petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşun cinsi ve kaç aylık olduğunu söyleyebilir misiniz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve şakir30 tarafından 15 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. şakir30

şakir30 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaslar,

Ben kuşu aldığımda bana 20 günlük falan demişti adam, ben alalı iki hafta oldu.. suan 35-40 günlük kuş sürekli uyuyor, gün içerisinde 2-3 saat uyanık ondada eline falan alırsan hemen boynunun yanına çıkıyor sıcak diye orada uyuyor.. Yani sıcak gördüğü yerde gözler falan gidiyor :) yavru olduğu için diye düşünüyorum. yemesinde içmesinde bir skıntı yok, kabuksuz yem yiyor halen. dışkısında da bir sıkıntı yok. Ötmüyor, ayrıca uyanıkken çok kaçınıyor, yeni tüy çıktığı için olabilir mi?

bana biraz bilgi verirseniz sevinirim..

2. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Kus en az 3 aylik disi bir kus kusta bit olabilir halsizlestirir kusu sprey al istersen

3. şakir30

şakir30 New Member

Beğenileri:
    0
    sprey sıkıyorum haftada bir, tüylerinin arasınıda bakıyorum, göremiyorum. herzaman değil ara ara yapıyor ama çok uğraşıyor tüyleriyle.. valla adam bana 3 hafta oldu dedi. 3 aylık değildir yahu :( bir önceki 3 aylıktı alışmadı deli gibi ısırıyordu. bunu aldım kafese koydum ertesi gün herkezin elinde geziyordu.. alıştı bize, 2 günde. ısırma falan yok ısırdığı zamanda hiç kuvveti yok öpmüş gibi hissediyorsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:53 -->-> Daha önceki mesaj 10:31 --

Kimsenin bir fikri yokmudur?

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Kabuksuz yem ile birlikte kabuklu karışık yem de verin.

5. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    20 günlükken aldiysan tüylerinin daha çikmamiş olmasi ve yem kirmayi bilmiyo olmasi lazim. Yani sizi 20 gunluk derken kandirmişlar. Kuşunuz dişi.ama 3 aylik olsa da aliştirilir yani kişilik özellikleri kuştan kuşa değişiyor. Kimi insanlardan korkmuş oluyor aliştirmasi zor oluyor. Bence eve ve yeni ortama alişma evresi olarak zaman ver bi rahatsizligi yoktur diye dusunmekteyim. Ustalar daha iyi cevaplar vercektir. Ama kuş 3 aylik civari ve dişi bunlardan eminim diyebilirim

6. Kalender Güler

Beğenileri:
    0
    Kus dişi 2 3 aylık

Sayfayı Paylaş