Karadeniz Pet

Kuşun üstünde pire yaşarmı?

Chair

Yeni Üye
Merhaba kuşumun mûrekkep balığı kemiğinde pire gibi şeyler çıktı (takarken bir tane küçücük görüp öldürüp önemsememiştim.)birkaç zaman sonra tüneğe yayılmış. Çok geçmeden farkettim. Yemini kumunu taşlarını tülünü attım. Kafesini her şeyini bulaşık makinesinde yıkadım. Kuşta anormal bir kaşınma yok gibi yinede üstünde pire var mıdır? Yardımcı olurmusunuz kafesinin altını suyunu her gün değiştirmeme dikkat etmeme rağmen bu oldu üzülüp endişeleniyorum kuşumun üstünde varmıdır ne yapmalıyım:(

Son düzenleme:
Kuşunuzun tüneklerini, kafesini, oyuncaklarını vs. hepsini elma sirkesiyle dezenfekte edebilirsiniz.
Kuşunuzuda elma sirkeli su ile de yıkayabilirsiniz.

kalamar kemiğinden gelmemiştir onlar. yem bayat veya nemli ise oradan gelmiş olabilir veya kuşun bünyesi kendisi üretmiştir. Bulaşan bit- pire tarzı şeylerden kurtulmak için öncelikle tüm ekipmanlar dezenfekte edilmeli alp beyin söyledi gibi. ama kuşumuzuza da mutlaka bit lere karşı damla veya sprey kullanmamız lazım yoksa önüne geçemeyiz. Vilmectin veya Ardap öneririm. Ardap sprey vilmectin damladır. İnşallah kurtulursunuz

Kuşunuzun tüneklerini, kafesini, oyuncaklarını vs. hepsini elma sirkesiyle dezenfekte edebilirsiniz.
Kuşunuzuda elma sirkeli su ile de yıkayabilirsiniz.

Her seyini bulasik makinesinde yıkadım bu yeterli olur sanırım? Genis bir kaba su koyuyorum ancak vücudunun ûst kısmını hicbir zaman ıslatmıyor ne tavsiye edersiniz?

kalamar kemiğinden gelmemiştir onlar. yem bayat veya nemli ise oradan gelmiş olabilir veya kuşun bünyesi kendisi üretmiştir. Bulaşan bit- pire tarzı şeylerden kurtulmak için öncelikle tüm ekipmanlar dezenfekte edilmeli alp beyin söyledi gibi. ama kuşumuzuza da mutlaka bit lere karşı damla veya sprey kullanmamız lazım yoksa önüne geçemeyiz. Vilmectin veya Ardap öneririm. Ardap sprey vilmectin damladır. İnşallah kurtulursunuz
Yeminden olduğunu sanmıyorum çünkü farketmeden önce 2 gece tünekten inip yemligindeki yerde uyudu.normalde hep tünekte uyur. Quik markaydı kalamar. Daha da kalamar alacağımı sanmıyorum. Kumda pire çıkarmı acaba? Damlayı kullanmak daha kolay olur sanırım nasıl ne kadar kullanmalıyım?

Merhaba .Kimdan Çıkmaz. pire kuşta olmaz varsa bittir onlar. İlaçları var alıp kullanın yıkamak çözüm değil önüne gecmezseniz bu parazit kuslarinizi öldürür. Kaliteli bit ilacı kullanın kanatlılar için olanlardan. Forumda bir çok bilgi var bununla ilgili

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Foruma bit yazsanız bir sürü cevap var bununla ilgili çok bilgim yok ama yaptiklariniz kısmen doğru ama yeterli degil

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yardımlarınız için teşekkürler. Kafesinde bir şey kalmadı çok şükür. kuşumu da gözlemliyorum bir iki gün içinde veterinere gösterip ona göre hareket etmeyi düşünüyorum.

Geri