petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lütfen acill yardım edin Bademim hasta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve nilgün ay tarafından 12 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. nilgün ay

Merhaba arkadaşlar 10 gün önce 1,5 aylık erkek kuş aldım petshoptan dün akşama kadar herşey iyiydi ama akşam eve geldiğimde badem kabarmış öyle duruyordu elime aldım konuştum onunla vitaminli su içirdim ama hala düzelmedi dışkısını kontrol ettiğimde sanırım ishal oldu hem kabarıklık hem ishal lütfen bana ilaç söyler misiniz? onun iyi olmasını çok istiyorum birde sanki boğazına bişey takılıyormuş gibi ağzını açıp boynunu yukarı kaldırıyor su verdiğimde düzeldi ama gene de korkuyorum lütfen yardımcı olun :confused: daha yavru olduğu için kafesinde suluğu bulamıyor sanırım her akşam kendim ona su veriyorum .....

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. nilgün ay

Çalıştığım şuan için maalesef resim yükleme yapamıyorum ama akşama bademin resmini yüklerim peki dışkısı sulu ve yeşildi

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Koyu yeşilse, acil bir veterinere götürün, antibiyotik tedavisi önerecektir.
    Sade kanarya yemi (aspur) verirsen ishal için yardımcı olur. Hem yemesi kolaydır.

5. nilgün ay

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Koyu yeşil değil açık yeşildi avisol kullanıyorum baytril alayım mı ne dersiniz?

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Durum kötüye gitmiyorsa antibiyotik kullanımını pek tavsiye etmiyorum ben, kendim de kullanmıyorum.
    Veterinere gitme imkanı yoksa ve kuşun durumu iyileşme göstermiyorsa Bayril %2,5 süspansiyon suyuna karıştırılabilir. Dozajını okuyup iyi ayarlaman gerek.

7. nilgün ay

tşk ederm.. peki baytrili nereden bulabilirim ?

8. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    sulfamazettin baytril ya da tetramezatin alabilirsin. Veterinerler satar başka yerde bulamazsın. biraz acele et

9. nilgün ay

tamam tşkler hemen bu akşam veterinere gidicem internet satışları olsa çok daha kolay olacak

10. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun, umarım atlatır.

11. nilgün ay

tşk ederim inş. veterineri aradım akşama gidicem inş. bademim iyileşir

12. bülent bilgiç

Nilgün hanım var mı bir gelişme ?

13. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri: