Karadeniz Pet

Kuşun cinsiyeti nasıl öğrenilir

Ahmtkul

Yeni Üye
Sarı yüzlü albinoymuş bu kuş albino cinsinin cinsiyeti zor anlasiliyormus bana dişi dediler ama sizce bu kuşun cinsi nedir

Ekli dosyalar

• 2017-03-26-22-37-15-580.jpg
    2017-03-26-22-37-15-580.jpg
    234 KB · Görüntüleme: 18
Dostum dişi gibi duruyor ama kesin bir şey diyebilecek kadar iyi bilmiyorum.

Albinolarda biraz farkli oluyormuş o nasıl oluyor bilmiyorum bu da yavru olunca emin olamadim

Maşallah ama, sağlıklı yaşasın inşallah :)

Kesin sonuç İnşe'Allah, deneyiniz. Bende bu ırkta zorlanmıştım fakat forumdaki arkadaşlar sağolsun, ustalar direk ceresinden anladı ben emin olamayınca bu yöntemi sordum ve doğru dediler denedim oldu. Lutino deniyor sarı yüzlü albinolara, Aynı zaman da cere rengi normal muhabbet kuşu cere rengine göre ters mana taşıyor. Morumsu ise ceresi erkektir. Büyüyünce pembeleşebilir. Etkili sonuç alabilirsiniz bu yöntem ile, bize de resim atarsanız biz de öğrenelim cinsiyetini ve bence erkek bir kuşunuz var
Screenshot_20170322-231517.png

Bu ırka ne deniyordu? Tam lutino olmayan, sizin ilk çiftinizdeki gibi? Profilinizde de var ya resmi sarı kuşun, onun gibi bir kuş bu @grkmgzde ?

Cremio diyorlar ama benim kuş küçükken öyleydi büyüyünce lutino oldu :D
Aynen, cremio. Evet, bu da ona benziyor. Küçükken cremio olanlar büyüyünce lutino mu oluyor onu da deyiveriniz hele biliyorsanız. Henüz yavrum yok ama en azından kültür sahibi olurum bende ne yapayım :D:D:D

Son düzenleme:
Aynen, cremio. Evet, bu da ona benziyor. Küçükken cremio olanlar büyüyünce lutino mu oluyor onu da deyiveriniz hele biliyorsanız. Henüz yavrum yok ama en azından kültür sahibi olurum bende ne yapayım :D:D:D
Yok yok benimki değişti sadece o kadar :D

Bu sayfayı hala çözemedim ki buda ayrı bi konu ben burayı zor bulup yazabildim

Lutino sahibi arkadaşlar forumda daha iyi bilirler ama bana dişi gibi geldi,

Geri