petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşun Akşam Uyuma Biçimi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kasaplanca tarafından 12 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Kasaplanca

Merhaba Arkadaşlar,
    Albio kuşum bir hafta öncesine kadar abimden aldım. Yeni kafesini yaptım ve için koydum. Kafesi sevdi içnde uçuyorda ancak tek merak ettiğim konu var. Kuş Akşam olunca odanın ışıklarını kapatıyorum oda tv ışığıyla duruyor. Bu sebeplede kuşum hemen tv ışığıyla karşısına geçer gibi yapıp tellerde en tepeye çıkıyor ve gagasıylada tutunarak o şekilde tvye karşı duruyor sabaha kadar. Sizce bu bir hastalık, korku yada bir uyuma durumunumu teşkil ediyor tam olarak anlayamadım. Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Resimleri şuan için koyamıyorum. Ancak çok istenirse koyabilirim.

2. Sevtap DERİN

Ben korktuğunu ve kendini güvende hissetmek adına öyle yaptığını düşünüyorum. Zaten yeni gelmiş baksanıza kuş. Ortama alışma sürecindedir.

3. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Korkuyor ondan öyle yapıyor içgüdüsel olarak ışığa yöneliyor.

4. Kasaplanca

teşekkür ederim. peki önereceginiz bir yöntem varmı? eş alacagım yanına bir kaç güne kadar?

5. Sevtap DERİN

Ona güvenmeye çalış, ürkütme çok fazla o alışır zaten zamanla.

6. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Gece lambası iş görür. Kırmızı olmasın kuşları agresif yapıyor. Benim tespitim bu.

7. Kasaplanca

Kızıma güveniyorum ben. :D ben yokken çok ötmüş dün.Annem gitmiş yanına sagolsun. :D konuşmuş etmiş. :D

8. Sevtap DERİN

Ooo ne güzel cadı alışmaya başlamış bile. :)

9. Kasaplanca

Cadımı cadı. Sagdan soldan kesiyor beni. Sonra adını saydımmı başlıyor ötmeye :D

10. Mehmet Gündoğdu

tedirgin olduklarında yaparlar öyle benimkide yapmıştı ilk zamanlar alışınca düzeliyor merak etme..

11. H. Mehmet YILDIZ

Genelde eve yeni gelen kuş ve korkan kuşlar yapar.

12. Kasaplanca

Çok Teşekkürler.

13. Kasaplanca

Dikkate alıyorum Söylediklerinizi en azından içim rahatladı. Çok teşekkürler.

14. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Yaa benim dişi kuş yaklaşık 1 yıldır bizde ve o hareketi hala yapar. Kuş kafesine de alışkın bizede alışkın acaba benimkinde mi bir anormallik var? Yoksa böyle yapması normal olabilir mi?

15. Kasaplanca

sanırım evrim geçirdikten sonra kaldıgı yere alıştı ve begendı. :) yoksa alışkın ve 1 yılı aşkın bir kuş için korkuyor demek yanlış olur.

16. proHayvNseveR

alısır zamanla gece yatarken kafesin 4/ 3nü kapatabilrsiniz önü acık kalsın böyle güvende hissedebilir

17. Kasaplanca

Aynen örtmeye başlıycam artık alışsın böylece. :D

18. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    korkudan dolayı o hareketi yapar.

19. Kasaplanca

Konuyu kavradım artık içim rahat :) Teşekkürler

20. ArTemiS

ArTemiS Guest

Kuş kendini güvende hissetmeyince yapar. Gece lambası iyi bir çözüm olacaktır..

Sayfayı Paylaş