Karadeniz Pet

Lokum çok hasta nolur yardım edin :(

nghnygr

Yeni Üye
arkadaşlar yeni üyeyim. konu açamıyorum. benimde dişi kuşum bir hafta önce ishal gibiydi veterinere götürdüm. ishal değil soğuk almış dedi antibiyotik verdi gönderdi. 5 gün kullan dedi. sonrasında ishali geçti gibi oldu ama bu kezde poposu şişti bi halsiz kabarık duruyordu. bi veterinere daha götürdüm bu kez astım olabilir dedi. ilaca devam et dedi. bende araştırdım burdan okuduklarımla buhar yaptım ona aralıklarla. soğuk alacagı bi yerde durmuyor zaten ama ben sürekli korudum onu. 1 hafta içinde 3. kez başka veterinere gittim o da ciğerlerinde sorun var dedi popo şişliğini önemsemedi bile.. bi ilaç verdi vitaminmiş suyuna kat 10 gün sonra gel dedi. dediklerini yaptım fakat bugün kuşum kötü halde 3 gündür uçamıyor zaten. sürekli uyukluyor.popo kısmı yada karnı şiş gibi. ama renginde değikiklik yok ten rengi duruyor kuşum ölecek mi nolur cevap verin bana . 1 haftadır yapmadığım şey kalmadı sürekli ağlıyorum. onu kaybetöek istemiyorum NOLUR YARDIM EDİN NOLURRR :(

hocam yumurta sıkışmış ola bilirmı acaba sen bi fotograf at ustalar baksın bi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:31 -->-> Daha önceki mesaj 18:30 --

maşaallah kusun cok güzel . uzun ömrü olsun inşaallah . ustalar bakıp yorumlayacaktır hocam .

umarim iyilesir :( 1 haftadir hergun agliyorum elimden geleni yapiyorum. Ama sunu anladim ki veterinerler umursamiyorlar. Kedi kopek olsa yapabilcegim bise olurdu ama kus bu diyorlar. O kadar zoruma gidiyor ki. Burdan okudugum bilgilerle ishalini kestik. Umarim anlayan birileri yardimci olur bana :(

umarim iyilesir :( 1 haftadir hergun agliyorum elimden geleni yapiyorum. Ama sunu anladim ki veterinerler umursamiyorlar. Kedi kopek olsa yapabilcegim bise olurdu ama kus bu diyorlar. O kadar zoruma gidiyor ki. Burdan okudugum bilgilerle ishalini kestik. Umarim anlayan birileri yardimci olur bana :(

mutlaka iyileşecektir . veteriner biraz sıkıntılı . kuş hastalanmadan detaylı arastırarak kuşlarla ilgieternerbulmanız sızın ıcın daha iyi olacaktır .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:00 -->-> Daha önceki mesaj 18:53 --

Son düzenleme:
bende konu açamıyorum nasıl açılacak

[MENTION=15673]Tevfik[/MENTION] hocam baka bilirmisiniz ? [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION]

Son düzenleme:
Özellikle kanatli hayvan alaninda uzman bir veterinere goturdum ama poposunu onemsemedi bile tek dedigi cigerlerinde sorun var oldu. Hatta eline bile almadan taşıma kafesinden bakarak teshis koydu.
Artik veterinerlere inancim kalmadi. Umarim burdaki anlayan arkdaslar yardimci olurlar.

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] [MENTION=5783]Ömer Macit[/MENTION] yardım edebilirse onlar daha bilgilidir. Benim bir fikrim yok.

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] [MENTION=5783]Ömer Macit[/MENTION] yardım edebilirse onlar daha bilgilidir. Benim bir fikrim yok.

Kuşunuzun dışkısı nasıl?yem yeme kafes içindeki durumu?buharı kim önerdi?nasıl bşr buhar yöntemi denediniz,Antibiyptik ne kullandınız?baytril mi?

