Karadeniz Pet

kuyruk ve kanat uzunluğu yardım...

• Konbuyu başlatan Mete34
  • Başlangıç tarihi
M

Mete34

Guest
Mete yaklaşık 7 haftalık ve ırkı çek. Ben aldığımda 4 haftalık oldığunu söylediler ve ben alalı tam 3 hafta oldu.
Merak ettiğim bana geleli 3 hafta olmasına rağmen kuyruk ve kanatları hiç uzamadı. Kafesten dışarıya çıkartıyorum parmağımdan atlayıp uçmaya çalışıyor ve maalesef yere çakılıyor. Bugün aldığım yere gittim sordum yavaş yavaş uzar dedi. Sizce bu durum normalmi ?
Şimdiden fikirleriniz için teşekkür ederim.

Kanat tüyleri ve kuyruk tüyleri henüz tamamlanmamış.. zamanla uzar tabiki, vitamin ve mama takviyesi ile bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Benimde disi kusum 2.5 aydir bende kuyrugu uzamiyor bide 4 tane buyuk tuy dustu oda ucarken dusuyor tuy dokumunde suan bitince cikmasini bekliyorum

Teşekkür ederim. Fakat yaklaşık 1.5 haftadır ishal ile uğraşıyoruz. Kanarya yemi, haşlanmış patates, avisol, avidiare derken neyseki şimdi daha iyi. Ama bir durgunluk var tabi. Sizce bu yöntemler yeterlimi?

french moult olabilir benim başımada geldi 10 aylık oldu kuş kuyruğu uzadı ama onunda sağlam bir şekli yoktu kanatlarıda tam uzamadan kopuyordu dikkat et seninkindede dökülme oluyormu. Eğer frech moultsa düşürmemeni öneririm çünkü benimkide iç güdüleriyle bazen uçmaya yeltenince kötü düşüyordu 7 ay sonra birden ishal olmadan kabarma mabarma olmadan sabah capcanlıydı öğleden sonra 3-4 saat içerisinde öldü ben sürekli düşmesine bağlıyorum ölümünü. Birde çok durgun oluyorlar benimki gündüzleri saat 1-2 de gömüyordu kafasını sırtına saat 6-7 ye kadar uyuyordu. Belki ben o kuşu almasaydım 40-50 kuşun arasında 1 hafta bile yaşayamiyacaktı bir de otarafı var bu vesileyle banada tecrübe oldu ama kötü bir tecrübe :(

Geri