Karadeniz Pet

Kuşumuzun karın ve popo kısmı şişti

Berkay91

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 1 haftadır dişi muhabbet kuşumuzun önce popo kısmı sonrada karın kısmı şişmeye başladı. Veteriner ve kuş yetiştiricilerine danıştık henüz bir çözüm elde edemedik. Çok halsiz, kabarık, kuyruğu aşağı düşmüş ve dışkısı poposuna yapışır halde. Hayvan sürekli uyumak istiyor. Kafesten çıkmıyor. Şişen kısımlar yumuşak. Ve popo kısmında tüyler dökülmüş (Resimden incelemeniz mümkün). 15 gün önce ishal oldu çok zor atlattı sonrasında da böyle birşey oldu. Sizden ricam bunun ne olduğunu ve varsa tedavi yöntemini yazmanız. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: kuş bir buçuk yaşında ve eşi yok. İshal olduğu zaman iyileşmesi için ishal ilacı kullandık.

Ekli dosyalar

• IMG_2440.JPG
    IMG_2440.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 50
Ya cok uzuldum. Bi yardimci olan cikar insallah ur felan mi var

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilen biri yorumlar inşallah

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar çok zor durumda kaldık.
Yağ olabilir diyorlar, ur olabilir diyorlar, yumurta olabilir diyorlar.
Yumurtaya ihtimal vermiyorum çünkü yumurta sertliğinde bir cisim yok.
Daha önce birinin başına gelmiştir mutlaka diye düşünüp burada paylaştım.
Şuan beslenmesi çok kötü değil ama onun dışındaki tüm faaliyetleri kötü.
Umarım çok geç olmadan olumlu sonuçlar alırım. Tek umudumuz buradaki kuş severlerin tecrübeleri.

3 seçenek var. Ya yumurta ters dönmüştür yumurtlayamıyordur. Yumurta sertliğini anlamaya bilirsiniz. Yağlanmaya ihtimal vermiyorum bu kadar hızlı oluşmaz yağlanma. Yada ur benim bir kuşumda oluştu 2 gün önce konu açmıştım. Alper bey sirke özü ile kantaron yağını karıştırıp günde 2 sefer pansuman yapın demişti. Bugün yavaş yavaş küçüldüğünü gördüm. O bölgenin eğer düzelme olmazsa cerrahi müdahale sart

Buda benim kuş
IMG_2550.JPG

3 seçenek var. Ya yumurta ters dönmüştür yumurtlayamıyordur. Yumurta sertliğini anlamaya bilirsiniz. Yağlanmaya ihtimal vermiyorum bu kadar hızlı oluşmaz yağlanma. Yada ur benim bir kuşumda oluştu 2 gün önce konu açmıştım. Alper bey sirke özü ile kantaron yağını karıştırıp günde 2 sefer pansuman yapın demişti. Bugün yavaş yavaş küçüldüğünü gördüm. O bölgenin eğer düzelme olmazsa cerrahi müdahale sart
Ay cok sevindim duzeldigine

Insallah

Bugun bir petshop a gittim yuvalik icin. Benim kiz yuvaligi yiyor adeta. Orda bir kusta boyle olmustu. Yaninda da erkek vardi. Bilmeyen birine yumurta var deyip kakalarlar onu

Cengiz bey ne kadar oranda karıştırmam gerekiyor ?

Geri