Karadeniz Pet

kuşun ayakları tutmamaya başladı acil yardım lütfen

• Konbuyu başlatan CAN OKAR
  • Başlangıç tarihi
C

CAN OKAR

Guest
arkadaşlar bugün sabah kardeşim kuşlar oynasınlar diye kapılarını açmış içeri gitmiş ..
geldiğinde dişi kuşun ayağı tutmuyormuş ... bir ayağının üzerine basamıyordu incittiğini düşünerek buz koydum .. iyi olmuştu ama şimdi ikisi de tutmuyor ayakları kilitlenmiş gibi .. neden olabilir acil yardımlarınızı bekliyorum hayvan çok rahatsız ?

xApVgz.jpg

eo158Q.jpg

x8JO2A.jpg

Çok geçmiş olsun incitmiş olabilir üstatlar cevap verecektir :)

Bu konuda fazla bilgim yok ustalar daha iyi bilir ama benimde kuşum bu duruma gelmişti ishal olduğundandı elimden ne geldiyse yaptım ama kurtaramadık sıcak bir yere koy istersen

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN İNŞ İYİ OLUR.

sıcak biryerde ... bulunduğu ortam da sıcaktı ama iki ayağı da tutmaz oldu bir anda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:11 -->-> Daha önceki mesaj 19:05 --

arkadaşlar şimdi dışkısını yaptı o da hiç normal değil ... sulu

Ishal olmuş o kuş

arkadaşlar sanki hayvanın gözleri de görmüyor gibi ....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:37 -->-> Daha önceki mesaj 19:31 --

yok mu bu konuda bir bilgisi olan ?

arkadaşlar sanki hayvanın gözleri de görmüyor gibi ....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:37 -->-> Daha önceki mesaj 19:31 --

yok mu bu konuda bir bilgisi olan ?

hocam dıskısının 3/2 si sulu ise ishal oldugu kesındır. bence bı veterınere götür özel bi karısım ılacı yapıolar 3 gun suyuna kat duzelır. benım de öyle olmustu kus cok halsız ayakta duramıyor ve tuylerı devamlı kabarık durur ve kafasını sureklı koynuna koyup yatmaya calısır. fazla bekletmeden veterınere gösterın.

Bizim şuan 7 aylık dişi kuşumuz 1.5 aylıkken felç geçirdi önce sağ sonra sol ayağı.Veterinere götürdük birkaç vitamin takviyesi verdi ve vücuda geçerse kurtulması zor olduğunu söyledi.Bizde her gün kuşun ayağına kas gevşetici sürerek masaj yaptık ve sürekli ilgilendik.20 gün sonra tamamen iyileşti.

arkadaşlar veterinere götürecem ama arıyorum veterinerlerin hespi kapalı ...
inşallah sabaha çıkar

arkadaşlar veterinere götürecem ama arıyorum veterinerlerin hespi kapalı ...
inşallah sabaha çıkar
ankarada 7 24 açık olan veterinerleri arayın bende istanbuldayım gece kuşumu benzer sebeplerle veterinere götürdüm çok geçmiş olsun umarım en yakın zamanda düzelir

Kusunuzda kalsuyum eksikligine bagli kismi felc olumusa benziyor
Benim kusum da boyle olmustu
Gozunde gorme kaybi da vardi
Ankaranin hangi semtindesiniz bilmiyorum ama muhakkak yarin sabah hekim gorsun
Benim kusa teshisi gec koydular malesef ama dogru teshisi aydinlikevlerdeki afacan veteriner koydu
İmkaniniz varsa ona goturun
Simdi arayip bilgi alin ne yapmaniz gerektigiyle ilgili lutfen
Zeki Afacan:05362565060
Cok ilgili bir hekimdir rahatca arayabilirsiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:15 -->-> Daha önceki mesaj 00:34 --

Kuşunuz nasıl oldu acaba?
Merak ettim :(

Sizi korkutmak istemem ama sanırım felç olmuş. Bi veterinere götürmelisiniz en kısa zamanda. Geçmiş olsun gelişmeleri bizimle paylaşırsanız daha iyi bilgi edinebiliriz.

Açıkası hipokalsemi gibi bulgular ve kuş hayattaysa büyük mucize...
Hipokalsemi krizi denmişti benim kuşum atlatamamıştı:(
İnşallah yaşıyordur kaç gündür aklımda bu zavallı kuş:(

%90 felç inmiş benim önceki muhabbetede böyle başladı sonra daha kötü oldu, hemen veterinere götürdüm ,2 ay bekledim gün geçtikçe kötüye gidiyodu her gün ölmesini bekledim acı çekmektense ,en sonunda ben kestim kuşu.

%90 felç inmiş benim önceki muhabbetede böyle başladı sonra daha kötü oldu, hemen veterinere götürdüm ,2 ay bekledim gün geçtikçe kötüye gidiyodu her gün ölmesini bekledim acı çekmektense ,en sonunda ben kestim kuşu.

Şaka olmalı heralde!
Nasıl kastedersin ya güzelim kuşun canına
Hiç mi için acımadı
PESS!

Arkadaşım elinde başka kuş varsa bana verebilirsin. Seve seve bakarım. Yazk o güzelim kuşları da kesme. İnsaf

napayım pisliğini bile çıkaramaz oldu hiç bi tarafı kımıldamıyodu , 2 defa veterinere getrdim iki ay bekledim pisliğini bile altından aldım yani o derece yeter dedim bu kadar çektiği acı çok üzülerek kestim.

napayım pisliğini bile çıkaramaz oldu hiç bi tarafı kımıldamıyodu , 2 defa veterinere getrdim iki ay bekledim pisliğini bile altından aldım yani o derece yeter dedim bu kadar çektiği acı çok üzülerek kestim.

Arkadasim uzuldugunden kestigini soyluyorsun da; her yaratilanin bir omru var onu Yaratan tayin etmis
Bizler sevdigimiz seylerle imtihan ediliriz bu dunyada, o kusun hastaligi senin imtihanindi,, gerekeni yapmissin hekime goturmussun tamam ama sahip olmak olene kadar basinda beklemek olmali
Sen kendin uzuldugun icin kesmissin o zavalliyi; keske zaten hic biryeri kimildamiyor diye alip kesmesk olur mu
Allahin verdigi cani o alir ancak; ki hayvan oldurmenin caiz olmasi icin bile belli kriterler var dinimizde...
Lutfen bir daha boyle bisey yapma hayvanina rica ediyorum senden
Bak dusun ki ailenden birisi felc oldu onu yeter artik diye bogazlar misin bu saglikli bi davranis olmaz...
Oldurmek hayvan sahibine yakismaz..
Kalbindeki merhametin varligina inanarak bunu tavsiye ederim...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:01 --

Benim kusum da kac ay hastalik cekti mahvoldum ama bir an bile oldureyim demedim
Biliyorum ki o kusun olecegi zamani planlayan buyuk bir guc var
Emin ol o senden benden daha merhametlidir

Geri