Karadeniz Pet

Kuşun bacağına nolcak böyle :(

Kuşun bacağındaki o büyükçe yaradan sadece pıhtılar kaldı yani yarayı iyileştirdik sayılır fakat bacağı hakkında pek ümitli bir şey diyemeyeceğim o bacağı tamamen sarardı ve kullanamıyor
aslında tek bacak da yaşarmış kuşlar fakat...
öyle veterineri kim kaybetmiş ki biz bulalım
bir daha da ne hayvan beslerim ne bir canlı şimdiden adama çok koyuyor kimbilir bırakıp gibince nasıl olurum bilmem gerçekten vebali ayrılığı çekilmiyr çok koyuyor insana kuş! alt tarafı kuş ! da öyledeğil aslında zamanla ailenden birisi oluyor keratalar
mavi kuşum ilk göz ağrımda yaşına girdi artık Allah daha çok daha güzel yaşamayı nasip etsin

Arayan bulur veli bey. Küçük şehirlerde duyuyoruz kuşlarda harikalar yaratn veterinerler. Gerekirse tek tek denizlideki bütün veterinerleri arayın. Ayak kangrense ve kesilmezse ölebilir. İnanın tek ayakla sanki iki ayaklıymış gibi yaşıyorlar. Bi burayı deneyin mesela

Veli Bey geçen yaz başıma gelen bir olayı anlatayım. İnşallah olmaz böyle birşey. Pakistan cinsi erkek kuşlarımdan biri bir gün ortada hiçbir şey yokken sağ bacağını kullanamaz hale geldi. Veteriner incinmiştir dedi ilgilenmedi. Yaklaşık 2 ay boyunca da ayağının üstüne basamadı. Forumu her gün okudum, 4 tane veterinere götürdüm, masajlar yaptım ama iyileşmedi. Ramazan bayramı arifesinde bacağını yemeye başladığını gördük yine veterinere götürdük kangren dedi 2 antibiyotik verdi gönderdi. Bacağına masajlar yaptık, çeşit çeşit ilaçlar kullandık ama bacağını tüylerine kadar yedikten sonra öldü. Forum başlıklarından birinde hayvanların hayatta kalmak için bu tür eylemlere giriştiği yazıyordu. İlerleyen günlerde böyle birşey başınıza gelmez inşallah.

Arayan bulur veli bey. Küçük şehirlerde duyuyoruz kuşlarda harikalar yaratn veterinerler. Gerekirse tek tek denizlideki bütün veterinerleri arayın. Ayak kangrense ve kesilmezse ölebilir. İnanın tek ayakla sanki iki ayaklıymış gibi yaşıyorlar. Bi burayı deneyin mesela

birisinden bir şey duymuştum bi krem var mış onu zamanla sürerk 1 hafta içersinde bacak düşüyormuş o kremi biliyormusunuz adı nedir burdaki çoğu veterinere sorum yapmıyoruz dedi :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:57 -->-> Daha önceki mesaj 19:49 --

kuşumun ayağı kangren değil morarma veya deride koyulaşma yok sadece o bacağı sarardı biraz sonra ftoğraf tacağım

birisinden bir şey duymuştum bi krem var mış onu zamanla sürerk 1 hafta içersinde bacak düşüyormuş o kremi biliyormusunuz adı nedir burdaki çoğu veterinere sorum yapmıyoruz dedi :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:57 -->-> Daha önceki mesaj 19:49 --

kuşumun ayağı kangren değil morarma veya deride koyulaşma yok sadece o bacağı sarardı biraz sonra ftoğraf tacağım

Hayır bilmiyorum. Belki biliyorumdur ama açıçası bir hadta içinde bacak düşüren krem de ilk defa duyuyorum. Saçmalık gib geldi bana. Başka bir konuda arkadaş burayı önermiş. https://www.facebook.com/BayboraPetVeterinerKlinik Siz de bi dener misiniz.

Son düzenleme:
Maalesef kuşumu 2 hafta önce kaybettim arkadaşlar kuşumun yarası nerdeyse iyileşiyordu kabuk tutmuştu o kabuklar dökülüyordu ama kuşum yarayı biraz deşmiş falan çok kan akmış müdahale ettik ama akşamına ölmüştü
Üzgünüm ...

