Karadeniz Pet

kuşunuza hareketli müzik dinletmeyin çünkü...

kaslankral

Meraklı Üye
muhabbet kuşları cennetten gelme. onlar dımtıs mizikleri sevmiyor. onlar 7/24 ALLAH(c.c) diye zikrediyor. biz o müzikleri açıyoruz bağırıp ötüyorlar vücutlarıyla bize anlatmaya çalışıyorlar. kuşunuza dinletecekseniz ilahi güzel sakin müzikler dinletinki ALLAH(c.c) size sevap yazsın ve kuşu size daima sevdirsin. bu bir gerçektir. yorumlara öyle bir şey yok diye yazanlara kanmayın.

kardes sacmalik kusura bakma ama sen aksama kadar ilahi dinletitsrn kus zakir olur metal dinletirsen headbanger olur . bence bu sana bagli ona ortami saglayan sensin

her kuş cennetten çıkar !!!!

Onların mutlu olduğu yerde her tür müzik dinletilebilir.

erkin ak arda24 sizlere katılıyorum.

İslam inancına göre yazıyorum bu mesajı. Her hayvan ve bitki yaratıcısının farkındadır. Dolayısıyla Allah zikri, Kur'an-ı Kerim, ezan gibi şeyleri hissedebilir ve bunlardan hoşnut olabilirler. Köpeklerin sabah ezanında uluması gibi. Ama kuşun yanında misal bir pop şarkısı açsanız kuşa zarar verir diyemem. Ama ben ilahilerde olduğu gibi hafif tınılarda rahatlatıcı müziklerin -mesela klasik müzik- insanlar yahut hayvanlar üzerinde güzel bir etkisinin olduğunu düşünüyorum. Bunun tersi de geçerli olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hadis Vardir Aslında Araştirmak Lazım

Geri