Karadeniz Pet

kuşun kanadında sorun var

• Konbuyu başlatan salih ışık
  • Başlangıç tarihi
S

salih ışık

Guest
öncelikle herkese merhabalar

yaklaşık 2 ay önce aldığım erkek yavru kusun bi gece kafeste çırpınmasını duydum hemn kalkıp ısıgı açtım ve sakinleşti.sabah bir şeyi yoktu akşam uzeri dışarı saldığımda uçma yeteneğini kaybetmiş gibi kanatlarından hiç çırpma sesi gelmiyodu güçsüz gibi goruntu veriyodu ve 1 2 kez uçtu ve sonra bugüne kadar hiç uçmaya yeltenmedi.o günden bugüne kadar sağ kanadı sürekli aşağıda duruyor.kırık diyecem ama kanadı kırık olsa sanırım tüylerini düzeltirken kaldırıpta kanadın altını düzeltmez.kanadına az da olsa hükmedebiliyor oynatıyor kaldıryor fakat diğer kanadına oranla vücuduna yapışık durmuyor kanadı ve asagı sarkık bırakıyor hep.bugun elime aldım kusu ve daha once olmayan bir şey gordum.kanadının altında uzunca bi sert bişey geldi elime ve baktığımda üzerinde hiç tuy kalmamış bi uzun kanad tuyu gördümm.bu kafamı karıştırdı bakınca yeni gibi durmyor.bana önceden incinen kanat tüylerinden biri olup üzerindeki tüylerinde dökülmesi gibi geldi.onu çekmeliyim hafif yoklayınca hemen cıkıcak gibi gelmiyor yerinden kartlaşmış.ya da benmi yanlış düşünüyorum yenimi çıkıyor ama çıksa uylu olur .acaba kanadını onun yüzünden mi tam kaldıramıyor ne yapmam gerekir yardımlarınıza ihtiyacım var

benim arkadaştada böyle bi kuş var kanadı sürekli sarkık gerebiliyor kanat çırpabiliyor ama uçamıyor sanırım kanadı kötü incinmiş yerindende çıkmış olabilir sanırım yapabileceğin bişi yok zamana bırakacan inşaallah iyileşir

bende zamana bırakmıştım ama bugun kanadının altında gordugum kartlaşmış tuy dikeni uzun hemde onu çekmelimiyim eski görevini yitiren bi diken gibi duruyor acaba ondanmı düzelmiyor kanadını vücuduna yapıştıramıyor cekmelimiyim o dikeni

valla bi fotoğrafını atsan iyi olur en azından ustalar cevap verebilir

foto çektim ama site üzerinden yükleyemiyorum bulamadım foto ekle diye bi şey yok

fotoğraf ekleseniz bile kendiniz tedavi edemezsiniz çektiniz diyelim kanarsa yada mikrop kaparsa daha kötü olur bir veterinere gösterin

haklıınız ben o ihtimali hiç düşünmedim en iyisi sahtekar olmayan bi veteriner bulmak

Geri