Karadeniz Pet

Kuşunun poposu kanıyor lütfen yardım edin

• Konbuyu başlatan Toprak Akalın
  • Başlangıç tarihi
T

Toprak Akalın

Guest
Kuşu elime aldım, koltuğa oturdum. Üstüme tırmanmaya çalışırken kıulyafetimde kan farkettim. Nereden geliyor diye bakarken kaçtı kuş kanepenin altına girdi çıkarttım kuşu kafesine koydum. Damla damla kan aktı kuşumdan.
jaba7eqy.jpg

zapesame.jpg

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk

Sağolun. Kafes dibinde kopmuş bir tüy gördüm ondan olabilir mi? Belki yolmuştur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:48 -->-> Daha önceki mesaj 18:37 --

Şu an gidebileceğim bir veteriner yok fakat tanıdık bir veterineri arayıp ne yapmam gerektiğini soracağım.

Kopmuş tüyle falan olmaz bu çok acil veterinere gidin kuş kan kaybetmeden.

Kanama durdu. Dediğim gibi yakında veteriner yok. Var da kuşu yürüyerek götüremem soğukta daha beter olur. Şu an babam evde değil o gelirse arabayla götürmeye çalışacağım.

:eek: Geçmis olsun hocam insallah ciddi bişeyi yoktur

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Erkek kuş. Daha 2 aylık var ya da yok. Götürüyorum şimdi baytara

Tahmin ediyorum öyle. Bir yerine bir şey batsa bagirirdi herhalde?

bişey parçalamış orayı yolmalık bişey değil bir yere çarpmışta olabilir

kuyruğu bi yere sıkıştırıp çekmiş olmasın yada poposunu bi yere takmış :(

Tahmin ettiğim gibi tüy köklerini besleyen damarlar bir şekilde patlamış. Muhtemelen tüy çıkarken bir boşluk bulmuştur. Poposundaki kurumuş kanı temizle yarın getir dedi şimdi müdahale edemiyorum dedi. Temizlemeye çalıştım elimi ilk defa ısırdı ben de ılık suyla kurumuş kanı ıslatmaya çalıştım yavaşca kan azalıyor yarın götüreceğim tekrar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:58 -->-> Daha önceki mesaj 19:57 --

Ayrıca kuş için dişi dedi.

u3etahyj.jpg

Vallahi hala eskisi gibi yem yiyor geziniyor hiç bir sıkıntı olmadı hayvanda.

Benim gibi kuş ya vücudunun kanının 10da biri aksa da mutlu mesut geziniyor. Bir de ıslakken çok tipsiz oluyorlar ya. :) Kendi kendine kurur değil mi kağıt havluyla suyunu almama (almayı düşündüm yara yumuşasın diye almadım) gerek yok?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:28 -->-> Daha önceki mesaj 20:28 --

Bir de kuş dişi herhalde erkek dediniz ama cere cidden çok beyaz duruyor.

son durumu nedir ?

Geri