Karadeniz Pet

kuşun yumurtası kırdım

• Konbuyu başlatan Celalettin TOPAL
  • Başlangıç tarihi
C

Celalettin TOPAL

Guest
arkadaşlar muhabbetlerımın yumurtası 20 gun oldu bana bağzı rkadaşlar 19 gunde çıkıyo dedı bende yumurtada çatlak göremıyınce cılıkmı dıye bakmak ıstedım ve azıık delik açtım içinde mübiş yavrumu gördum gagasını açıp kapıyodu şimdi bu kuş ölurmu gelışmesınde bı sorun olurmu bıde bu kuşlar kaç gunde yumurtadan çıkıyoo sölersenız sevınırım

Bırak annesi ilgilensin 20 gün olmuş çıkması lazımdı zaten annesi bakar ona dokunma

bence iyi yapmadınız sizin yaptığınızı hiç duymadım ustalar daha iyi bilir ve size yardım eder ama 19 günden daha fazla oluyor die biliodum ben

20 gün olmuş çıkması lazımdı kırıp yaşıyorsa sorun yok annesi bakar belki de hayatını kurtardınız çünkü şimdiye çıkması lazımdı.. ;)

ufacık delik açtım ama tamamen soymadım bide kuşlar yumurtlamaya başladıktan sonramı mama vereyım yavruların çıkmasına yakın zamanlarda felan mı

güvercın beslerken çok kırdım yardım ettım yavrulara ama muhabbette pek bılgım yok

haşlanmış yumurtayla mısır unu yeterlımı mama için

herkez kafasına göre bişey soyluyo bırı dıyo 14 gunde çıkıyo bırı dıyo 20 gunde bırı dıyoo 25 gunde anlamadım gııttıı

sitede mama tarifi vardı bi bak istersen..herkese aldırma üreticiler 18-20 gün diyor ..

Bu durumlarda ışığa tutup boş dolu olup olmadığını kontrol edin önce.

Okumadınız sanırım kuşun gagasını gördüm oynuyordu diyor

Oynayabilir ama hayır gelmez o yumurtadan, yumurtayı kırmadan günü geldiğinde sesini bile duyabilirsin. 21. güne kadar uzayabilir bu durum müdahale etmekte yarar yok.Zifiri karanlıkta ışıkla bakarsan hareket ettiğini bile görebilirsin.

Konuyu açan arkadaşım yavru nasıl?

benimde başıma geldi, ıslak mendille yumurta üzerindeki pislikleri temizleyim derken yumurtayı şişkin yerden çatlattım, yavrunun sesi geliyordu ve üzerindeki zarda yırtık falan yoktu, yuvaya bıraktım tekrar ama anne yavrunun sesini duyunca yumurtayı iyice parçalamış ve yavru öldü maalesef...

en geç 21 günde çıkardı zaten 1-2 gün dursaymışdınız iyidi inş ölmez

ne cesaret benim kuşlar yumurtrlasa değil kırmak yumurtaya elimi artmaya korrkarım
yumurtanın üzerini bazı çiftler aşırı kirletiyor, bu yüzden yumurta yeterince ısınmıyor ve yavrular yumurta içinde ölüyor, 6 yumurtadan 3 ü döllenmiş, bende döllenmiş o yumurtadan birini bulmayı becerdim...

Ben güvercinler için yapıyodum arkadaşın yaptığını bazen gecikinge güvecinin kanadının sivri yeriyle delik açıyodum yumurtaya birkaç yavruda kurtardım öye

Geri