Karadeniz Pet

lütfen acil yardım

azmi

Meraklı Üye
arkadaşlar.kuşlarımın videosunu ekledim.dişi kuşumda anırım problem var. kuşu kaybetmek istemiyorum.lütfen yardımcı olur musunuz. yem yiyor.su içiyor. henüz çiftleştiklerini görmedim.ama dişi kuşun altı şiş.fakat gün geçtikçe halsizleşiyor.ve sanırım kafeste bit gördüm. ne yapmalıyım.

[YOUTUBE]watch?v=RA3aRh8xOYo[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
Bit için kafesi ve aksesuarları sıcak su ile yıkayın. Pet shoplarda satılan bit ilacını alıp kuşa ve kafese kullanma talimatına uyarak uygulayın.

Son düzenleme:
Yeni pvc kafes aldım. Birazdan montajını yapıp kuşları oraya alayım. Peki dişi kuşun durumu hakkında fikriniz nedir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni pvc kafes aldım. Birazdan montajını yapıp kuşları oraya alayım. Peki dişi kuşun durumu hakkında fikriniz nedir

Tam olarak anlayamadım. Kızgınlık yumurtası olabilir mi? Kuşlarınızın üzerinde bit varsa yeni kafese de yayılabilir.

elimde avisprey var yeni kafesi ve kuşları ilaçlasam olur mu ?

Bitler hemen ilaçlayınca bitmez ki. Tamamen bitmesi 7 günü bulur. Bence kuşlarınızı kafa ve göze gelmeyecek şekilde ilaçlayın. Eski kafesi de dezenfekte edin. Bitler tam olarak bitince yeni kafese alın. Ben olsam böyle yapardım. Ama karar sizin.

Dişi kuşunuz aşırı şişman. Poposundaki şişlik de tümor ve su birikmesi değilse de yağlanmadandır. Kuşun uçması lazım.

Eğer bit varsa Bit sorununu sadece sprey kullanarak çözemezsiniz. Ciddi bakım gerektirir. Benim muhabbet kuşumun da parazit sorunu vardı ben avidust kullanmıştım. Tüylerine iyicene yedirdiğiniz bi toz ilaç. Bi de bi kuşçudan bi kereye mahsus ensesine vilmectin damlattırmıştım. Veterinerden de damlattırabilirsiniz. Ama kuşçudan damlattıracaksanız mutlaka güvendiğiniz birisi olsun çünkü damlanın fazlası öldürebilir. Parazitler yumurtalarını kuşun uçtuğu heryere salar ve aynı ortamda 1 aya kadar muhafaza eder. Kuşunuz yumurtanın olduğu yere konduğu anda tekrar kuşunuza geçer. O nedenle etrafı iyice dezenfekte ediyodum sürekli. Speryden de sıkıyordum kuşumun dolaştığı yerlere sürekli yumurtaları öldürsün diye. Kafesi 3 günde bir sirkeli suyola yıkayın yine spreyi sıkın kafese. Banyo da çok önemli 3-4 günde bir sirkeli suyla banyo yaptırın kuşunuzu.

Bir de çay ağacı yağı duydum snrada. Prize takılan sineksavarların içini boşaltıp yağı içine dökmeliymişsiniz. Bitleri ortamdan uzaklaştıran en etkili çözümmüş. Ama sonradan duyduğum için ben denemedim.

Elinle dokunduğun zaman yumurtamı değil mi anlayabileceğini düşünüyorum bana kis gibi geldi benim Rahmetli şimarıkta böyleydi uzun süre durdu sonra yumurtladı ama eşi yoktu boş çıktı yumurta. Sen bi yavruluk tak kafesine sularına vitamin koy ve kafesini iyice bi temizle.

kuşnuzda yağlanma olabilir popo kısmında ilk kulukçise yumrta tıkanmasıda olabilir çifleştiklerini siz görmemişde olabilirsiniz. benim takımlardan 1 tanesinde 6 yumurta var hiç çifleştiklerine denk gelmedim.

