Karadeniz Pet

kuşun kanat türlerini kesmek

• Konbuyu başlatan jahshshshwb
  • Başlangıç tarihi
J

jahshshshwb

Guest
Arkadaşlar şimdi size bişe dicem ama lütfen canisin demeyin bende yapmak istemiyorum bakın şimdi ben 2 ay önce bi erkek kuş aldım kuşa adam daha yavru dedi ama ben internetde arastirinca 8 aylık olduğunu öğrendim adamda geri almadı kuşu bende nasıl eğitirim diye ararken kuşun kanatlarını kesin yazıyodu bende tabiiki ilk buraya sormak istedim yardımı dokunacak biri varmı Samsunda yaşıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
ASLA ÖNERMIYORUM . hayvana eziyetden başka bişey degil

Ama annemde bida 30 t verdirmezki evet hayvana eziyet hayvana acımdan yaptıramadım ama benim bu kuşu eğitmem lazım lütfen yardım edin

Ama annemde bida 30 t verdirmezki evet hayvana eziyet hayvana acımdan yaptıramadım ama benim bu kuşu eğitmem lazım lütfen yardım edin

Egite bilecegini pek dusunmuyorum hocam . eş alamıcaksan ö şekilde besle ucsun kacsın ele gelmesin . yada bi eş alacaksın.

Off ama bişey daha diyeceğim şu ana kadar sorduklarımın hepsi kestir dedi (yanlış anlamayın kestiriyimmi diye sormadım) sorduğum yerler veterinere sordum petshopcuya sordum bide akrabamiza sordum daha hic kimse kalmadı

kanadı kesince sana nasıl alasacak belki ucamadıgı ıcın kendini güvende hissetmicek
sana daha cok ilgisini yitirecek ben şahsım adına asla kesmemen gerektıgını dusunuyorum

Hocam doğru diyorsunuz zaten benim kuşum daha genç yaşta olsaydı kuşa eziyet çektirmek cehennemin br tadı zaten ama benim kuşum yaşlı onu elimle yem yediriyorum 1 hafta boyunca her zaman ben yedirdim ama bi türlü elime gelmedi ve ben çok üzülüyorum hocam size bişe sorucam eğer kesersem uzaması kaç ay sürer ? (sakın kestircem anlamayın sadece sordum)

bi kaza sonucu benım erkek kusumun kanadı kırıldı . tülünipi takılmıs baya buyuk kaza gecirdi
2 ay kafesten cıkmadı hayvan . ki ele alışbi kustur bu kafesten cıkmadı elimize bile gelmedi .kanat kesmek dogru bi cozüm degil .bence sen bunu geri ver . yada cevrende birine aldıgın paraya sat.

Hocam kesmekten vazgeçtim yeni bir kuş almaya karar kıldım saolun...

Kanat türlerini kesme ayrıca başlığı değiştim açıklayıcı başlık yaz. İster yanına es al yavrularını Eğit istersen kuşu takas et

Kuşu bir üretici ile takas et. Yazık günah hayvancağıza işkenceden başka bir şey değil. Kanadını kesersen uçarak kaçamaz da yürüyerek kaçar koltuğun altına gider. Fareden ne farkı kalır? Kuş o. Bırakın kuş kalsın. Zaten evde besleyerek uçuş alanlarını yeterince daraltmış oluyoruz. Kanadını kesmek de nedir!

Kesersen psikolojisi bozulur. Sana alismak yerine daha dengesiz tavirlar hisseder. Mesela sen bir sabah kalktiginda yuruyemesen nasil hissedersin ? Kuşta birden uçma yetenegini kaybederse tavuk gibi gezer bunalima girer yem yemez korkar. Kisaca sakın kesme. Kessen birde cıkması için hepsini cekmek zorunda kalirsin kesilen kanat uzamıyor cunku.

Geri