Karadeniz Pet

Kuşun kanadı titriyor

• Konbuyu başlatan Yaman Kuşçu
  • Başlangıç tarihi
Y

Yaman Kuşçu

Guest
Evet geçen bi konu açmıştım uçamıyor diye ben o kuşun ne zaman yanına gitsem kanatları titriyor acaba neden bilgisi olan varsa bizimle paylaşabilir mi ?

VİDEO:

[YOUTUBE]5Ya2r41PPbc[/YOUTUBE]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet geçen bi konu açmıştım uçamıyor diye ben o kuşun ne zaman yanına gitsem kanatları titriyor acaba neden bilgisi olan varsa bizimle paylaşabilir mi ?

hayvan ürkmüş yada üşüyor sıcak bir ortama koyun kuşu eğer titreme varsa hala kuş ürkmüş ondandır.

benim dişi kuşta da var böyle bi titreme ama bu kadar fazla değil..neden acaba

[YOUTUBE]5Ya2r41PPbc[/YOUTUBE] buyrun hocam

Tam olarak emin değilim ama : sanki uçmaya çalışıcak kanatlarını kaldıramıyor . Çok yorgun değilse eğer kanatları ile ilgili bir problemi olabilir. Bir veterinere gösterseniz iyi olacak hem sizin hem de kuşunuz için...

arkadaşlar yardım edin hala titriyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:10 -->-> Daha önceki mesaj 18:55 --

yokmu bilgisi olan acil yardımm :confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşların 5 Nedenden Dolayı Titrerler...

1. Ortam Değişikliği (Farklı bi oda-yer vs)
2. Ortamın Isı Oranı (30D çıkıp -1d yere girerseniz nereleriniz titrer) Kuşlar dhada hassastır
3. Korku (tanımadığı kişiler/size ortama alışmadığı için/ Herhangi bi oyuncak vs
4. Herhangi bi yerinden yara almışsa
5. Canı titremek istemiş olabilir ..

Sizin kuşunuzda soğuktan titriyor bence hayvanı sıcak bi odaya götürün.....

Sobanın yanınada katmayın

Eğer soğuktan değilsede yukardaki şıklardan kendiniz bulun sonuçta kuş bizim elimizde değil ....

Kuşların 5 Nedenden Dolayı Titrerler...

1. Ortam Değişikliği (Farklı bi oda-yer vs)
2. Ortamın Isı Oranı (30D çıkıp -1d yere girerseniz nereleriniz titrer) Kuşlar dhada hassastır
3. Korku (tanımadığı kişiler/size ortama alışmadığı için/ Herhangi bi oyuncak vs
4. Herhangi bi yerinden yara almışsa
5. Canı titremek istemiş olabilir ..

Sizin kuşunuzda soğuktan titriyor bence hayvanı sıcak bi odaya götürün.....

Sobanın yanınada katmayın

Eğer soğuktan değilsede yukardaki şıklardan kendiniz bulun sonuçta kuş bizim elimizde değil ....

Hocam şimdi bu kuşun kanatlarını kestirmiştik alırken (cahillik bide kuşu satan arkadaş söyledi daha çabuk alışır diye) kanatlarının bazıları hala uzamadı aynı duruyor acaba bundan dolayı olabilirmi o kanatların düzelmesi için ne yapmak gerekir? :confused: :confused: :confused:

Hocam şimdi bu kuşun kanatlarını kestirmiştik alırken (cahillik bide kuşu satan arkadaş söyledi daha çabuk alışır diye) kanatlarının bazıları hala uzamadı aynı duruyor acaba bundan dolayı olabilirmi o kanatların düzelmesi için ne yapmak gerekir? :confused: :confused: :confused:

Ne yaptınız siz öYle Cahillik olurmu ben şimdi senin kollarını kırsam bana dahami alışırsın yoksa tepkimi gösterirsin Zaten tek kuş ise zamanla alışır. Şimdi kanadını keserkende kuşu bayağı korkuttuysanız çok doğal muhabbet kuşları çok hassastır Size kolay alışmaz tam tersi daha zor ve zamanla alışır 1 ay boyunca kuşunuza vitamin vs güzel yemler verin ve 1 ayın sonunda tekrar kuşunuzu kafesten çıkarın böyle yaparak alışma süresini uzatıyorsunuz... kuşunuzada 1 hafta bakımlarını yapın onun dışında uğraşmayın

Ne yaptınız siz öYle Cahillik olurmu ben şimdi senin kollarını kırsam bana dahami alışırsın yoksa tepkimi gösterirsin Zaten tek kuş ise zamanla alışır. Şimdi kanadını keserkende kuşu bayağı korkuttuysanız çok doğal muhabbet kuşları çok hassastır Size kolay alışmaz tam tersi daha zor ve zamanla alışır 1 ay boyunca kuşunuza vitamin vs güzel yemler verin ve 1 ayın sonunda tekrar kuşunuzu kafesten çıkarın böyle yaparak alışma süresini uzatıyorsunuz... kuşunuzada 1 hafta bakımlarını yapın onun dışında uğraşmayın

ne desen haklısın hocam saolasın yinede

ne desen haklısın hocam saolasın yinede

Dediğim gibi kuşunuza 1 hafta yakın temasda bulunmayın gerekli bakım ve temiziklerini yapın vitamin verin 1 hafta sonunda kafesin içindeyken fln konuşun 3.haftadada kafesten çıakrıp gögsünü kanatlarını okşayın ve size alışacaktır...

Dediğim gibi kuşunuza 1 hafta yakın temasda bulunmayın gerekli bakım ve temiziklerini yapın vitamin verin 1 hafta sonunda kafesin içindeyken fln konuşun 3.haftadada kafesten çıakrıp gögsünü kanatlarını okşayın ve size alışacaktır...

hocam yanlış anladın sen beni kuş bana alışık ele geliyor başını okşuyorum sadece uçamıyor kanatları titriyor sorun bu :(

Geri