Karadeniz Pet

Limonun Yaşı, Cinsiyeti ve Irkı nedir?

Taner_fb

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar geçen hafta petshopdan aldığım kuşum için cinsiyeti ortalama yaşı ve ırkını biliyorsanız eğer yazarmisiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim. Herkese iyi günler..

Ekli dosyalar

• 20161005_162705.jpg
    20161005_162705.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20161007_174513.jpg
    IMG_20161007_174513.jpg
    63.6 KB · Görüntüleme: 33
Dişi yerli ama bana 3 4 aylık gibi geldi

Disi kuş 4 bilemedin 5 aylık falan masallah

Yaklaştırıp baktım göremedim üstad kafa çizgileride açılmamış

Yavuz bey göz irisi yok kuşta göz kapağının kenarını iris olarakmı gördünüz.

Yaklaştırıp baktım göremedim üstad kafa çizgileride açılmamış
Ben görebildim isterseniz arkadaştan bir ilk resme benzer biraz daha net resim isteyelim netlik konusunda sıkıntı var fakat ben gri iris görüyorum. bazı kuşlara özel alın çizgileri açılmayabilir sarı yüz bu kuş oda farklı bir cins olduğu için durum normaldir.

Dişi 4 aylık yerki

Yavuz bey göz irisi yok kuşta göz kapağının kenarını iris olarakmı gördünüz.

Cengiz bey gözde iris var dikkatli bakınız bir önceki mesajdada belirttiğim gibi bir resim de paylaşıısa arkadaş daha sağlıklı görme şansınız olur. olur cere rengi direk dönmüş hangi 4 aylık kuşta cere rengi mordan asıl rengine dönmüş.

Teşekkür ederim dediğiniz gibi maksimum 6 aylık sanırım kusumun cinsiyeti disi yarın net bir fotoğraf daha koyacağım herkesin kuşuna Allah uzun ömür versin

Taner bey gözleri net şekilde bir kaç resim daha eklermisiniz tam emin olabilmemiz için.

Cengiz bey yarın sabah ekleyeceğim sanırım göz de ki irise göre yaş tahmini yapılıyor çok anlamadığım için sizlere sormak istedim yarın daha net bir fotoğraf koyacağım.

Cengiz bey gözde iris var dikkatli bakınız bir önceki mesajdada belirttiğim gibi bir resim de paylaşıısa arkadaş daha sağlıklı görme şansınız olur. olur cere rengi direk dönmüş hangi 4 aylık kuşta cere rengi mordan asıl rengine dönmüş.
Bu kuş için yeni resimlerde bakarız ama 3.5 aylık kendi yavru dişim var cere rengi bembeyaz oldu :)

Evet kusun gözünün kenarında bir iris belirir yaş ilerledikçe bu irisin rengine yada belirginliğine göre yaş tahmini yapılıyor. Yarın resimleri bekliyoruz iyi aksamlar

Evet kusun gözünün kenarında bir iris belirir yaş ilerledikçe bu irisin rengine yada belirginliğine göre yaş tahmini yapılıyor. Yarın resimleri bekliyoruz iyi aksamlar
Cengiz üstad mersindeki petshoptan yuvalıkları temin edebildiniz mi

Aradım açmadı aynısını başka bir petshopdan 10 liraya aldım ama yandan açılıyormuş arkadan açılan lazım. Bizim marangoz Mustafa abime rica ettim alklımdaki yuvayı yapıyor.

Bugun yeni bir resim koydum su an daha net sanirim ortalama yaşını bulmak :)

Ekli dosyalar

• 20161011_095340.jpg
    20161011_095340.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 14
Geri