Son düzenleme:
Merhaba hoşgeldin. çok geçmiş olsun. İshali durduğuna göre dışkısı her zamanki gibi rengi görüntüsü normal olmalı herhalde. Kuşunun eşi var mı? Tecrübem yok ama yanlış tahmin etmiyorsam kızgınlık yumurtası olabilir şişkinliğin sebebi. Tabi farklı şeylerde olabilir tümör gibi.Daha önce görmediğim şeyler bunlar baştan söyleyim de telaşlanma.Yem yemesi, iştahı nasıl? Hasta olmadan önce rutinlerinde bir değişiklik yaptın mı? Yem, ortam vs. Uçamaması halsizlikten mi başka sebep görüyor musun? Antibiyotik sonrası probiyotik ve vitaminle bünyesinin normalleşmesini ve güçlenmesini desteklemek gerekir. Ek besin olarak neleri verirsin? İshal öncesi yeşilliği fazla kaçırmış olabilir mi? Tecrübeli birileri cevaplayacaktır, üzülme inşallah düzelir.

[/COLOR][/QUOTE]

Kuşunuzun dışkısı nasıl?yem yeme kafes içindeki durumu?buharı kim önerdi?nasıl bşr buhar yöntemi denediniz,Antibiyptik ne kullandınız?baytril mi?

Buhari burdaki konularda okumustum. Nefes alisi hizli gibiydi rahat nefes almasi icin yaptim. Kafesin yaninda kettleda su kaynatip ortami havalandirdim. Sonra uzerini orttum kafesin. Veteriner aviastim diye birsey verdi ilk onu kullandim. Diskisi suan icin normal. Artik sulu cikmiyor. Yem yemek icin kafesin asagisina inemiyor cok halsiz oldugu icin yemligi ben ona dogru uzatiyorum yem yiyor suyunu iciyor. ama bazen yem yerken gozlerini kapiyor uyuyakaliyor :(.

Nolur yardim edin . Karnindaki sislik neden olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:16 -->-> Daha önceki mesaj 20:13 --

Merhaba hoşgeldin. çok geçmiş olsun. İshali durduğuna göre dışkısı her zamanki gibi rengi görüntüsü normal olmalı herhalde. Kuşunun eşi var mı? Tecrübem yok ama yanlış tahmin etmiyorsam kızgınlık yumurtası olabilir şişkinliğin sebebi. Tabi farklı şeylerde olabilir tümör gibi.Daha önce görmediğim şeyler bunlar baştan söyleyim de telaşlanma.Yem yemesi, iştahı nasıl? Hasta olmadan önce rutinlerinde bir değişiklik yaptın mı? Yem, ortam vs. Uçamaması halsizlikten mi başka sebep görüyor musun? Antibiyotik sonrası probiyotik ve vitaminle bünyesinin normalleşmesini ve güçlenmesini desteklemek gerekir. Ek besin olarak neleri verirsin? İshal öncesi yeşilliği fazla kaçırmış olabilir mi? Tecrübeli birileri cevaplayacaktır, üzülme inşallah düzelir.

Merhaba cok iyi bakiyorum kusuma. Ucamamasini halsizlige bagliyorum. Suanda vitamin veriyorum suyuna karistirdik Yine veteriner verdi. Ama cok halsiz. Popo kismi yukarida fotosu var cok siss. Eside yok ki yumurta diyeyim. veterinerlerde hic birsey demiyor. :(

Buhari burdaki konularda okumustum. Nefes alisi hizli gibiydi rahat nefes almasi icin yaptim. Kafesin yaninda kettleda su kaynatip ortami havalandirdim. Sonra uzerini orttum kafesin. Veteriner aviastim diye birsey verdi ilk onu kullandim. Diskisi suan icin normal. Artik sulu cikmiyor. Yem yemek icin kafesin asagisina inemiyor cok halsiz oldugu icin yemligi ben ona dogru uzatiyorum yem yiyor suyunu iciyor. ama bazen yem yerken gozlerini kapiyor uyuyakaliyor :(.

Nolur yardim edin . Karnindaki sislik neden olabilir.[/QUOTE]

Sanırım isim Nagihan,Ablacığım buharı yapan kişiye sordun mu?yani direk buhardan dolayı belki ciğerlerinde sorun oluştu,siz en başında kuşa soğuk falan mı?kaptırdınız,
Kuş çiftleşti mi?çünkü kızışmış duruyor.
Yumurta sıkışması ihtimali,tümör vs bir durumda olabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:19 -->-> Daha önceki mesaj 20:17 --

Kusunuz tek mi besliyorsunuz daha önce yanında erkek var mıydı?yumurta olmasın

Geri