Karadeniz Pet

Kuşun yağlanmasına çözüm nedir

Mesbüş

Meraklı Üye
Dişi kuşumun yaglandigini söylediler çiftleşti yumurta da olabilir diye düşünüyorum ne yapmaliyim sizce ve çiftleşeli 1 haftayı geçti yavruluğa girmiyolar nedendir resimde atıyorum buyrun
7gdQzN.jpg
[/url][/IMG]

Son düzenleme:
Kus hamile bence yuvalik guvende hissedecekleri bir konumda degildir belki rahatsiz olduklari bir durum olabilir hic bir degisiklik yapmayin rahatsizda etmeyin devamli kontrol etmeyin 2 gunde bir kontrol su-yem degisikligi yapin.

Son düzenleme:
Fazla rahatsız etmeyin suyunada limon damlatin

Yavruluğa en son 2 gün önce baktım daha bakmam sorun değil zaten yumurta gelirse dişi yavruluğa girer anlaşılır hiç rahatsız etmiyorum yaklaşık 10 saat odasına hiç girmiyorum bi uyumaya giriyorum o kadar bi sorun varmi sizce 1 haftayı geçti ciftleseli

Geç Kaldın Artık Ancak Limonlu Su Verirsin O Kadar.Yumurtalarından Sonra Her Gün Günde 4 5 Kere Çıkart Yorula Kadar Uçsun Tekrarlarsan Faydası Olacaktır Devamlı Uçması Gerek

Geç Kaldın Artık Ancak Limonlu Su Verirsin O Kadar.Yumurtalarından Sonra Her Gün Günde 4 5 Kere Çıkart Yorula Kadar Uçsun Tekrarlarsan Faydası Olacaktır Devamlı Uçması Gerek
kusunun yaglı oldugunun farkına varmayan bu işe gönül vermiş bir arkadaşa artık geç kaldın demek sanki elinden binlerce kuş geçmiş ustalara bıle dusmezken sızın gıbı ıkı kus saıbı ınsanlara dusmesı ıc hos deıl.yazılarınızı takıp edıyorum insanları hobıden sogutmaksa amacınız gayet guzel basarıyorsunuz kusunuz ölür zannetmem daha fazla yasasın yada artık gec kalmıssın tarzında konusarak bu hobıyi desteklemek yerıne köstekledıgınızın bılmıyrm farkındamısınız
konu sahıbı arkadasım kuş evet bıraz yaglı kafesı buyutursen buyuk katkı saglar ama suanda kusta yumurta var gibi yaglı kuslar zor yumurtlar fakat yumurtlamayı basarırsa yavrularını beslerken zaten kılo kaybedecektır.dısının hafıf yaglısı makbuldur herzaman
keyıflı hobıler

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim gerçekten önerilerinizi çok dikkate alicam :)

kusunun yaglı oldugunun farkına varmayan bu işe gönül vermiş bir arkadaşa artık geç kaldın demek sanki elinden binlerce kuş geçmiş ustalara bıle dusmezken sızın gıbı ıkı kus saıbı ınsanlara dusmesı ıc hos deıl.yazılarınızı takıp edıyorum insanları hobıden sogutmaksa amacınız gayet guzel basarıyorsunuz kusunuz ölür zannetmem daha fazla yasasın yada artık gec kalmıssın tarzında konusarak bu hobıyi desteklemek yerıne köstekledıgınızın bılmıyrm farkındamısınız
konu sahıbı arkadasım kuş evet bıraz yaglı kafesı buyutursen buyuk katkı saglar ama suanda kusta yumurta var gibi yaglı kuslar zor yumurtlar fakat yumurtlamayı basarırsa yavrularını beslerken zaten kılo kaybedecektır.dısının hafıf yaglısı makbuldur herzaman
keyıflı hobıler

Ben Geç Kaldın Dememdeki Neden Yumurtaya Yattı Hayvan Yumurtadan Sonra Olur Ancak Dedim Neden Soğutayım Ne Alakası Var.Evet Kuşun Ölür Yazdım Bir Konuda Ki Genelde Olan Şeyler Geçmişe Dönük Konulara Bakabilirsin Kim Kuşum Halsiz İshal Olmuş Desen %80i Ölüyor Elinizde Olan Bişey Varsa Buyurun Yardım Edin.Kanser Olmuş Bir Hastaya Yaşar Deseniz Ne Kadar Mantıklı Olur? Arada İstisnalar İllaki Olacaktır Vucudu Bağişiklık Sistemi Sağlam Çıkan Olacaktır O Kişide Yaşamaya Devam Edecektir.Gözlemlerimi Yazıyorum Burası Forum Herkes İstediği İle İstediği Düşünceyi Paylaşabilir Çok Rahatsız Olan Varsa Yöneticilere Rapor Etsin Mesajımı Uygunsuz Görüyorlarsa Kaldırsınlar

Ben Geç Kaldın Dememdeki Neden Yumurtaya Yattı Hayvan Yumurtadan Sonra Olur Ancak Dedim Neden Soğutayım Ne Alakası Var.Evet Kuşun Ölür Yazdım Bir Konuda Ki Genelde Olan Şeyler Geçmişe Dönük Konulara Bakabilirsin Kim Kuşum Halsiz İshal Olmuş Desen %80i Ölüyor Elinizde Olan Bişey Varsa Buyurun Yardım Edin.Kanser Olmuş Bir Hastaya Yaşar Deseniz Ne Kadar Mantıklı Olur? Arada İstisnalar İllaki Olacaktır Vucudu Bağişiklık Sistemi Sağlam Çıkan Olacaktır O Kişide Yaşamaya Devam Edecektir.Gözlemlerimi Yazıyorum Burası Forum Herkes İstediği İle İstediği Düşünceyi Paylaşabilir Çok Rahatsız Olan Varsa Yöneticilere Rapor Etsin Mesajımı Uygunsuz Görüyorlarsa Kaldırsınlar
sanırım siz yazılanlarıda okumuyorsunuz.kuş yumurtlamadı demıs kus sahibi arkadaş :) yumurtlamayan kus nasıl yumurtaya yatabılır ve bu konuda kus saıbı nasıl gec kalabılır anlamıs deılım.yaglı dısılerde yumurta sıkısması daha fazla gorulur.zaten kus yumurtlamayı basarırsa kulucka suresınde zaten bebek besledıgı ıcın kendı kendıne yaglarından kurtulacaktır.
konuları takıp edıyorum zaten.her halsız her ıshal olan kusun olecegını savunuyorsunuz yazınızda.ben bu cumlenız üzerine sızınle tartısmaktan vazgecıyorum :) yardımcı olma konusuna gelırsekte merak etmeyın zaman buldukca ıshal yada halsız kus gordugumde bu kus ölur demek yerıne cogu arkadasa yardımcı oluyorum zaten.
yorum yapmadan önce konuyu okuyup bılgılerınız ezber deılse yorum yapmanızı rıca edıyorum sadece.

Geri