petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşun kanadı titriyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yaman Kuşçu tarafından 10 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Yaman Kuşçu
    Gizli

Evet geçen bi konu açmıştım uçamıyor diye ben o kuşun ne zaman yanına gitsem kanatları titriyor acaba neden bilgisi olan varsa bizimle paylaşabilir mi ?

VİDEO:

[YOUTUBE]5Ya2r41PPbc[/YOUTUBE]

#1 Yaman Kuşçu, 10 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 10 Şubat 2014
  2. Samet Çağlar
    Gizli

dostum video atma şansın varmı ?

3. Yaman Kuşçu
    Gizli

bi dakika hocam hemen yolluyorum

4. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    hayvan ürkmüş yada üşüyor sıcak bir ortama koyun kuşu eğer titreme varsa hala kuş ürkmüş ondandır.

5. Yaman Kuşçu
    Gizli

attım hocam

#5 Yaman Kuşçu, 10 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 10 Şubat 2014
  6. Mehmet GÜLER

Mehmet GÜLER New Member

Beğenileri:
    1
    benim dişi kuşta da var böyle bi titreme ama bu kadar fazla değil..neden acaba

7. Aziz SARI
    Gizli

Aziz SARI Guest

Tam olarak emin değilim ama : sanki uçmaya çalışıcak kanatlarını kaldıramıyor . Çok yorgun değilse eğer kanatları ile ilgili bir problemi olabilir. Bir veterinere gösterseniz iyi olacak hem sizin hem de kuşunuz için...

8. Yaman Kuşçu
    Gizli

arkadaşlar yardım edin hala titriyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:10 -->-> Daha önceki mesaj 18:55 --

yokmu bilgisi olan acil yardımm :confused:

#8 Yaman Kuşçu, 28 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 28 Şubat 2014
  9. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

Kuşların 5 Nedenden Dolayı Titrerler...

1. Ortam Değişikliği (Farklı bi oda-yer vs)
    2. Ortamın Isı Oranı (30D çıkıp -1d yere girerseniz nereleriniz titrer) Kuşlar dhada hassastır
    3. Korku (tanımadığı kişiler/size ortama alışmadığı için/ Herhangi bi oyuncak vs
    4. Herhangi bi yerinden yara almışsa
    5. Canı titremek istemiş olabilir ..

Sizin kuşunuzda soğuktan titriyor bence hayvanı sıcak bi odaya götürün.....

Sobanın yanınada katmayın

Eğer soğuktan değilsede yukardaki şıklardan kendiniz bulun sonuçta kuş bizim elimizde değil ....

10. Yaman Kuşçu
    Gizli

Hocam şimdi bu kuşun kanatlarını kestirmiştik alırken (cahillik bide kuşu satan arkadaş söyledi daha çabuk alışır diye) kanatlarının bazıları hala uzamadı aynı duruyor acaba bundan dolayı olabilirmi o kanatların düzelmesi için ne yapmak gerekir? :confused: :confused: :confused:

11. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

Ne yaptınız siz öYle Cahillik olurmu ben şimdi senin kollarını kırsam bana dahami alışırsın yoksa tepkimi gösterirsin Zaten tek kuş ise zamanla alışır. Şimdi kanadını keserkende kuşu bayağı korkuttuysanız çok doğal muhabbet kuşları çok hassastır Size kolay alışmaz tam tersi daha zor ve zamanla alışır 1 ay boyunca kuşunuza vitamin vs güzel yemler verin ve 1 ayın sonunda tekrar kuşunuzu kafesten çıkarın böyle yaparak alışma süresini uzatıyorsunuz... kuşunuzada 1 hafta bakımlarını yapın onun dışında uğraşmayın

12. Yaman Kuşçu
    Gizli

ne desen haklısın hocam saolasın yinede

13. BARAN
    Gizli

BARAN Guest

Dediğim gibi kuşunuza 1 hafta yakın temasda bulunmayın gerekli bakım ve temiziklerini yapın vitamin verin 1 hafta sonunda kafesin içindeyken fln konuşun 3.haftadada kafesten çıakrıp gögsünü kanatlarını okşayın ve size alışacaktır...

14. Yaman Kuşçu
    Gizli

hocam yanlış anladın sen beni kuş bana alışık ele geliyor başını okşuyorum sadece uçamıyor kanatları titriyor sorun bu :(

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kuşumun kanatları titriyor

,
  2. muhabbet kuşu kanatlarını açıp titriyor

,
  3. yavru muhabbet kuşu kanat titremesi

,
  4. muhabbet kuşu neden titrer,
  5. muhabbet kuşumun kanadı titriyor,
  6. muhabbet kuşunun kanatları titriyor,
  7. yavru muhhabbet kuş kanati tirtiyor,