Karadeniz Pet

Kuşun boyun eğriliği

alidinc28

Paylaşımcı Üye
Merhaba kuş bir günde bu şekilde oldu. Boynu eğri yumurtaları var yumurtalara yatıyor yem yemesinde bir sorun gorunmuyor şu an. Sorun ne olabilir acaba. Yardım rica ediyorum.
f66b3593f1d9cc5797f788a9e5c6ba8f.jpg

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşta denge kaybı var mı? Özellikle konarken falan. Sallabaş olma ihtimali var bu gibi durumlarda ama tabi böyle bir anda teşhis koymak doğru olmaz. İnşallah değildir.

Gecmis olsun insallah bu soylediklerim olmaz temennim bu busekilde erkek kusum vardi yan bakardi ilk tunekde duruyordu ertesi gunlerde tunekde duramamaya basladi denge kaybi basladi yan yatip ciglik atma titreme kendi etrafinda donme gibi hareketleri vardi yem yiyemez oldu elle besledim lakin öldu beyin felci boyun donmesi diyenler oldu insallah sizinkinin sonu iyi olur boyun donmesinde bazi careler var dediler bi arastirin isterseniz baska kusunuz varsa yumurtalari kaydirin kotulesirse

Şu anda denge kaybı yok yumurtaları var fakat artık yatmiyor. Tunekte duruyor yem yemesinde sıkıntı yok sadece boynu görüldüğü şekilde. İnşallah sallabas denen illet değildir. Biraz araştırdım ama tamda bir şey elde edemedim sizce erkek kuşu ayirmalimiyim. Kuşun erkeğe ilgisi de azalmadi 2 gündür böyle çok üzüldüm ya valla o kadar dikkat ederim temizliklerine ama olunca oluyor demekki

Yumurtalari baska ciftiniz varsa kaydirin yazik olmasin ben ve kusum cok cektik boyun da sorun asilma yontemi var dediler bir arastirin

Kıyamam ya nasıl masum çaresiz duruyor. Insallah derdi veren Allah dermanıda verir

Yumurtalari baska ciftiniz varsa kaydirin yazik olmasin ben ve kusum cok cektik boyun da sorun asilma yontemi var dediler bir arastirin
Bulaşıcı olma durumu olduğu için yumurtalari kaydırma yapmayacagim yumurtalar yeniydi zaten. Şu an vitamin takviyesi yapıyorum daha iyi bakmaya çalışıyorum. İnşallah düzelir.

Benim eski dişidede bu vardı uyurken aynen sizin kusunuz gibi duruyodu ben geldimi hemen diyeliyo ama o kuşda bi sıkıntı yoktu hatta erkeki bile vardı kur filan yapiyolardı bi sıkıntısı yoktu kuşun ama sizin kusunuz gibiydi uyurken yada normal dururken kafası

Ben vitamin eksikliginden olmuş olabilecegini düşünüyorum bu sabah baktigimda daha iyi gibiydi sanki vitaminlerini düzenli olarak vermeye devam ediyorum gelişmeleri paylasicam bu durumda olan birine yardimci olur belki

En son yumurtasını ne Zaman yumurtladı. Poposunda yumurta tıkanmış olabilir. Popo kışmı siskin duruyor. Acil mudahale gerekebilir. Geçmiş olsun.

Yumurta tıkanması durumu olacagini sanmiyorum ama eğer böyleyse ne yapmak lazım acaba

Hocam veterinere göster bence yada tanıdığın tecrübeli üretici varsa çevrende bi baksın.

Bizim arkadaşın kusundada buna benzer bi durum olmuştu. Veterinere götürdük yumurtayı ufak bir oporasyonla çıkardı. Kuş rahatladı ondan sonra. Boyun bu şekilde eğri duruyordu.

Çok teşekkür ederim ben bu hayvanı en iyisi fakülteye gotureyim

Rica ederim çok geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun, İnşallah iyileşir

Geri