Karadeniz Pet

Lütfen bakar mısınız kuşum çok su içiyor

orkundirenci

Yeni Üye
Merhaba foruma yeni katıldım muhabbet kuşum yaklaşık 3 aylık çok neşeli ve hareketli bir kuş hiç bir sorunu yok tüyleri düzenli uyku saatleri normal sabahları kafesten çıkmak için deli gibi ordan oraya atlar bağırır öter normal bir muhabbet kuşu ne yapıyorsa aynısını yapar fakat son 2-3 haftadır kuşum günde 1 suluk bitiriyor sulukta çatlak kırık yok suda buharlaşmıyor bizzat gözlemledim ve sanki susuzluktan ölücekmiş gibi su içiyor kafesten çıkarınca bile direk bardağıma saldırıyor su içmek için ve sürekli işiyor muhabbet kuşlarının çişi dışkıyla yaptıklarını biliyorum fakat benim kuşum öyle yapmıyor ishalde değil dışkısını katı yapıyor onun haricinde şeffaf su olarak çiş yapıyor kafesin tabanındaki kağıtta sırılsıklam bazen hem katı dışkı hemde çiş yapıyor bazen sadece çiş yapıyor bu ciddi bir durum mudur acil yardım bekliyorum

hocam yazlık yerde yaşıyorsanız antalya gibi bence normal bir durum hayvan dediğiniz gibi hiç durmuyorsa bide sıcak yerdeyse insanlık hali su içmesi normaldir benimkide 1 günde bitiriyor sıcak yerde yaşıyorum çünkü bence birşey yok kuşunuzda

Ben ciddi oldugunu düşünmüyorum. Fakat icmeden idrara cok ciksaydi ya da icip idrara cikmasaydi problem oldugunu düşünürdüm.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anladım allah razı olsun sizden o zaman çişine katlanıcaz sıpanın :)

Aynen.. sıhhati de yerinde diyosunuz zaten..

Benim tuhafima gitti ilk defa duyuyorum bir suluk bitiren, eti ne budu ne! bir insanın günde bir damacana bitirmesi gibi bişey bence orantılı değil.benim iki kuşum var antalyadayim hergün tazeliyorum fakat ellemesem bir suluk bir haftada bitmez.

Günde bir suluk normal değil.
Bir yerde okumuştum fakat şimdi neyin belirtisi olduğunu anımsayamadım.
Sizide telaşa vermek istemem.
Fakat sadece burda ki yorumlara bağlı kalmayıp nette daha detaylı bir arama yapın.
Varsa alınması gereken bir tedbir duruma göre tedavi uygularsınız.

Benim tuhafima gitti ilk defa duyuyorum bir suluk bitiren, eti ne budu ne! bir insanın günde bir damacana bitirmesi gibi bişey bence orantılı değil.benim iki kuşum var antalyadayim hergün tazeliyorum fakat ellemesem bir suluk bir haftada bitmez.
hocam bir suluk derken %70 ini içip yarına %30 u kalması hepsini bitiremiyor, hem hocam sizin kuşlar serin yerdeyse su içmemesi normal benimkinler balkonda ve sıcak yerde bide aktivite yapıyor hiç durmuyor bu yüzden suyu çok içiyor her gün olmasa bile aşırı sıcaklarda bu durum tekrarlanabiliyor, ve hocam sizin kuşlar 1-2 yaşındaysa aktivite çok yapmıyorsa 1 günde tabi bitmez o su.

