Karadeniz Pet

Lütfen acil yardım

• Konbuyu başlatan sumer
  • Başlangıç tarihi
S

sumer

Guest
Arkadaşlar kuşumun ayagında ur çıkmış şiş gibi duruyodu bende veterinere götürdüm iple bagladı 4-5 gün içinde düşer dedi ama kuşum rahaat durmuyor sürekli iple ugrasıyordu ve her yerini acayip kanatmış bende rahat dursun diye üstünü kapattım ama sabah 5 dakkada ipni koparmış ben yeniden baglamayı düşünüyorum kuşumun iple ugraşmaması için ne yapmalıyım Acil lütfennn

Bu bölümdeki sorular cevaplanmıyor niyeyse. Kuş ne durumda şu an? İple düşebileceği kesindir inşaallah. Gittiğiniz veteriner kuşlardan anlıyormuydu?

Daha baglamadım yeni ufak bi kafes vardı onu hazırlıyorum şu an ki kafesinin tünekleri hep kan yarın veya sonraki akşam baglıcam valla bilmiyorum bize şırıngayla ilaç verdi suyuna sabah katmamız için iplede bagladı sorunlu kısmıda da bizimkinin çenesinin maşşalahı var kopardı ipi yani sinirlendiginde parmagı kanatacak güçte çenesi kuşun durumu şu an iyi yani bir halsizlik rahatsızlık gibi bir durumu yok bakacaz umarım veterinerin dedigi gibi 4-5 güne düser

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hangi şehirdesiniz?

Kafese oyuncak falan koysaniz iple ilgilenmez belki bagladiktan sonra

benim rahmetlinin de kuruğunda sokumunda vardı o tarz bişey.bandajla kapattık.kendi tüylerini yola yola yarasını kanata kanata çıkardı o bandajı.kafaya taktıysa o ipi tutacağını sanmıyorum.

Çok güzel. Nerede olursanız olun kuşunuzu mutlaka buraya götürün. http://www.istanbulvet.com/ Kuşunuzun tedavi ederlerse burası eder. İhmal etmeyin muhakkak dediğimi yapın.

Çok güzel. Nerede olursanız olun kuşunuzu mutlaka buraya götürün. İstanbul Veteriner Polikliniği Kuşunuzun tedavi ederlerse burası eder. İhmal etmeyin muhakkak dediğimi yapın.

Malesef bana çok brn sarıgazide oturuyorum uzak ama yinede götürmeye çalışacagım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 20:11 --

Beyler ben kendim yeniden bağladım ama çok debelendi ayagı hemen mosmor oldu önereceginiz bi krem falan var mı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:53 -->-> Daha önceki mesaj 21:52 --

Beyler ben kendim bağlafım çok debelendi ama baglafım mosmor oldu ur önereceginiz bi krem var mı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar kuşumun ayagında ur çıkmış şiş gibi duruyodu bende veterinere götürdüm iple bagladı 4-5 gün içinde düşer dedi ama kuşum rahaat durmuyor sürekli iple ugrasıyordu ve her yerini acayip kanatmış bende rahat dursun diye üstünü kapattım ama sabah 5 dakkada ipni koparmış ben yeniden baglamayı düşünüyorum kuşumun iple ugraşmaması için ne yapmalıyım Acil lütfennn

iple hayvanın ayağı mı bağlanır saçmalık. Dostum sen o ipi çöz yoksa o ipi çekiştire çekiştire ayağına zarar verecektir ki vermiş sanırım o kanlar büyük olasılıkla o yüzden.

Veterinere götürmeme ısrarınız üzerine yabancı kaynaklardan detaylıca araştırdım.

Urun iyi huylusu var kötü huylusu. İyi huylusu organlara dağılmaz kötü huylu dağılır ama ikisinin de hayati riski olabilir. İyi huylu tümörle çoğunlukla yağ tabakasıdır. Sizinkinin de öyle olduğunu ümit ediyoruz. Ama bunu ip bağlayarak çözemezsiniz. Vücuttaki doğuştan olan kemiksiz altıncı parmak gibi işlevsiz et parçalarına ip bağlarlar ama urda bağlamayın. Üzerine iyot çözeltisi damlatın. Satılan biyer buldum. Ateks İyot Çözeltisi (0.01 N) 1 lt - (A- 0401) sadece 23,95 TL! Kapıda ödeme ve stoktan teslim... Sakın iyot çözeltisi diyip de tentürdiyot sürmeyin çok zaralı kuşa.

Şayet kötü huylu tümörse dediğim şey işe yaramaz. Cerrahi operasyon gerekebilir. O zaman muhakkak dediğim yere götürmelisiniz. O veteriner şehir dışından kalkıp geliyorlar.

Vallahi bilmiyorum çok ikilemde kaldım bende araştıracagım teşekkürler

Araştırın. Bir de sirke ruhu deneyin söylemeyi unuttum.

teşekkür ederim şimdi tolga altar diye birinin makelesini okuyorum kuşlarda tümörle ilgili

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:08 -->-> Daha önceki mesaj 23:57 --

Veterinere götürmeme ısrarınız üzerine yabancı kaynaklardan detaylıca araştırdım.

Urun iyi huylusu var kötü huylusu. İyi huylusu organlara dağılmaz kötü huylu dağılır ama ikisinin de hayati riski olabilir. İyi huylu tümörle çoğunlukla yağ tabakasıdır. Sizinkinin de öyle olduğunu ümit ediyoruz. Ama bunu ip bağlayarak çözemezsiniz. Vücuttaki doğuştan olan kemiksiz altıncı parmak gibi işlevsiz et parçalarına ip bağlarlar ama urda bağlamayın. Üzerine iyot çözeltisi damlatın. Satılan biyer buldum. Ateks İyot Çözeltisi (0.01 N) 1 lt - (A- 0401) sadece 23,95 TL! Kapıda ödeme ve stoktan teslim... Sakın iyot çözeltisi diyip de tentürdiyot sürmeyin çok zaralı kuşa.

Şayet kötü huylu tümörse dediğim şey işe yaramaz. Cerrahi operasyon gerekebilir. O zaman muhakkak dediğim yere götürmelisiniz. O veteriner şehir dışından kalkıp geliyorlar.

linki tekrar gönderebilir misiniz kırık galiba hata veriyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:10 -->-> Daha önceki mesaj 00:08 --

acaba bi de fotograf falan atsam görünce belki başka bişey buluruz ne biliyim kafam çok karişik fotograf atmamı istermisiniz

teşekkür ederim şimdi tolga altar diye birinin makelesini okuyorum kuşlarda tümörle ilgili

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:08 -->-> Daha önceki mesaj 23:57 --

linki tekrar gönderebilir misiniz kırık galiba hata veriyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:10 -->-> Daha önceki mesaj 00:08 --

acaba bi de fotograf falan atsam görünce belki başka bişey buluruz ne biliyim kafam çok karişik fotograf atmamı istermisiniz

Çok ilginç. Kopyaladığımda çalışan link şindi çalışmıyor. Birde buralar var. yot zeltisi 0,05N, 1 lt - Laboratuvar Malzemeleri - Laboratuvar Cihazlar - laboratuvar.com.tr
İyot Çözeltisi 0,01 M (0,02 Normal)Oksilab

Labaratuarda çalışan tanıyorsanız kolay bulunur aslında.

Çok ilginç. Kopyaladığımda çalışan link şindi çalışmıyor. Birde buralar var. yot zeltisi 0,05N, 1 lt - Laboratuvar Malzemeleri - Laboratuvar Cihazlar - laboratuvar.com.tr
İyot Çözeltisi 0,01 M (0,02 Normal)Oksilab

Labaratuarda çalışan tanıyorsanız kolay bulunur aslında.

ipi çıkarmayı düşünüyorum bide dediginiz gibi sirke ruhu araştırdıım pamuka sürüp kuşunuzun ayagına sürün diyo bakıcaz eger etki etmezse dediginiz yere götürmekten başka şansım yok teşekkürler

Geri