petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşun yumurtası kırdım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Celalettin TOPAL tarafından 30 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Celalettin TOPAL

arkadaşlar muhabbetlerımın yumurtası 20 gun oldu bana bağzı rkadaşlar 19 gunde çıkıyo dedı bende yumurtada çatlak göremıyınce cılıkmı dıye bakmak ıstedım ve azıık delik açtım içinde mübiş yavrumu gördum gagasını açıp kapıyodu şimdi bu kuş ölurmu gelışmesınde bı sorun olurmu bıde bu kuşlar kaç gunde yumurtadan çıkıyoo sölersenız sevınırım

2. Tunç ÇAĞATAY

Bırak annesi ilgilensin 20 gün olmuş çıkması lazımdı zaten annesi bakar ona dokunma

3. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    bence iyi yapmadınız sizin yaptığınızı hiç duymadım ustalar daha iyi bilir ve size yardım eder ama 19 günden daha fazla oluyor die biliodum ben

4. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    20 gün olmuş çıkması lazımdı kırıp yaşıyorsa sorun yok annesi bakar belki de hayatını kurtardınız çünkü şimdiye çıkması lazımdı.. ;)

5. Celalettin TOPAL

ufacık delik açtım ama tamamen soymadım bide kuşlar yumurtlamaya başladıktan sonramı mama vereyım yavruların çıkmasına yakın zamanlarda felan mı

6. Celalettin TOPAL

güvercın beslerken çok kırdım yardım ettım yavrulara ama muhabbette pek bılgım yok

7. Tunç ÇAĞATAY

Mama her kuş için şart şuan vermeye başka mesela

8. Celalettin TOPAL

haşlanmış yumurtayla mısır unu yeterlımı mama için

9. Celalettin TOPAL

herkez kafasına göre bişey soyluyo bırı dıyo 14 gunde çıkıyo bırı dıyo 20 gunde bırı dıyoo 25 gunde anlamadım gııttıı

10. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    sitede mama tarifi vardı bi bak istersen..herkese aldırma üreticiler 18-20 gün diyor ..

11. Onur TÜFEKCİ

Bu durumlarda ışığa tutup boş dolu olup olmadığını kontrol edin önce.

12. Tunç ÇAĞATAY

Okumadınız sanırım kuşun gagasını gördüm oynuyordu diyor

13. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0

Oynayabilir ama hayır gelmez o yumurtadan, yumurtayı kırmadan günü geldiğinde sesini bile duyabilirsin. 21. güne kadar uzayabilir bu durum müdahale etmekte yarar yok.Zifiri karanlıkta ışıkla bakarsan hareket ettiğini bile görebilirsin.

Konuyu açan arkadaşım yavru nasıl?

14. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    benimde başıma geldi, ıslak mendille yumurta üzerindeki pislikleri temizleyim derken yumurtayı şişkin yerden çatlattım, yavrunun sesi geliyordu ve üzerindeki zarda yırtık falan yoktu, yuvaya bıraktım tekrar ama anne yavrunun sesini duyunca yumurtayı iyice parçalamış ve yavru öldü maalesef...

15. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    en geç 21 günde çıkardı zaten 1-2 gün dursaymışdınız iyidi inş ölmez

16. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ne cesaret benim kuşlar yumurtrlasa değil kırmak yumurtaya elimi artmaya korrkarım

17. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    yumurtanın üzerini bazı çiftler aşırı kirletiyor, bu yüzden yumurta yeterince ısınmıyor ve yavrular yumurta içinde ölüyor, 6 yumurtadan 3 ü döllenmiş, bende döllenmiş o yumurtadan birini bulmayı becerdim...

18. erdincozn54

Ben güvercinler için yapıyodum arkadaşın yaptığını bazen gecikinge güvecinin kanadının sivri yeriyle delik açıyodum yumurtaya birkaç yavruda kurtardım öye

19. Mustafa Demir

Yavrunun durumu nedir çok merak ettim??

20. Eren ERDEM

Ben de yavruyu çok merak ediyorum

Sayfayı Paylaş