petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuyruk tüyleri ortadan kırılmış

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Asalet12 tarafından 13 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Asalet12

Asalet12 Guest

2-3 Aylık arası M.kuşu'mun uzun Kuyruk tüyleri ortadan kırılmış ne yapmam lazım bide çok kaşınmaya başladı ve kaşınırken kepek gibi şeyler ve bazen'de tüy dokuluyor

2. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Yavru mu ? Benim kuşumda da kırındı 2 ay önce ama yavruydu şimdi yarısı çıktı. Azıcık uçabiliyor. Beyaz beneklere gelince tüm kuşlarım da yaşadım. Geçicektir. Şu anda küçük tüğ dökme dönemine ya girmiş ya da girmek üzere.

3. Asalet12

Asalet12 Guest

cevap verdiğiniz için Teşekkür ederim evet yavru en fazla 3 aylık

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Tüylerinde virüssel bir hastalık vardır ya da megabakteridir. Veterinere götürüp tahlil yapması lazım ki hastalığı bilin tedavi uygulayın. Heleki megabakter sinsice gelişen kendini çok belli etmeyen bir anda ölüme götüren ciddi bir rahatsızlıktır. Hangi şehirdesiniz?

5. Asalet12

Asalet12 Guest

Istanbul'dayim kuş tüye girmiş olabilir'mi yarın veterinere'de götüreceğim ne olur ne olmaz

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Tüye girme böyle olmaz. Tüyler kökünden düşer ucundan kırılmaz. Veteriner olarak da burayı tavsiye derim. İstanbul Veteriner Polikliniği

7. Asalet12

Asalet12 Guest

tüy kendiliğinden değil kuşu alırken petshopcu kuşu aniden tuttu kuşun kuyrugu katlanir gibi oldu o zaman kırıldığını düşünüyorum kuşu korkutmamak için ilk hafta kafesten çıkarmadım bugün çıkardığmda fark ettim kirildigini

8. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    MEkanik etkiyle kırıldıysa durum değişir. Bu şekilde kırılan yer önce çizgi olur sonra kırılır. Eğer birden kırıldıysa dediğiniz olabilir.

9. Asalet12

Asalet12 Guest

Evet kirilan yerde önce çizgi vardı hâlâ'da çizgi var ben başta cizgiyi leke sandim dikkatli bakınca kırıldığını anladım bu durumda ne yapmalıyım

10. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Eğerki mekanik etkiyle kırılmadıysa veterinere götürün test yapsın. Muhtemelen önce tüylerine test yapacak. Tüyleri sağlam çıkarsa o zaman dışkısını inceleyecek. Benim dediğim yere götürün uzak da olsa. Florya,ya ben de üsküdardan götürüyorum.

11. Asalet12

Asalet12 Guest

%90 Mekanin etkiyle kirildiginı düşünüyorum ama yinede onerdiginiz veterinere götürüp testlerini yaptıracm ilginiz için ayrıca teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:56 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

upupupupup

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:31 -->-> Daha önceki mesaj 13:56 --

Ben müdahele edeyim'mi kendi halleder'mi

12. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Hiçbişey yapmayın

13. Asalet12

Asalet12 Guest

kendi düzeltirmi, ne zaman'a kadar düzelir

14. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Tüy dökümünde düzene girer tüyleri. Siz çekerseniz mikrop kapabilir, psikolojisi bozulabilir vs.

15. Asalet12

Asalet12 Guest

teşekkür ederim ben karışmıyorum o zaman.

Sayfayı Paylaş