petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuyruğu kısa ve ucamıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Özgün Can ERDOĞAN tarafından 13 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. [​IMG]

arkdadaşlar 3 gün önce böyle bir yavru aldım çok sevimli:D cinsiyeti erkek kuyruğu kısa diye daha 1 aylık değildir diye düşündüm aldım kuşçu kuyruğunun 2-3 gündür böyle olduğunu söyledi ben alalı 3 gün oldu toplam 5-6 gündür kuyruğu böyle hiç uzamadı
    acaba doğuştan mı (kalıcı mı) yoksa uzar mı?

#1 Özgün Can ERDOĞAN, 13 Nisan 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Nisan 2013
  2. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    küçük kuşun burnu bu kadar mavi olabiliyor mu ki

3. Doğanay YILDIZ

Doğanay YILDIZ New Member

Beğenileri:
    0
    biraz daha net fotolar olsa hoş olabilirdi ama kuyruğu kopmuş. Uzar

4. kuyruğunun koptuğunu zannetmiyorum

5. Gökhan YILDIZ
    Gizli

kuyruğu çıkar merak etme ayrıca 1 ayı bulur ayrıca kuş 8-9 aylık

6. [​IMG]

evet oluyor

7. abi naptın 8-9 aylık falan kuşun daha kuyruğu çıkmadı 1 aylık değil yumurtadan 3,5 hafta civarı olmuş çıkalı

8. Selim EYLÜL
    Gizli

1 2 aya çıkar vitamin takviyesi falan yaparsan bu süre dahada kısalabilir

9. Selim EYLÜL
    Gizli

3.5 haftalık kuş daha yuvadan atlamaz atlasa bile yem kırmayı bilmez diye düşünüyorum :D

10. resimlerden büyük görünüyo küçücük

uyuduğu için ingiliz gibi duruyo

11. internetten bak abi ben kuşu alırken daha tüylerinden bazı yerleri seyrekti daha onlar geçmedi bile yoruma birazdan yeni resmini koycam kanadının büyüklüğüne bak

12. Selim EYLÜL
    Gizli

yaz mevsimi geldiğinde muhabbet kuşları kışlık sık tüylerini döker ve yazlık seyrek tüyler çıkartır o yüzden seyrek olması küçük olduğu anlamına gelmez ilk resime bakıldığında kızgın 8 9 aylık erkek gibi duruyor hea madem yorumumuzu ciddiye almıyorsun kendi bildiklerini ısrarla kabul ettirmeye çalışıyorsun o zaman konu açmanın bir manası yok diye düşünüyorum

13. Selim EYLÜL
    Gizli

kardeşim resimler net değil o yüzden yorum yapmak oldukça zorr

14. arkadaşlar söylemeyi unuttum kuşu aldığımkafesyenidoğan kuşların kafesiydi

15. Selim EYLÜL
    Gizli

Ben bugün 6 aylık dişi iade ettim verdiğim yer kuşu yeni doğan yavruların arasına koydu o yüzden aldığın kafes pek önemli değil eğer üreticiden almıyor pet shoptan alıyorsan ve kuştan anlamıyorsan satıcıların seni kandırma olasılığı baya yüksek ama yinede senin dediğin olsun kuşun daha yeni doğmuş olsun kuyruk konusuna gelecek olursak zamanla uzar mama ve vitamin takviyesi yap ve bekle

16. vitamin olarak ne önerirsin

17. Selim EYLÜL
    Gizli

ben avisol kullanıyorum abi ustalarımız daha iyi bilir onları danış derim

18. tamam saol

19. [ı]arkadaşlar konu kapanmıştır sorun çözülüştür[/ı]

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşumun kuyruğu kısa

,
  2. yavru muhabbet kusunun kuyrugu ne zaman uzar