Karadeniz Pet

Kuşun Akşam Uyuma Biçimi?

• Konbuyu başlatan Kasaplanca
  • Başlangıç tarihi
K

Kasaplanca

Guest
Merhaba Arkadaşlar,
Albio kuşum bir hafta öncesine kadar abimden aldım. Yeni kafesini yaptım ve için koydum. Kafesi sevdi içnde uçuyorda ancak tek merak ettiğim konu var. Kuş Akşam olunca odanın ışıklarını kapatıyorum oda tv ışığıyla duruyor. Bu sebeplede kuşum hemen tv ışığıyla karşısına geçer gibi yapıp tellerde en tepeye çıkıyor ve gagasıylada tutunarak o şekilde tvye karşı duruyor sabaha kadar. Sizce bu bir hastalık, korku yada bir uyuma durumunumu teşkil ediyor tam olarak anlayamadım. Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Resimleri şuan için koyamıyorum. Ancak çok istenirse koyabilirim.

Ben korktuğunu ve kendini güvende hissetmek adına öyle yaptığını düşünüyorum. Zaten yeni gelmiş baksanıza kuş. Ortama alışma sürecindedir.

Korkuyor ondan öyle yapıyor içgüdüsel olarak ışığa yöneliyor.

teşekkür ederim. peki önereceginiz bir yöntem varmı? eş alacagım yanına bir kaç güne kadar?

Ona güvenmeye çalış, ürkütme çok fazla o alışır zaten zamanla.

Gece lambası iş görür. Kırmızı olmasın kuşları agresif yapıyor. Benim tespitim bu.

Kızıma güveniyorum ben. :D ben yokken çok ötmüş dün.Annem gitmiş yanına sagolsun. :D konuşmuş etmiş. :D

tedirgin olduklarında yaparlar öyle benimkide yapmıştı ilk zamanlar alışınca düzeliyor merak etme..

Yaa benim dişi kuş yaklaşık 1 yıldır bizde ve o hareketi hala yapar. Kuş kafesine de alışkın bizede alışkın acaba benimkinde mi bir anormallik var? Yoksa böyle yapması normal olabilir mi?

Yaa benim dişi kuş yaklaşık 1 yıldır bizde ve o hareketi hala yapar. Kuş kafesine de alışkın bizede alışkın acaba benimkinde mi bir anormallik var? Yoksa böyle yapması normal olabilir mi?

sanırım evrim geçirdikten sonra kaldıgı yere alıştı ve begendı. :) yoksa alışkın ve 1 yılı aşkın bir kuş için korkuyor demek yanlış olur.

alısır zamanla gece yatarken kafesin 4/ 3nü kapatabilrsiniz önü acık kalsın böyle güvende hissedebilir

korkudan dolayı o hareketi yapar.

Kuş kendini güvende hissetmeyince yapar. Gece lambası iyi bir çözüm olacaktır..

Geri