Karadeniz Pet

kuyruğundaki siyah şey nedir ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
a5RJm2.jpg
yM98gn.jpg
arkadaşlar 35 günlük bir yavrum var. kuyruğunun dibinde siyah kapsül gibi bir şey var. yeni tüy çıkarken kapsül olur ya öyle ama siyah. yavrum beyaz gibi . tüy kapsülü olsa niye siyah olsun ki:confused: o siyah şey ne olabilir ? bu arada foto çekmeye çalıştım ama net olmadı ilerleyen vakitlerde eklemeye çalışırım. fikri olan yazıversin.

Son düzenleme:
foto da ekledim arkadaşlar bir yorum lütfen ?

sanki kuyruk yeri gibi. kuyruk kopmus yada cikamamis gibi? kaabukmu baglamis? yumusatici krem sürebilirsin. parafin sür bi dene.

sanki kuyruk yeri gibi. kuyruk kopmus yada cikamamis gibi? kaabukmu baglamis? yumusatici krem sürebilirsin. parafin sür bi dene.

evet kuyruğun dibi. kuyruk kopmuş olamaz daha yeni tüyleri tamamlanıyor yavru henüz. hani yeni tüyleri çıkarken tüy kapsülleri olur ya onun siyahı. ama niye siyah onu anlamadım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:09 -->-> Daha önceki mesaj 18:01 --

kimsenin bilmediği bir durum mu bu ?

Anüs yolu tikanmis gibi hic bole bise gormedim dışkımi kabukmu o bi elle

Bence kuyruk tüylerinden biri kırılmış yada düşmüş. Dibindeki kan kuruyarak siyahlaşmış.

Son düzenleme:
Anüs yolu tikanmis gibi hic bole bise gormedim dışkımi kabukmu o bi elle

popo kısmı değil orası sırt tarafında kuyruk dibi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

Bence kuyruk tüylerinden biri kırılmış yada düşmüş. Dibindeki kan kuruyarak siyahlaşmış.

yeni yavru 35 günlük. ama sizin teşhisiniz daha mantıklı geldi pıhtı gibide duruyor kapsülün içindeki. peki yapılabilecek bir şey var mı yoksa kendiliğinden geçer mi dersiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:43 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

bir de arkadaşlar fotoda hemen o siyah kısmın sağında beyaz tüy başlangıcı var.. o beyaz tüyün içi nasıl şeffafsa bu bahsettiğim şeyde aynı tüy ucu ama içi siyah.

En uzun olan 2 tane kuyruk telegi olur onlar tammi yani 2 tane mi bir bak bakalım belki biri kırılmıştır

MOBİL CİHAZIMDAN TAPATALK KULLANILARAK GÖNDERİLDİ

En uzun olan 2 tane kuyruk telegi olur onlar tammi yani 2 tane mi bir bak bakalım belki biri kırılmıştır

teleği ? tabirini bilmiyorum ama kuyruk dibinde nasıl desem pipetten daha ince 2 kalın tüy çıkış yeri var. bunlardan biri beyaz devamında tüy var. diğeri de sorduğum siyah şey.
kuyruğu kırılmış kısmına ihtimal veriyorum artık ama bu kuş henüz yavru tüyleri yeni çıktı. kırılmış olsa illaki görürdüm gibime geliyor. öyle kendi haline bir yerlere falan da sıkışmadı :(

Kuyruktaki uzun olan tüy adedi 2 tane olmasi gerekir 2 tane mi eger 1 tane uzun tüy varsa o kirilan tüyün kökü olabilir sanki aşağı doğruda bükülmüş gibi eğer kuşu uçuruyorsanız evin içine bir yere köşeye cekyat altina filan kacmis olabilir kirilan tüy bir bakin bakalim. Çünkü ben ummadığım yerlerde bazen tuy buluyorum evde:)

Son düzenleme:
Kuyruktaki uzun olan tüy adedi 2 tane olmasi gerekir 2 tane mi eger 1 tane uzun tüy varsa o kirilan tüyün kökü olabilir sanki aşağı doğruda bükülmüş gibi

evet dediğiniz şekilde bakarsam 2 büyük tüy kökü var. resimde diğeri de görünüyor. siyah kısım kırılmış öyleyse:( ama hiç minik tüyü bile dökülmedi. 1 haftadır annesinden ayrı. yapılabilecek bir şey var mı acaba ?

teleği ? tabirini bilmiyorum ama kuyruk dibinde nasıl desem pipetten daha ince 2 kalın tüy çıkış yeri var. bunlardan biri beyaz devamında tüy var. diğeri de sorduğum siyah şey.
kuyruğu kırılmış kısmına ihtimal veriyorum artık ama bu kuş henüz yavru tüyleri yeni çıktı. kırılmış olsa illaki görürdüm gibime geliyor. öyle kendi haline bir yerlere falan da sıkışmadı :(

Aynen dediğim gibi kuyruk teleklerinden biri kırılmış yada kopmuş. Siyahlaşan kısım dipteki kanın kurumasından dolayı oluşan siyahlık. Bence düşen tüyün yerine yenisi çıkacaktır ve yenisi çıkarken o siyahlıkta kaybolacaktır. Geçmiş olsun.

bu arada yanıtları için tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Bir yere çarpmıştır benim başımada geldi aylarca ortadan kırılan kuyrukla dolaşti tuy degisim zamaninda eskisinden daha güzel tüylendi sabırla bekle bence. ;)

Aynen dediğim gibi kuyruk teleklerinden biri kırılmış yada kopmuş. Siyahlaşan kısım dipteki kanın kurumasından dolayı oluşan siyahlık. Bence düşen tüyün yerine yenisi çıkacaktır ve yenisi çıkarken o siyahlıkta kaybolacaktır. Geçmiş olsun.

teşekkür ederim evet teshişiniz doğru ne yazık ki. dikkatli bakınca bende pıhtıya benzetebildim. inşallah geçer, tekrar sağolun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:20 -->-> Daha önceki mesaj 00:18 --

Bir yere çarpmıştır benim başımada geldi aylarca ortadan kırılan kuyrukla dolaşti tuy degisim zamaninda eskisinden daha güzel tüylendi sabırla bekle bence. ;)

belki de öyledir ama gözümün önünden hiç ayırmadım el bebek gül bebek bakıyordum elimden bir yere gitmiyordu zaten. gözden kaçırmışım demek ki :( inşallah yeni tüyleriyle birlikte oda değişir. teşekkür ederim ilginiz için.

Kuyruk tüyü köke yakın yerinden kırılmış ve pıhtılaşan kan o kısımda donmuş gibi bir manzara var

Geri