Karadeniz Pet

Kuşunuz nasıl konuşmaya basladı

Emrecantosun5

Yeni Üye
Merhabalar kuşunuz ilk nasıl konusmaya basladı birden mi söyledi kelimeleri ben 1.5 aydır konusturamadım aldıgımda 40 günlüktü erkek kuşumu ben cici kuş dedigimde çıldırıyor kafasını hızlıca öne atıyor bir kaç kez uçuyor tekrar elime falan geliyo kelimeyi söyleme çabasından mıdır acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Biraz daha sabretmelisiniz. Eğer ilgileniyorsanız yakında konuşmaya başlayacaktır. Benim ki bir gün mırıldanırken babacık dedi ilerleyen günlerde daha net söylemeye başladı. Hatta daha az kullandığım ve ses kaydı olarak dinletmediğim çiçikuş kelimesini de 2 gündür söylemeye başladı.İlk kelimesinden sonra diğerleri çorap söküğü gibi geliyor. Değişik sesler çıkartır ve kafasını sallamaya başlar konuşmaya çalışırken. Ayrıca tırnaklarınızı gösterin ilgilerini çekiyor onlara konuşmaya calısıyorlar. Ayrıca aynada da kendini gorunce konusmaya calısıyorlar.

Sonra susmuyorlar soyleyim :D cici kus diye diye aksami ediyorlar :)))

Özellikle loş ışıkta çok mırıldanıyor baya yakın evdekilerle sanki köpek besliyormuşuz gibi beyfendi kafesinde bile durmuyo uyuma hariç sürekli yanımızda kafamızda hal böyle oluncada sasırdım konusmamasına

Biraz daha sabretmelisiniz. Eğer ilgileniyorsanız yakında konuşmaya başlayacaktır. Benim ki bir gün mırıldanırken babacık dedi ilerleyen günlerde daha net söylemeye başladı. Hatta daha az kullandığım ve ses kaydı olarak dinletmediğim çiçikuş kelimesini de 2 gündür söylemeye başladı.İlk kelimesinden sonra diğerleri çorap söküğü gibi geliyor. Değişik sesler çıkartır ve kafasını sallamaya başlar konuşmaya çalışırken. Ayrıca tırnaklarınızı gösterin ilgilerini çekiyor onlara konuşmaya calısıyorlar. Ayrıca aynada da kendini gorunce konusmaya calısıyorlar.

Ses kaydı dinletmelimiyim sence

Size kalmış bişey ama ben sonuç aldım. Eğer vaktiniz var ise ilgilenebiliyorsanız normal sesleri tekrarlayarakta olur.

Geri