Karadeniz Pet

Kuşun Cinsiyeti ve Yaşı Hakkında

Ümit BAŞCI

Yeni Üye
Merhabalar. Bu kuşun cinsiyeti ve yaşını arkadaşım merak ediyor. Bir de kızımış mı? Kızıştıysa(tabi dişiyse) 5 yaşındaki erkek kuş ile çiftleşir mi?
ydy4aqeh.jpg

ty5a8aza.jpg

dahu2uta.jpg

vu9u8anu.jpg

 iPhone 'den Tapatalk Pro aracılığı ile gönderildi
 iPhone 4 - 32gb - Siyah - IOS 7.0.4 Evasi0n JailBreak

Disi kuş bu

1.5 -2 yaşında gibi beyaz iris oluşmuş

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

genelde burnu kahverengileşince kızışgınlık belirtisi olarak bilinir, ama ben gagasının beyaz olupda çiftleşip yumurtladığnı gördüm. o yüzden erkek kuşun yanına koyup hal ve hareketlerine bakmak lazım erkeğe yakınlık gösterirse kızışkındır.

Herkese teşekkür ediyorum güzel yorumlarınız için :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:36 -->-> Daha önceki mesaj 10:33 --

genelde burnu kahverengileşince kızışgınlık belirtisi olarak bilinir, ama ben gagasının beyaz olupda çiftleşip yumurtladığnı gördüm. o yüzden erkek kuşun yanına koyup hal ve hareketlerine bakmak lazım erkeğe yakınlık gösterirse kızışkındır.

Çiftleşmesi için illa yuva olması gerekiyor mu hocam?

Son düzenleme:
bence de dişi kuş 1 yaş civarı

aynen oyle benım kus ıkıncı kuluckaya hazırlanıyo çiftleşmeler yuva temizlemeler falan ama hiç i kahverengılık yok :D

aynen oyle benım kus ıkıncı kuluckaya hazırlanıyo çiftleşmeler yuva temizlemeler falan ama hiç i kahverengılık yok :D

Hocam yuva şart mı çiftleşme için?

yumurtayı nereye koyacak yumurtlarsa?ziyan eder yumurtayı kırılır hayvana yazık zaten.çiftleşme için şart değil ama sonrası için şart

1 yaş kadar dişi kızışmamış

Evet 1 yaşına yakın

yüzde doksandokuz yuva gerekiyor nadiren yuvasız çiftleşene rastlanır.

yumurtayı nereye koyacak yumurtlarsa?ziyan eder yumurtayı kırılır hayvana yazık zaten.çiftleşme için şart değil ama sonrası için şart

1 yaş kadar dişi kızışmamış

Evet 1 yaşına yakın

yüzde doksandokuz yuva gerekiyor nadiren yuvasız çiftleşene rastlanır.

Hepinize çok teşekkür ederim.

Geri