Karadeniz Pet

Limon anlaşamadı ve Limon'un yeni eşi...

• Konbuyu başlatan Ahmet YILDIRIM
  • Başlangıç tarihi
Arkadaşım önceki konularındada yazdığımız gibi limon erkek, yeni kuşun ise dişi, hayırlı olsun inşallah anlaşırlar.

Abicim yaklaştırmıyor yanına Limonu. Bizim Limon da sinirlenip gidiyor kafasını kabartıp gagasını vuruyor kafasına :D

limon dediğin sarı kuşun kesinlikle erkek, ceresindeki bu farklılık bazı zamanlar iç hastalıklarla ve hormon bozukluklarıyla alakalıdır ,dişiyi yeni aldın dolayısyla ortama alışması uzun sürebilir erkekler dişi seçmez ama dişiler erkek seçer bu yüzden keşke kuşunu götürüp bol dişinin olduğu bir yerde anlaşmasını bekleseydin ,anlaştığı kuşu alsaydın

limon dediğin sarı kuşun kesinlikle erkek, ceresindeki bu farklılık bazı zamanlar iç hastalıklarla ve hormon bozukluklarıyla alakalıdır ,dişiyi yeni aldın dolayısyla ortama alışması uzun sürebilir erkekler dişi seçmez ama dişiler erkek seçer bu yüzden keşke kuşunu götürüp bol dişinin olduğu bir yerde anlaşmasını bekleseydin ,anlaştığı kuşu alsaydın

Hocam bizim Limon çok hırçın bir erkek. Dişi ile tanışmak istiyor fakat saldırır gibi tanışmak istiyor :D tabiri caizse hayvanca :D. Dişi kuşta (yeşil olan) kendini koruyor gagalıyor hemen. Anlaşıyorlar mı anlaşamıyorlar mı bilmiyorum :confused:

Aşırı bir kavga yoksa birkaç gün zaman ver onlara, baktın devam ediyor o zaman tekrar yazarsın.

2 dakkada ortalığı karıştırdım valla :)

İkiside dişi olsa öpüşmezler sürekli kavga ederler yan yana pek durmazlar birbirlerini kaşımazlar

Bunlar var ise ikiside dişidir dişiler küçüklükten beraber ise yukarda dediklerimin tersi olabilir ama :D

Kus erkek ben disi kusun burnunda koyu leke olucagini dusunmuyorum yesil zaten disi

İkiside dişi olsa öpüşmezler sürekli kavga ederler yan yana pek durmazlar birbirlerini kaşımazlar

Bunlar var ise ikiside dişidir dişiler küçüklükten beraber ise yukarda dediklerimin tersi olabilir ama :D

Öpüşüyormuş gibi gagalarını açıyorlar.. Yan yana duruyorlar ama birbirlerini kaşımıyorlar. Bizim Limon kaşımıyor ki gidiyor kanadını ısırıp kaçıyor kuyruğunu ısırıyor fakat oyun oynar gibi uğraşıyorlar birbirleriyle aşırı kavga yok yani.

Limon çok hiperaktif bir kuş maşallah :D 10 saniye tüneğinde durmaz ya gider gagalar bir yerleri ya kuyruğunu ısırır ya öpüşür ya kanadını ısırır yani çok hareketli bir kuş aşırı derecede hareketli ama.. :D
Salıncak taktığımda salıncakla kavga ederdi.. :D

az önce dikkat ettim Limon önceden yediği yemleri ağzına çıkarıp yeşil kuşa yediriyordu neden böyle yapıyor ?

üstatlar Limonun eşi yeşil kuş sabahtan beri tüylerini kabartıp duruyor. ve dışkısı biraz sıvı.

kardeş artık kafanı karıştırma limon erkek yeşil kuş dişi dişi limondan biraz büyük yanlız zaman tanı anlaşmalarına

Geri