Cok gecmis olsun veli bey cok üzücü bir durum

Geçmiş olsun Veli, iyi yönde ilerleme kaydetmişti ama olmadı maaselef

hayvancağızın yarası çok ilerlemiş, inşallah düzelir yada hafifler sıkıntıları

Hocam çok geç kalmışsınız Allah size göz vermiş ama siz çok geç müdahale etmişsiniz.

Ben sizin yerinizde olsam bıçağı alırdım kafasını bir hamlede keserdim.

Hayvana çok eziyet çektirmişsiniz.

Hocam çok geç kalmışsınız Allah size göz vermiş ama siz çok geç müdahale etmişsiniz.

Ben sizin yerinizde olsam bıçağı alırdım kafasını bir hamlede keserdim.

Hayvana çok eziyet çektirmişsiniz.

kardeşim denizli gibi bir yerde maalesef o kadar iyi veteriner yok sanki varda biz götürmedik hem tavsiyelerinizede dicek yok harika sizin gibi cani olmadığım için kusra bakmayın ben ona eziyet falan da çektirmedim hergün kafesindeki herşeyi özenle temizleyip kremini sürdüm antibiyotik içirdim uğraştım sizin gibi kafasını bi hamlede kesmedim çok şükür
evet allah bana göz vermiş ama size kalp vermemiş galiba keşke hayvan sevgisinden iki gram nasibinizi alsaydınız hem bu kadar süreden sonra konu hortlatmaya ve insanları tekrar üzmeye ne hakkınız var ?

kardeşim denizli gibi bir yerde maalesef o kadar iyi veteriner yok sanki varda biz götürmedik hem tavsiyelerinizede dicek yok harika sizin gibi cani olmadığım için kusra bakmayın ben ona eziyet falan da çektirmedim hergün kafesindeki herşeyi özenle temizleyip kremini sürdüm antibiyotik içirdim uğraştım sizin gibi kafasını bi hamlede kesmedim çok şükür
evet allah bana göz vermiş ama size kalp vermemiş galiba keşke hayvan sevgisinden iki gram nasibinizi alsaydınız hem bu kadar süreden sonra konu hortlatmaya ve insanları tekrar üzmeye ne hakkınız var ?

Uzme Veli kardesim canini, agzi olan konusuyor, sacmaliyor iste... Sen elinden geleni yaptin, keske herkeste sendeki kadar vicdan ve sabir olsa...

Hocam veteriner yok ne yapabilirim demekle olmaz veteriner olan yere götüreceksin ya da kuş beslemeyeceksin.
Yazık hayvana yazık.

hey Allahım ben zaten bi tane veterinere götürdüm kuşdan az anlıyomuş dediklerini yaptım fakat fayda etmedi e aradım daha da başka veteriner bulamadım veteriner çok ama anlayan yok hep kedi köpek veterineri var hem siz insanların vicdanını ve ne yaptıklarını ne durumda olduklarını bilmeden yargılamayın tavsiye ederim ben bu yaşımda elimden geleni yaptım ne yapıyım yani istanbullara mı götüreyim o kadar elimden gelemiyor size burda niye anlatıyosam zaten hem siz bana karışamazsınız ben kuş da beslerim köpek de bi tane daha kuşum var gayette iyi bakıyorum bebek gibi üstüne düşüyorum elimden gelenin fazlasını da yapıyorum ben kuşum ölmeden önce kaç tane veterineri aradım kaç tane ilaç aldım yeri geldi ailem iyileşmicek dedi boşuna uğraşma dedi ben harçlıklardan biriktirip ilaç bile aldığım oldu zaten size niye anlatıyosam sanki ben öldürdüm bile isteye bacağını kestim zaten davulun sesi zaten uzaktan hoş gelir siz görmek istediğinizi görün ona göre yargılayın yazık diyin insanlara sizi ve sizin gibileri Allah'a havale ediyorum sonrada vicdanınıza ben o kuşum öldüğümde o gün sınavım vardı sınava girip geldim kuşu gömmek için her hafta da cuma günleri sular kuşlar yesin diyede pencereye yem koyarım öldükten sonra da her akşam ağlar olmuştum aklıma getirmemeye çalışıyorum ama sizin gibi insanlar konu hortlatıp insanların acısını deşince maalesef mğmkün olmuyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:55 -->-> Daha önceki mesaj 18:54 --

Uzme Veli kardesim canini, agzi olan konusuyor, sacmaliyor iste... Sen elinden geleni yaptin, keske herkeste sendeki kadar vicdan ve sabir olsa...

keşke olsa keşke ...

Geri