petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşun Çiftleşmesi Hakkında.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Sueda Gozen tarafından 2 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Sueda Gozen

Sueda Gozen New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar :)
    Benim iki tane güzeller güzeli muhabbet kuşum var. Biri erkek diğeri dişi. Sürekli birbirlerinin kafalarını kaşımalarına, birbirlerinin ağızlarına yem kusmalarına rağmen bir türlü dişi çiftleşmeye gitmiyor. Erkek çok kızgınlaşmış, dişi ise ona göre kızgın sayılmasa da yine de kızgın. Paprika biberi, nane, havuç vermeme rağmen bunları bir türlü çiftleştiremedim. Kuşum 12 yıllık eşi ise 6 yaşında. Acaba neden?:)

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    71
    Sanırım erkek olan 12 yaşında, dişi olsaydı zaten yavru alma şansın yoktu. Yaşları çok ilerlemiş. Yuvalık takılı olsun, keyfe keder bişeyler başarırlarsa sürpriz olur.

3. Sueda Gozen

Sueda Gozen New Member

Beğenileri:
    0
    Bundan 3 ay önce ölen eşi yumurtadı. Fakat anne yumurtaların üzerinde ölünce erkekte yumurtalara bakmadı. Yumurtalar soğuyunca bende anne ile birlikte gömdüm. Şuanda erkeğin burnunun üstü masmavi. Dişinin kide kapkahverengi. Ama yuvaya girmiyor cadı :)

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    71
    3 ay kısa bir süre, dişi ortama alışsın. Çok gezilmeyen bir odada dursunlar. Kuşları salmayın.

5. Sueda Gozen

Sueda Gozen New Member

Beğenileri:
    0
    Peki, teşekkürler :eek:

Sayfayı Paylaş