Karadeniz Pet

Kuşumuzun cinsiyeti ve eş seçimi

Aquaris

Yeni Üye
Merhabalar,
Kuşumuzu geçen sene temmuz ayında aldik şu anda 1 buçuk yaşını geçmiştir diye tahmin ediyorum erkek olduğunu düşünüyoruz.Son zamanlarda sürekli kendi kendine kur yapıyor sanırım kabarıp gagasını elime vuruyor gözlerindeki beyaz halkalar irileşiyor o yüzden eş almayı düşünüyoruz.
Emin olamadığım cinsiyeti ve eş almak için nasıl bir yol izmememiz gerektiği konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.Resim ekliyorum teşekkür ederim.
Screenshot_20170620-193012.png

kur yapması kızıştığının bir göstergesidir bir petshopa gidip yanına dişi atarak baktı kur yapıyor öpüşüyorlarsa eş olmaya ilk adımlarını atmışlardır o dişi kuşu alıp yanına atın mamasını yemini vs eksik tutmayın ve onlara bırakın gerisini
İyi Üretimler dilerim...

Kuşunuz erkek eş şeçimini ise kuşun kendisi yapması kesinlikle daha iyi bi kafese atın en çok kaynaştığı dişiyi alın derim ben ama karar sizin

Cevap verdiğiniz için teşekkürler kuşumuz erkek o halde aynı cere rengine dişi olduğuna dair yorumlar görünce emin olamadim onların türü ya da yaşı farklıydı heralde.
Alacağımız eş yetişkin mi olmali peki?

Cevap verdiğiniz için teşekkürler kuşumuz erkek o halde aynı cere rengine dişi olduğuna dair yorumlar görünce emin olamadim onların türü ya da yaşı farklıydı heralde.
Alacağımız eş yetişkin mi olmali peki?
öncelikle büyük olması falan cere rengini etkilemez türüde etkilemez alacağınız eş ise dişiler her zaman erkeklerden küçük olmalıdır yani kuşunuzun yaşından küçük bi eş alın kesinlikle aynı yaşta olmasın ve büyükte olmasın alacağınız eş

Geri