üstte yükleyememişim

Ekli dosyalar

• IMG_20160817_003302.jpg
    IMG_20160817_003302.jpg
    885.9 KB · Görüntüleme: 453
Merhaba foruma yeni katıldım muhabbet kuşum yaklaşık 3 aylık çok neşeli ve hareketli bir kuş hiç bir sorunu yok tüyleri düzenli uyku saatleri normal sabahları kafesten çıkmak için deli gibi ordan oraya atlar bağırır öter normal bir muhabbet kuşu ne yapıyorsa aynısını yapar fakat son 2-3 haftadır kuşum günde 1 suluk bitiriyor sulukta çatlak kırık yok suda buharlaşmıyor bizzat gözlemledim ve sanki susuzluktan ölücekmiş gibi su içiyor kafesten çıkarınca bile direk bardağıma saldırıyor su içmek için ve sürekli işiyor muhabbet kuşlarının çişi dışkıyla yaptıklarını biliyorum fakat benim kuşum öyle yapmıyor ishalde değil dışkısını katı yapıyor onun haricinde şeffaf su olarak çiş yapıyor kafesin tabanındaki kağıtta sırılsıklam bazen hem katı dışkı hemde çiş yapıyor bazen sadece çiş yapıyor bu ciddi bir durum mudur acil yardım bekliyorum
Malesef ciddi benim kusu bundan dolayi kaybettim 2 sene kadar dayandi ama iyi bakarsan surec uzayabilir bobrek hastaligi su icmesinin nedeni seker tuz kesinlikle verme benim kusumda boleydi 2 sene hic yerinde durmadi konularimda videolari mevcut hatta senin yazdiklarinin aynilarini bende yazdim ama caresini bulamadim sokakda bile benle gezerdi ama bi zaman sonra halsizligi basliyor malesef ve sona yaklasiyor istanbulda bu hastalikdan anliyan bi veterinerlik biliyorum floryada ama pahali baya

Bir defa balkonda kuş bakılmaz bunu bilmemiz gerekir.

Bir defa balkonda kuş bakılmaz bunu bilmemiz gerekir.
içerde sıcaktan maf olacağına dışarda hiç yoktan temiz bir hava gelip serinlemesi daha iyi gelir kuşa. hem kuşu sadece yazın bakıyorum balkonda kışın içerde bakıyorum millete bilip bilmeden laf yapman çok yanlış ve yazın balkonda bakıyorsam geceleri yatmadan önce içeriye de alıyorum hayvanı dışarda bırakmıyorum .

içerde sıcaktan maf olacağına dışarda hiç yoktan temiz bir hava gelip serinlemesi daha iyi gelir kuşa. hem kuşu sadece yazın bakıyorum balkonda kışın içerde bakıyorum millete bilip bilmeden laf yapman çok yanlış ve yazın balkonda bakıyorsam geceleri yatmadan önce içeriye de alıyorum hayvanı dışarda bırakmıyorum .
kuşa balkonda bakılabilir yazın bakılmaz diye birşey yoktur. direk gelecek güneş ışınlarından koruyarak ve rüzgarın direk çarpmaması için önlem alarak gayet güzel kalabilir balkonda

teşekkür ederim yorumlarınız için galiba bi çözümü yok gibi bu durumun internettede başka hiçbir şey bulamadım artık yaşatabildiğim kadar yaşatıcam

teşekkür ederim yorumlarınız için galiba bi çözümü yok gibi bu durumun internettede başka hiçbir şey bulamadım artık yaşatabildiğim kadar yaşatıcam
Bobrek hastaligi yaz kuslarda cikiyor caresi yok ama evet istanbulvet veterinerlik anliyo bundan arayip durumu anlatin veterinerde bobrek diyecektir ya da seker hastaligi

nerde oturuyorsanız ordaki en yakın veterinere götürün kuşunuzu veteriner bir baksın bir sıkıntı varsa söyler zaten bana sorarsan yok ama bu işi şansa bırakmayın sonra üzülen taraf siz olursunuz.

arkadaşlar kuşumun yemini ve vitaminini değiştirdim suluğu bitiremedi bugün 2. gün oldu hala elimizdeki bardaklara falan saldırıyor ama biz onu böyle seviyoruz :D gözlemledikçe burdan yazıcam gelişmeleri

Ben ciddi oldugunu düşünmüyorum. Fakat icmeden idrara cok ciksaydi ya da icip idrara cikmasaydi problem oldugunu düşünürdüm.

Peki, benimkinin su içtiğini görmüyorum ama çok fazla idrar yapıyor. Yani altında hep 7-8cm çapında ıslaklık görüyorum. Dışkısı da ip gibi. Lütfen Acil yardım edin. Veteriner baytril verdi ama fayda etmedi

arkadaşlar kuşumun yemini ve vitaminini değiştirdim suluğu bitiremedi bugün 2. gün oldu hala elimizdeki bardaklara falan saldırıyor ama biz onu böyle seviyoruz :D gözlemledikçe burdan yazıcam gelişmeleri
20221002_105958.jpg

Benimde kuşum 3 aylık yerinde durmadığı için uçuyor koluma başıma konup duruyor merde saçma yer var oraya gidiyor falan ben su içerken geçen bardağıma uçtu içti içti kafese koyunca da içiyor sürekli yarımı geçiyor günlük normal diye düşünüyorum çok hareketli oldukları için 😊

Geri