Karadeniz Pet

kuzenim hakkında

hakanhobici

Meraklı Üye
ilk öncelikle selamun aleyküm belki burası yeri değil ama benim dayımın oğlu annesi ve babası ayrılar babası gece çalıştıgı için ogluna vakit ayıramıyor çocukta başka şehirden geldi burada babasıyla kalıyor ilk geldiğinde sakin bir çocuktu efendi yaklaşık 1 aydır bizde kalıyor ve huyu günden güne değişiyor şimdi asi ve vurdumduymaz halleri var ilk geldiğinde arkadaş gibiydik şimdi biraz sogudum ondan ama aslında iyi çocuk ama artık ona güvenemiyorum sabahları beraber kalkıyoruz benim dükkana geliyoruz hemen bilgisayarda facebook arkadaşlar takılıyor hiç sohbet edemiyoruz saat 11.30 da işe gidiyor gece saat 12 de geliyor hemen telefondan yine arkadaşlarla konuşuyor yine sohbet edemiyoruz sonra ben yüzümü asınca annemle kötü oluyorum birşey sorunca dalga gecer gibi cevaplar veriyor sıkıldım artık geçen gün dedim marangoza gidicem biraz dükkanda dur dedi işim var bana biraz sıkılganlık geldi sogudum açıkçası ama geceleri arıyor işten çıkınca uyudunmu diye alışkanlık haline geldiği için bende eve gel diyorum ama nereye kadar sürecek bu bilmiyorum biraz uzun oldu kusura bakmayın başınızı agrıttım bana yardımcı olun lütfen.

Belli bir yaştan sonra ortam değiştirmek bazı yönlerden sıkıntılı olabiliyor. İnsan da sosyal bir canlı ve yalnız kalamaz.
Her insana kendi ortamından uzaklaşmak zor gelir. Kuzeninizin de durumu tahminimce bu. Sizin yanınızda pekala yalnız değil gibi görünüyor ama ortak yaşantılarınız, paylaşımlarınız azsa kendini yalnız hissetmesine sebep olur ve eski ortamını aratır. Size tavsiyem biraz daha sabırlı olmanız ve iş-ev dışında ortak yaşantılar edinmeniz. Az çok neleri seveceğini bilirsiniz ya da bilmediğiniz yönleri var mı araştırabilirsiniz. Bunlardan yola çıkarak bitlikte yapacağınız birkaç etkinlik, ortak noktalarınızı keşif aranızdaki soğuk havayı dağıtacak, güven duygunuzu geliştirecektir. İlla onun zevklerine yönelik olmak zorunda değil sizinde yapmaktan zevk aldığınız etkinlikler vardır, bunları onunla birlikte yapabilirsiniz. Bu, kuzeninizin sizi daha yakından görmesine kapılarınızı ona açarak yalnız olmadığını hissettirmenize katkı sağlayacaktır. Ayrıca rahatsız olduğunuz noktaları onu kırmadan dile getirmeniz sizin de kafanızdaki yoğun trafiği ferahlatacaktır. Bunu ona ders verir gibi babaanne tarzıyla değil de yaptıklarının sizide uyandırdığı hisleri dile geitrerek yaparsanız etkili sonuç alırsınız diye umuyorum. Tekrar ediyorum sorunlarınızı -konuşmazsanız- görünen o ki fırtına yakın...

Güzin abla gibisin [MENTION=16013]mmerym15[/MENTION]..
[MENTION=15814]hakanhobici[/MENTION] Dayının oğluna kibar bir şekilde, onunla vakit geçirmek, sohbet etmek istediğini, telefonla oynarken arkadaşlarına mesaj yazarken bunları yapamayacağınızı söyle.

Siz de dedektifliğe meraklısınız sanırım ne güzel :) yardım isteyene yardım da mı etmeyelim. Malum toplumumuzda bolca iletişememek sorunu mevcut.

İşiniz buysa tabi devam edin. Kontrol mekanizması da yerinde işlemeli, engel olmayalım. :) Uzatmayacaktım ancak malumumunuzdur güzin ablalık...

Belli bir yaştan sonra ortam değiştirmek bazı yönlerden sıkıntılı olabiliyor. İnsan da sosyal bir canlı ve yalnız kalamaz.
Her insana kendi ortamından uzaklaşmak zor gelir. Kuzeninizin de durumu tahminimce bu. Sizin yanınızda pekala yalnız değil gibi görünüyor ama ortak yaşantılarınız, paylaşımlarınız azsa kendini yalnız hissetmesine sebep olur ve eski ortamını aratır. Size tavsiyem biraz daha sabırlı olmanız ve iş-ev dışında ortak yaşantılar edinmeniz. Az çok neleri seveceğini bilirsiniz ya da bilmediğiniz yönleri var mı araştırabilirsiniz. Bunlardan yola çıkarak bitlikte yapacağınız birkaç etkinlik, ortak noktalarınızı keşif aranızdaki soğuk havayı dağıtacak, güven duygunuzu geliştirecektir. İlla onun zevklerine yönelik olmak zorunda değil sizinde yapmaktan zevk aldığınız etkinlikler vardır, bunları onunla birlikte yapabilirsiniz. Bu, kuzeninizin sizi daha yakından görmesine kapılarınızı ona açarak yalnız olmadığını hissettirmenize katkı sağlayacaktır. Ayrıca rahatsız olduğunuz noktaları onu kırmadan dile getirmeniz sizin de kafanızdaki yoğun trafiği ferahlatacaktır. Bunu ona ders verir gibi babaanne tarzıyla değil de yaptıklarının sizide uyandırdığı hisleri dile geitrerek yaparsanız etkili sonuç alırsınız diye umuyorum. Tekrar ediyorum sorunlarınızı -konuşmazsanız- görünen o ki fırtına yakın...

Tesekkur ederim meryem hanım sabah ise gidiyor gece 12 de geliyor pazar gunleride çalışıyor geldiginde de sohbet edemiyoruz cok rahat biri ve bu rahatlık sinir bozucu.
Ilk geldiğinde bu kadar rahat degildi saygili bir cocuktu zamanla saygi ortami azaldı ama hep alttan alıyorum.
hadi hayırlısı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 21:07 --

Güzin abla gibisin [MENTION=16013]mmerym15[/MENTION]..
[MENTION=15814]hakanhobici[/MENTION] Dayının oğluna kibar bir şekilde, onunla vakit geçirmek, sohbet etmek istediğini, telefonla oynarken arkadaşlarına mesaj yazarken bunları yapamayacağınızı söyle.

Levent bey teşekkür ederim ama biraz evin kurallRina uysun. asi olması canımı sıkıyor.
Annem ve babamda söylenmeye başladılar.