Karadeniz Pet

Limon evde ders çalışmaya başlayacak.

• Konbuyu başlatan Akif GÜZEN
  • Başlangıç tarihi
A

Akif GÜZEN

Guest
xvpt.jpg

Beklediğim kayıt cihazı geldi. 10 saniyelik kayıt yapıyor ve siz kapatana kadar sürekli olarak kaydı tekrarlıyor.

Tabi ki sabahtan akşama kadar aynı şeyi muhabbet kuşuma dinletmek işkence olurdu. Bu nedenle dijital bir zaman rölesi ile sabah 8 den başlamak üzere akşam saat 4 e kadar her saat başı beş dakika yada 10 dakika boyunca aynı kaydı tekrardan çalması için sistemi ayarladım.

Hafta içi evde kimse olmadığından hem canı sıkılmasın hemde biraz ders çalışsın. Buna ayarlayabilirsem ufak bir radyo da ekliycem. Dersten arta kalan zamanlarda da az bir miktar müzik dinlesin diye..:D

güzel bir fikir dediğiniz gibi birde radyoyu ayarlarsanız süper olur.

Benim sistem daha çok 50 dakika dinlenip 10 dakika tekrar üzerine kurulu. Arada ki 50 dakika boyunca radyo yada mp3 vasıtası ile müzik çalacak. Mp3 den ziyade radyo düşünüyorum. Çeşidi fazla olur. Canı sıkılmaz kanaatindeyim.

Çok iyi gerçekten :) maşaallah diyorum kuşunuzu da size de. Herşey gönlünüzce olsun selam ve dua ile

Akif Bey Sistemin Maliyeti Nedir ? Nasıl Yaptınız Farklı Bir Konu Başlığı Açıp İnce Detayına Kadar Anlatıp Yazarsanız Benim Gibi Bu Sistemden Faydalanmak İsteyen Arkadaşlar oLabilir

Akif Bey Sistemin Maliyeti Nedir ? Nasıl Yaptınız Farklı Bir Konu Başlığı Açıp İnce Detayına Kadar Anlatıp Yazarsanız Benim Gibi Bu Sistemden Faydalanmak İsteyen Arkadaşlar oLabilir

Açıkçası detaylı anlatım kısmında anlatacak çok fazla bir şey yok. Ses kayıt devresini Ebay üzerinden kargo dahil 3,91$'a getirttim. Sanırım Türk Lirası ile 7-8TL bir şey yapıyor. Gerçi aceleci davrandığım için biraz kazık yedim. 1,5-2$ civarlarında da varmış aynı üründen. (Gerekli adaptör ise eski bir samsung telefon adaptörünü kullandım. Hoparlör ise zaten vardı elimde.)

Zaman rölesi elimde vardı. Bu nedenle para vermedim ama piyasada eminim ki uygun fiyatlı mekanik zaman röleleri var. Bende ki zaman rölesinin maaliyeti oldukça yüksek. Bu nedenle mekanik sigorta tipi zaman röleleri rahatlıkla iş görecektir. Dakika bazında olmasa da 10 ar dakikalık programlar yapılabiliyor rahatlıkla.

Kısacası biraz acele etmem nedeni ile ürün bana ortalama 7-8 TL civarına mal oldu. 4-5 lirayada halledebilirmişim acele etmesem..:D

Merak edenler olursa aşağıda ki linke bakabilirler. Aşağıda ki devre kargosuyla birlikte 2,50$.

http://www.ebay.com/itm/ISD1820-Voi...308?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c3a120734

Zaman ayarlı prizler bu sistemde kullanılabilir diye düşünüyorum.

http://www.canlipetshop.com/product_info.php?products_id=340
(Biraz araştırılırsa çok daha ucuzları bulunabilir belki.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
ISD1820 ses kayıt diye aratırsanız googleda 2,5 dolarlık devrenin aynısını güzel ülkemin gözü açık kişileri tarafından 20-30TL civarında fiyatlara satıldığını görürsünüz ki ebay i biraz daha araştırırsanız o fiyatından altına bulursunuz o devreyi. :D

Ben Vecihi için hiç böyle şeyler denemedim.akşam eve gelince sürekli ilgilendim. fobim olduğu için bir kaç ay öncesine kadar hiç serbest bırakamadım. ama sürekli ilgilendim onunla. sürekli kafesi yanımda tuttum. evdeki bücür saldı odada dolaşmasını sağladı. yakalayıpkoydu. ve kuşum videosunu izlemişsinizdir belki hiç susmuyor. ötmüyor hiç. sürekli konuşuyor. bence onun evden biri olduğunu kabul ettirmeliyiz onlara ve çevremizdekilere. çocuğumuzu nasıl dolaşırıyorsak alıp kafesini dolaştırmalıyız güzel günlerde. seyehatlere çıkarmalıyız. bahçede kafesini çiçeklerin arasına koymalıyız. hayatımızın bir parçası olduğunu anlamalı. sonra zaten en yakınınız oluveriyorlar. gözlerinizin içine bakıp ağzınızdan çıkanın onun için kötü mü incitici mi olduğunu alıyorlar. dinliyorlar. sonra zaten sus artık demeye başlıyorsunuz::D umarım herkes verdiği emeğin karşılığını alır bebeklerinden. karşılıksız sevgi en önemlişart. sevgiler

Akşam yatana kadar sabahta işe gidene kadar sürekli ya ben kafesin yanındayım yada kafes benim yanımda. Tabi küçük kızımda kafesin yanından ayrılmıyor. (Eşim pek yaklaşmıyor. Fobisi var ama onda da yavaş yavaş gelişmeler oluyor. :D) Mümkün olduğu kadar ilgiyi gösteriyoruz. Fakat gün içerisinde (12 Saat) evde hiç bir hareket yada ses yok. Bu proje bu sessizliği bozacak.