Karadeniz Pet

Kuşun tüyü

Kuş tüğde değil kuyruk tüğü uzun olduğu için çok cabuk kopabilir yenisi cıkıcaktır.

44208e2bfcb401fcefd7a7a24e7b2aa5.jpg
abi kuşun kanatları bu sekilde

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
resimdende görüldüğü gibi özellikle uzun kanat tüylerinde bayağı eksikler var.ortalardada ara ara eksiklikler sandığımdan ıyı durumdaymış. müdahale etsekte kalan tüyleri inşallah dökülmeden kurtarırız.dediğimi fark ettiniz değilmi en baştaki uzun tüylerden sadece bir tane kalmış en fazla en yoğun olması gereken yerde tek tüy uzun tüy kalmış.özelden yazıyorum.

Tüğlerinde eksik var evet şimdi farkettim kuşu kardeşleri veya annesi yolmuş büyük ihtimal çünkü tüğlerde gagalama belirtisi var hasar var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:52 -->-> Daha önceki mesaj 10:50 --

Sıntı olmaz

Tüğlerinde eksik var evet şimdi farkettim kuşu kardeşleri veya annesi yolmuş büyük ihtimal çünkü tüğlerde gagalama belirtisi var hasar var
gagalama belirtisi değil burak bey zayıf tüyler beslenemeyen tüylerde şekil bozuklukları olur genelde arkadaş kopan uzun tüylerintelek dibine bakarsa siyah siyah sanki çürümüşçesıne kalıntılar bulacaktır.dökülenlerın yerıne yenı tuyler cıkacak fakat onlarda yeterınce gelısemeyecek ve dökulecek bu telek diplerindeki çürüme yerini kanamaya bırakacak.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun hocam. İnşallah tedaviye cevap verir ve iyileşir mubişiniz.

Geri