Karadeniz Pet

Kuşunuzu mamaya nasıl alıştırdınız?

• Konbuyu başlatan Yasin Coşkun
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasin Coşkun

Guest
Daha öncedende konu açmıstım ama bi sonuca varamadım.İlk defa mama veriyorum ama hiç yemiyolar havucuda var ama hiç yaklaşmıyolar.Sağlıklı bi şekilde nasıl alıştırırım?

yemlikleri çıkarın ve mamaya biraz yem katın acıkınca illa ki yem yiyeceklerdir bu arada mamanın da tadına bakarlar :)

yaptığınız mamanın kıvamı önemli. fazla nemli veya cokta kuru olmasın. kuşların yemlerinin üstüne biraz serpin önce mamanın tadına varsınlar.

Benim de öğrenmek istediğim bir konu. Mamayı yeme nasıl serpeceğiz, parmakla küçük parçalar alıp üstüne mi koyacağız?

Yarın bide o şekilde denerim.ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...çok inatcılar mamayı koyup cıkıyorum geldiğimde bir parcası bile oynamamış oluyo biraz bekledim yine yemediler bende yemlerini verdim 1 dk geçmedi saldırdılar :)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yarın bide o şekilde denerim.ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...çok inatcılar mamayı koyup cıkıyorum geldiğimde bir parcası bile oynamamış oluyo biraz bekledim yine yemediler bende yemlerini verdim 1 dk geçmedi saldırdılar :)

Benimki de öyle. :confused:

birde mamanın kıvamını tutturmak önemli arkadaşlar. yaptığınız mamanın resmini çekebiliyorsanız bakalım

Çok faydalıymış ve muhabbet kuşlarıda yiyomuş alışacaklar illaki yavrularda faydası daha fazlaymıs bende yüzden inat ediyom..hocam bu arada kullandığım malzemeleri yazayım kurumu siz karar verin....190 gr cici bebe
1 paket etimek
Azcık irmik
Yumurta kabugu
Bunları un haline getirdim kavanoza koydum her mama yapışımda iki yemek kaşığı alıyorum....
1 adet haslanmıs yumurta
Yarın havucu rendeliyip yumurtayla iyice katıştırdım sonrada yaptıgim karısimi ekleyip verdim..bi hatam var mı

Çok faydalıymış ve muhabbet kuşlarıda yiyomuş alışacaklar illaki yavrularda faydası daha fazlaymıs bende yüzden inat ediyom..hocam bu arada kullandığım malzemeleri yazayım kurumu siz karar verin....190 gr cici bebe
1 paket etimek
Azcık irmik
Yumurta kabugu
Bunları un haline getirdim kavanoza koydum her mama yapışımda iki yemek kaşığı alıyorum....
1 adet haslanmıs yumurta
Yarın havucu rendeliyip yumurtayla iyice katıştırdım sonrada yaptıgim karısimi ekleyip verdim..bi hatam var mı

kardeşim resimdeki kıvamı tutturabiliyorsan sıkıntı yok. Ben ayriyetten mandalina kabuğuda ekliyorum.
e5D3EL.jpg

Bu bildiğin yem gibi olmus benimki biraz yaş gibiydi..o zaman 3 4 kaşık atarım olur heralde?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

Hocam siz nasıl yaptığınızı anlatırmısınız...

birazdan resimli yükleyip atayım kardeşim

İlgilendiğiniz için sagolun..

Ben de böyle hamurumsu bir kıvamda yaptım, demek ondan bakmadı. Unu az kullandım herhal.

Yumurtayı haşlar haşlamaz hemen rendeleme soğusun öyle rendele ve havucunda suyunu sıkarsan hamurlaşmayı biraz daha önlemiş olursun yoksa kıvamı tutturcam diye çok fazla mama yapmış olursun.

Tesekkur ederim bidaki sefere oyle yapacam..

Nokia 3310 Pro II cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Geri