Karadeniz Pet

Kuşun yaşı ve cinsi?

• Konbuyu başlatan Salih ÇAPA
  • Başlangıç tarihi
S

Salih ÇAPA

Guest
Merhaba arkadaşlar..Bu kuşun cinsini ve tahmini yaşını öğrenebilir miyim?

Erkek diye aldım ama bir arkadaşım dişi diye tuttrudu..Ayrıca kuşçu 2 aylık dedi, sizce 2 aylık mı? ya da tahmini kaç aylık olabilir bu kuş? Bilgi verecek arkdaşlara şimdiden çok çok teşekkür ediyorum..

Çok teşekkür ederim kardeşim, içimi rahatlattın vallahi..

2 3 aylık güzel bir erkek eğer tekse yanına bi dişi kuş almanızı öneririm

Maşallah güzel bir erkek dişi alın kaçırmayın bence...

Arkadaşlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için..Dişi kuş alırsam bana alışması zor olmaz mı ? Biraz bencilce oluyor biliyorum ve sahiplik duygusuyla yazmıyorum emin olun..Sadece onunla vakit geçirmek, oynamak, ilgilenmek istiyorum..İtaat etmesini ya da emir almasını istemiyorum zaten..Tek istediğim benden korkmaması, bana güvenmesi..Bunu sağlamanın yollarını arıyorum şu an..Umarım yanlış bir eğitim vermem kuşa..Ben onu sevdim, o da beni sever umarım..Bir bakıma üzülüyorum aslında yalnız olduğu için..Arada kuş sesleri dinletiyorum ona :) Dişi kuş alırsam yine de bana alışıp elime gelir mi?

Bu arada kafesten hiç çıkmıyor..Kafesten nasıl çıkarmam gerekiyor acaba? Daha bana alışmadan elimle yakalamam, benden korkmasına sebep olur diye şu an karışmıyorum..Kafes dışına nasıl çıkarmalıyım? Tekrar teşekkürlerimi iletiyorum hepinize, sayenizde yanlış bilgilerden arınıyorum..

Bu arada kafesten hiç çıkmıyor..Kafesten nasıl çıkarmam gerekiyor acaba? Daha bana alışmadan elimle yakalamam, benden korkmasına sebep olur diye şu an karışmıyorum..Kafes dışına nasıl çıkarmalıyım? Tekrar teşekkürlerimi iletiyorum hepinize, sayenizde yanlış bilgilerden arınıyorum..

öncelikle sana şunu söyleyeyim şimdi yanıan bir dişi alırsan 6 7 ay sonra daha rahat yavru alırsın bi diğer husus sen onla en fazla 2 ay ilgilenirsin sonra biraz sıkılırsın ondan ki buna adım kadar eminim kafesten çıkmama konusuna gelince sen onu yeni aldın anladığım kadarıyla hafta olmadı bi 10gün kafeste dursun kafesine alışsın yoksa kendini duvara çarpabilir buda kırık çıkık falan gibi nedenlere yol açabilir daha sonra eline alışması için kafesten yemlikleri çıkart ve o acıkdıkca onu elinle besle böylece eline alışır .

2-3 aylık civarı bir erkek.

Irk olarak yerli gibi duruyor.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için..Dişi kuş alırsam bana alışması zor olmaz mı ? Biraz bencilce oluyor biliyorum ve sahiplik duygusuyla yazmıyorum emin olun..Sadece onunla vakit geçirmek, oynamak, ilgilenmek istiyorum..İtaat etmesini ya da emir almasını istemiyorum zaten..Tek istediğim benden korkmaması, bana güvenmesi..Bunu sağlamanın yollarını arıyorum şu an..Umarım yanlış bir eğitim vermem kuşa..Ben onu sevdim, o da beni sever umarım..Bir bakıma üzülüyorum aslında yalnız olduğu için..Arada kuş sesleri dinletiyorum ona :) Dişi kuş alırsam yine de bana alışıp elime gelir mi?

Öncelikle kuş sesi dinletmeyin. Yanına eş alırsanız size alışmasını da unutun derim. Çünkü kuşlar tekken ve yavruyken sahibine alışır. Sakın ayna koymayın kafese, size alışmaz, aynadaki gördüğü kuşla ilgilenir.

Forumda bakımı ve yetiştirilmesi ile ilgili gerekli konular mevcut, araştırmanızı tavsiye ediyorum..

Lütfi Özer , Cihat ERGÜN ; bilgilendirme için teşekkür ediyorum..

Muhabbet kuşu ile ilgili forumda bulunan eğitici konuların hepsini okudum..Çok da iyi oldu benim için.Hem kendi kuşum hem de genel anlamda muhabbet kuşları hakkında çok güzel bilgiler edindim..

Şunu özellikle sormak istiyorum : Gece yemliği çıkarıp sabah elimle yem vermek ne kadar doğru bir eğitimdir? Bilindik bir şey midir, kuşa herhangi bir zararı dokunur mu?

Diyelim kuşu elimle beslemeyi başardım..Kuşun kafesten çıkışını nasıl sağlayacağım? Kendiliğinden mi çıkacak yoksa benim mi çıkarmam gerekiyor?

Fazla soru soruyorum kusuruma bakmayın arkadaşlar, heyecanıma verin lütfen..Bu bilgiler ışığında umarım benimde başka arkadaşlara bir katkım olur..

Geri