Karadeniz Pet

Lütfen bakar mısınız? :(

GözdeŞen

Yeni Üye
Dün ve bu sabah annem kuşumu balkona çıkartmış birkaç saatliğine. Hava biraz serin ve esiyor. Balkondayken gayet neşeli ve yerinde durmuyor kuşum, dün evin içinde de öyle lakin bu sabah içeri aldıktan sonra onu salonda saldım, normalde zoraki kafese giren bir kuş ama kendiliğinden girdi ve salıncağında sessizce duruyor. Uyku modunda gibi kabarık ve kısmen gözleri kapalı. Öyle olunca bende odama aldım, gene aynı. Sevdiği şarkıyı açtım ilgisiz, hatta kuyruğuna dokununca normalde kaçar ve ısırır, hafiften çekmeme rağmen bir şey yapmadı. Ayaklarına baktım, biraz soğuktu, bende onu biraz sevdim, başını okşadım o zaman ısısı arttı ama şimdiyse gene normal gibi. Suyuna vitamin koydum, odama aldım kafesini ortam daha sıcak diye. Şimdiyse kendini didikliyor lakin uykulu gibi.
Hasta mı oldu? Olduysa napmam lazım, yakında bir veterinerde yok ve nerde olduğunu da bilmiyorum.

ozQEE9.jpg

rdLE3a.jpg

Aldığım yerdeki abi bana bu damladan vermişti, damlatsam mı?
vozZJA.jpg

Belli ki üşütmüş, ilerlemeden müdahale edin. Veterinere götürmeden telefonla halledip vereceği ilacı gidip veterinerden ya da gerekirse petshptan, eczaneden alırsınız. Kuşun sorunu belli çünkü , üşütümüş. Veteriner yardım edemezse üşütme konusunda sitede yeterli bilgi var, arama yaparsanız konulara ulaşabilirsiniz. Aviastım kullanabilirsiniz, aviastım bittikten sonra da suluğuna Bronchipur ve vitamin takviyesiyle inşallah atlatırsınız. Ama üşütme önemli bir durumi tedavisi erken başlandığı sürece mümkün ve kolay. İnşallah kuşunuz derhal atlatır. Bu havalar tehlikeli, güzel görünsede birden esebiliyor. Siz de tecrübe etmiş oldunuz. Maşallah güzel bir kuş. İnşallah bir an önce iyileşir. Vakit kaybetmeden tedaviye başlayın ki üst yolunum yollarında ciddi sıkıntılar oluşmasın. Geçmiş olsun.

büyük ihtimal ceyranda kaldı ishal olur ilerlemezse sorun yok sıcak ortamda dursun vitamine devam edin

büyük ihtimal ceyranda kaldı ishal olur ilerlemezse sorun yok sıcak ortamda dursun vitamine devam edin

Diskisinda bi anormallik yok, ishal degil buyuk bi ihtimal. Simdi kendi halinde biraktim onu. Lakin benim kusum pek su icmiyor galiba, hic goremiyorum nedense. Bunu nasil cozebilirim?
Bi de kusum sol kanadinin uzun tarafi digerine nazaran biraz dusuk ve ucarken zorlaniyo, napmaliyim?

Diskisinda bi anormallik yok, ishal degil buyuk bi ihtimal. Simdi kendi halinde biraktim onu. Lakin benim kusum pek su icmiyor galiba, hic goremiyorum nedense. Bunu nasil cozebilirim?
Bi de kusum sol kanadinin uzun tarafi digerine nazaran biraz dusuk ve ucarken zorlaniyo, napmaliyim?

ara sıra su içiyordur o size denk gelmez . Suyunu taze tutarsanız iyi olur vitamin eksik etmeyin kanat düşük olması carpma yada kırık kanattan dolayı olabilir

Geri