Karadeniz Pet

Kuyruk tüylerini dökülmesi

Helenoftroy

Yeni Üye
Merhaba,
5 aylık erkek kuşum tüy dökme döneminde şu anda.fazla fazla tüy dökmüyoruz.sizlerdrn ögrendigim kadarıyla normal geciriyoruz bu donemi.fakat uzun uzun kuyruk tuyleri dokuluyor.ayni sekilde alt kanat tuylerinin de dokuldugunu goruyorum.kafa ve gogus tuylerinin yeniden ciktigini goruyorum ama acaba kuyruk ve kanat tuyleri de cikacak mi?bu surecte neler yapmak nelere dikkat etmek gerekir?kusumun rengi yesil,kuyrugu ise maviydi simdi kuyrugu kısacık kaldı.hala çok şeker ama gordukce uzuluyorum.ne kadar surede cikar kuyruk tuyleri acaba?

ilk kuşumu besliyorum ve acemiyim.bu forumda çok şey ögreniyorum sizler sayesinde.ustalarimizdan cevap bekliyorum.tesekkurler...

2. tüy dönemine girmiş kuşunuz. Bu süreçte kanat ve gövde tüyleri ile beraber uzun tüyleride yenilenir o yüzden normal bu değişim. kuşunuzun bakımı ile beraber değişmekle beraber 10 gün civarı atlatır bu süreci

2. tüy dönemine girmiş kuşunuz. Bu süreçte kanat ve gövde tüyleri ile beraber uzun tüyleride yenilenir o yüzden normal bu değişim. kuşunuzun bakımı ile beraber değişmekle beraber 10 gün civarı atlatır bu süreci

5 aylık kuş 2. tüye nasıl giriyor kahraman bey? kuşta umarım french molt başlangıcı yoktur. french molt yani fransız tüy döküm hastalığında uzun kanat tüyleri ve kanat tüylerinde dökülme görülür başlangıç safasında. sonrasında kellik saçkıran misali vücuda yayılır umarım bu yoktur siz yenede bir biotin takviyesi deneyin.

Uzun tuylerinde anormal bir dokulme yok.yani tuy dokmeye baslayali 3hafta falan oluyor toplasaniz 4 ya da 5 uzun tuy dokulmustur.genel tuylerinde de dokulme gecen haftalara gore azaldi tek tuk kasindikca dokuyor artik.umarim dediginiz gibi hastalik soz konusi degildir

Geri