Karadeniz Pet

Kuşun bacağına nolcak böyle :(

çok geçmiş olsun allah yardımcınız olsun inşallah en kısa süre de iyileşir arkadaşlar veteriner sıkıntısı çok artık biz kuşlarımıza veteriner olacaz araştıracaz bol bol ilaç kulanarak ve ya değişik yöntemler başarıya ulaştığımızda yazacaz bi kenara aynı insan sağlığı gibi düşünelim bizlere yapılan ilaçlar fare vs kobay denekler üzerinde deneniliyor zaten

o ayağının olduğu yara olan bölgeyi betadin ,batikon vs .kullanarak güzelce temizleyin kan pıhtısı varsa alın kan kurumuş ise iyice temizleyin gazlı bez ile kuruladıktan sonra silverdini sürün sonra gazlı bez ile ayağını fazla sıkmadan sarın günlük bu işlemi uygulayın inşallah toparlar

kan kurumuş bugün eczaneler kapalıydı baktım nöbetçi eczane de yok o yüzden yarın ilk işim gazlı bezle temizleyip kremi süreceğim

cok gecmis olsun mikrop kPmis gibi geldi bana

Yarayi batikon ile temizleyin sonra fucidin ve madecassol kremlerini karistirin en az 1 hafta duzenli kullanin insallah duzelir kus

son durum kuşun bacağındaki yara baya bi kurudu kabuk bağladı şun da fazla gelişme yok ama inşallah iyileşir biraz da olsa

Antibiyotik verilmesi lazım. Ve sürekli mikrop kapmaması için temiz yerde tutup pansuman yapmalisin

hocam haber ver arasıra durumunu , ciddi cok üzücü bir durum,cektiği ızdırabı bir o bilir yazık. allah tez zamanda verir şifasını inşallah

Çok geçmiş olsun. Allah yardımcın olsun. Gerekli ilaçları arkadaşlar söylemiş zaten.

Antibiyotik verilmesi lazım. Ve sürekli mikrop kapmaması için temiz yerde tutup pansuman yapmalisin

kafesini sık sık temizliyorum antibiyotiği de veriyorum pansumanı tentürdiyot ilemi yapayım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:27 -->-> Daha önceki mesaj 23:24 --

kuşun son durumu yara baya bi kurudu fotoğraftakiler gibi değil fotoğraftaki yaraya göre baya düzeldi sayılır inşalah iyileşir :eek:

Son düzenleme:
geçmiş olsun kardeş allah acil şifalar versin...

Çok geçmiş olsun hocam, kötü olmuş baya. Umarım atlatır bu zor durumu.

Okadar ilerlemeden bende de benzer sorun vardi hatta actigim konularda da var bende antibiyotik kullandim yarayi alkol ve batikon ile temizledim duzelme var

Yüregim parçalandı inşallah iyileşir Allah acil şifalar versin

Sent from my iPhone using Tapatalk

son durumu öğrensek, merak içerisindeyim. çok geçmiş olsun :(

Son düzenleme:
Son durumu nedir kuşun? Umarım iyi olmuştur

Kuşun bacağındaki o büyükçe yaradan sadece pıhtılar kaldı yani yarayı iyileştirdik sayılır fakat bacağı hakkında pek ümitli bir şey diyemeyeceğim o bacağı tamamen sarardı ve kullanamıyor
aslında tek bacak da yaşarmış kuşlar fakat...
öyle veterineri kim kaybetmiş ki biz bulalım
bir daha da ne hayvan beslerim ne bir canlı şimdiden adama çok koyuyor kimbilir bırakıp gibince nasıl olurum bilmem gerçekten vebali ayrılığı çekilmiyr çok koyuyor insana kuş! alt tarafı kuş ! da öyledeğil aslında zamanla ailenden birisi oluyor keratalar
mavi kuşum ilk göz ağrımda yaşına girdi artık Allah daha çok daha güzel yaşamayı nasip etsin

Son düzenleme:
Geri