petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşun üstünde pire yaşarmı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Chair tarafından 23 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Chair

Chair New Member

Beğenileri:
    3
    Merhaba kuşumun mûrekkep balığı kemiğinde pire gibi şeyler çıktı (takarken bir tane küçücük görüp öldürüp önemsememiştim.)birkaç zaman sonra tüneğe yayılmış. Çok geçmeden farkettim. Yemini kumunu taşlarını tülünü attım. Kafesini her şeyini bulaşık makinesinde yıkadım. Kuşta anormal bir kaşınma yok gibi yinede üstünde pire var mıdır? Yardımcı olurmusunuz kafesinin altını suyunu her gün değiştirmeme dikkat etmeme rağmen bu oldu üzülüp endişeleniyorum kuşumun üstünde varmıdır ne yapmalıyım:(

#1 Chair, 23 Ağustos 2016
    Son düzenleme: 23 Ağustos 2016
  2. Chair

Chair New Member

Beğenileri:
    3
    Yok mu bilgisi olan:oops:

3. alpdna

alpdna Administrator
    Administrator

Beğenileri:
    138
    Kuşunuzun tüneklerini, kafesini, oyuncaklarını vs. hepsini elma sirkesiyle dezenfekte edebilirsiniz.
    Kuşunuzuda elma sirkeli su ile de yıkayabilirsiniz.

Chair bunu beğendi.
  4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    749
    kalamar kemiğinden gelmemiştir onlar. yem bayat veya nemli ise oradan gelmiş olabilir veya kuşun bünyesi kendisi üretmiştir. Bulaşan bit- pire tarzı şeylerden kurtulmak için öncelikle tüm ekipmanlar dezenfekte edilmeli alp beyin söyledi gibi. ama kuşumuzuza da mutlaka bit lere karşı damla veya sprey kullanmamız lazım yoksa önüne geçemeyiz. Vilmectin veya Ardap öneririm. Ardap sprey vilmectin damladır. İnşallah kurtulursunuz

Chair bunu beğendi.
  5. Chair

Chair New Member

Beğenileri:
    3
    Her seyini bulasik makinesinde yıkadım bu yeterli olur sanırım? Genis bir kaba su koyuyorum ancak vücudunun ûst kısmını hicbir zaman ıslatmıyor ne tavsiye edersiniz?

6. Chair

Chair New Member

Beğenileri:
    3
    Yeminden olduğunu sanmıyorum çünkü farketmeden önce 2 gece tünekten inip yemligindeki yerde uyudu.normalde hep tünekte uyur. Quik markaydı kalamar. Daha da kalamar alacağımı sanmıyorum. Kumda pire çıkarmı acaba? Damlayı kullanmak daha kolay olur sanırım nasıl ne kadar kullanmalıyım?

7. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    208
    Merhaba .Kimdan Çıkmaz. pire kuşta olmaz varsa bittir onlar. İlaçları var alıp kullanın yıkamak çözüm değil önüne gecmezseniz bu parazit kuslarinizi öldürür. Kaliteli bit ilacı kullanın kanatlılar için olanlardan. Forumda bir çok bilgi var bununla ilgili

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chair bunu beğendi.
  8. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    208
    Foruma bit yazsanız bir sürü cevap var bununla ilgili çok bilgim yok ama yaptiklariniz kısmen doğru ama yeterli degil

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chair bunu beğendi.
  9. Chair

Chair New Member

Beğenileri:
    3
    Yardımlarınız için teşekkürler. Kafesinde bir şey kalmadı çok şükür. kuşumu da gözlemliyorum bir iki gün içinde veterinere gösterip ona göre hareket etmeyi düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş