Karadeniz Pet

Kuşun cinsi ve kaç aylık olduğunu söyleyebilir misiniz?

şakir30

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar,

Ben kuşu aldığımda bana 20 günlük falan demişti adam, ben alalı iki hafta oldu.. suan 35-40 günlük kuş sürekli uyuyor, gün içerisinde 2-3 saat uyanık ondada eline falan alırsan hemen boynunun yanına çıkıyor sıcak diye orada uyuyor.. Yani sıcak gördüğü yerde gözler falan gidiyor :) yavru olduğu için diye düşünüyorum. yemesinde içmesinde bir skıntı yok, kabuksuz yem yiyor halen. dışkısında da bir sıkıntı yok. Ötmüyor, ayrıca uyanıkken çok kaçınıyor, yeni tüy çıktığı için olabilir mi?

bana biraz bilgi verirseniz sevinirim..

DM3GjO.jpg

l7E4VJ.jpg

5dYqbL.jpg

Kus en az 3 aylik disi bir kus kusta bit olabilir halsizlestirir kusu sprey al istersen

sprey sıkıyorum haftada bir, tüylerinin arasınıda bakıyorum, göremiyorum. herzaman değil ara ara yapıyor ama çok uğraşıyor tüyleriyle.. valla adam bana 3 hafta oldu dedi. 3 aylık değildir yahu :( bir önceki 3 aylıktı alışmadı deli gibi ısırıyordu. bunu aldım kafese koydum ertesi gün herkezin elinde geziyordu.. alıştı bize, 2 günde. ısırma falan yok ısırdığı zamanda hiç kuvveti yok öpmüş gibi hissediyorsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:53 -->-> Daha önceki mesaj 10:31 --

Kimsenin bir fikri yokmudur?

Kabuksuz yem ile birlikte kabuklu karışık yem de verin.

Merhaba arkadaslar,

Ben kuşu aldığımda bana 20 günlük falan demişti adam, ben alalı iki hafta oldu.. suan 35-40 günlük kuş sürekli uyuyor, gün içerisinde 2-3 saat uyanık ondada eline falan alırsan hemen boynunun yanına çıkıyor sıcak diye orada uyuyor.. Yani sıcak gördüğü yerde gözler falan gidiyor :) yavru olduğu için diye düşünüyorum. yemesinde içmesinde bir skıntı yok, kabuksuz yem yiyor halen. dışkısında da bir sıkıntı yok. Ötmüyor, ayrıca uyanıkken çok kaçınıyor, yeni tüy çıktığı için olabilir mi?

bana biraz bilgi verirseniz sevinirim..

DM3GjO.jpg

l7E4VJ.jpg

5dYqbL.jpg
20 günlükken aldiysan tüylerinin daha çikmamiş olmasi ve yem kirmayi bilmiyo olmasi lazim. Yani sizi 20 gunluk derken kandirmişlar. Kuşunuz dişi.ama 3 aylik olsa da aliştirilir yani kişilik özellikleri kuştan kuşa değişiyor. Kimi insanlardan korkmuş oluyor aliştirmasi zor oluyor. Bence eve ve yeni ortama alişma evresi olarak zaman ver bi rahatsizligi yoktur diye dusunmekteyim. Ustalar daha iyi cevaplar vercektir. Ama kuş 3 aylik civari ve dişi bunlardan eminim diyebilirim

Kus dişi 2 3 aylık

Geri