Dişi kuşunuz aşırı şişman. Poposundaki şişlik de tümor ve su birikmesi değilse de yağlanmadandır. Kuşun uçması lazım.

Eğer bit varsa Bit sorununu sadece sprey kullanarak çözemezsiniz. Ciddi bakım gerektirir. Benim muhabbet kuşumun da parazit sorunu vardı ben avidust kullanmıştım. Tüylerine iyicene yedirdiğiniz bi toz ilaç. Bi de bi kuşçudan bi kereye mahsus ensesine vilmectin damlattırmıştım. Veterinerden de damlattırabilirsiniz. Ama kuşçudan damlattıracaksanız mutlaka güvendiğiniz birisi olsun çünkü damlanın fazlası öldürebilir. Parazitler yumurtalarını kuşun uçtuğu heryere salar ve aynı ortamda 1 aya kadar muhafaza eder. Kuşunuz yumurtanın olduğu yere konduğu anda tekrar kuşunuza geçer. O nedenle etrafı iyice dezenfekte ediyodum sürekli. Speryden de sıkıyordum kuşumun dolaştığı yerlere sürekli yumurtaları öldürsün diye. Kafesi 3 günde bir sirkeli suyola yıkayın yine spreyi sıkın kafese. Banyo da çok önemli 3-4 günde bir sirkeli suyla banyo yaptırın kuşunuzu.

Bir de çay ağacı yağı duydum snrada. Prize takılan sineksavarların içini boşaltıp yağı içine dökmeliymişsiniz. Bitleri ortamdan uzaklaştıran en etkili çözümmüş. Ama sonradan duyduğum için ben denemedim.

Elinle dokunduğun zaman yumurtamı değil mi anlayabileceğini düşünüyorum bana kis gibi geldi benim Rahmetli şimarıkta böyleydi uzun süre durdu sonra yumurtladı ama eşi yoktu boş çıktı yumurta. Sen bi yavruluk tak kafesine sularına vitamin koy ve kafesini iyice bi temizle.

kuşnuzda yağlanma olabilir popo kısmında ilk kulukçise yumrta tıkanmasıda olabilir çifleştiklerini siz görmemişde olabilirsiniz. benim takımlardan 1 tanesinde 6 yumurta var hiç çifleştiklerine denk gelmedim.

dişi kuşun altındaki şişliğin yumurta olup olmadığını nasıl anlayabilirim. altındakişişlik dışında kuş yağlı değil.göğüs kısmındaki kemik elle hissediliyor çok rahatça. kuşarı spreyledim. yeni aldığım pvc kafesinde montajını az önce bitirdim. kafeside iyice spreyledim ve kuşları pvc kafese aldım.
banyo sularına sirke koydum.içme suyuna da supravit şurup ekledim..

Şisliği fotoğrfla çözemeyiz ama. Bi veterinere götürün yağ veya suysa o daha iyi söyler. Ama ben hiç öyle normal kiloda da kuş görmedim siz bilirsiniz.

nenuvype.jpg
me3u8y5e.jpg

Peki yağlanma için ucurmak dışında ne yapabilirim .

Şişmanlayan insan hareket etmeden ne kadar kilo verebilir?

avisprey i ne kadar sıklıkla kullanabilirim. her gün kullansam bir zararı olur mu ?

Üzerinde kullanma bilgileri yok mu ? En iyisi Bi veterinere götür dostum en fazla 30-40 Lira paran gider.

Üzerinde kullanma bilgileri yok mu ? En iyisi Bi veterinere götür dostum en fazla 30-40 Lira paran gider.

Üzerinde yazmıyor. Dediğiniz gibi yarın bi veteriner hekime götüreyim en iyisi

bence yumurta popoda kalmış onu veterinere götür kardeşim.

Geri