petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

lütfen bakarmısınız

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve songül tu tarafından 14 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. songül tu

https://www.youtube.com/watch?v=pR60aiBBDMs
    arkadaşlar kuşum gün içinde kuyruktaki 2 tuyu kopartmış ve videodaki gibi yapıyor tedirgin oldum sizce neden yapar birde kuşum hakkında (cins ve yaş) bilgi verir misiniz

2. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Kendini temizliyor kuşunuzun kanat tüyleri tammı yani uçabiliyor mu ?

3. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    bit kontrolu yaptınız mı ?

4. Cengiz ŞENEL

Cengiz ŞENEL New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kaşınıyor sadece çok sık yapmıyorsa endişe edecek birşey yok, tüy değişimine giriyor olabilir çok sık ise parazit olabilir.

5. songül tu

uçuyor ama çok mesafe değil 1 yada 1.5 metra kadar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:36 -->-> Daha önceki mesaj 23:35 --

yapmadım nasıl yapılıyor bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:36 --

sık yapıyor desem kuşu eve dün getirdim

6. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Kanatları eksik gibi geldi eğer kanatları çekildi ise sitrese girip kuyruğundaki tüyleri yokmuş olabilir bit için kafesin içine bir yere beyaz peçete koyun sabah beyaz peçetenin üzerinde ufak gezen birşeyler var ise bit sipreyi alın

#6 Aşkın TOSUN, 14 Ekim 2014
    Son düzenleme: 14 Ekim 2014
  7. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    ışıkları kapat 1 saat kadar sonra kusu al eline bit varsa eline gelir zaten yada kanat altlarını kontrol et

8. songül tu

strese girdiyse ne yapmam gerek 3 gün önce bir yavru kuşum öldü dünde gidip bunu aldım kaybetmek istemiyorum

9. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Fazla rahatsız etmeyin kafesi alçak bir yerde olmasın göğüs hizasında bir yerde dursun

10. songül tu

kanatlarını kaşıyor hep sizin yöntemi yapmasam da parazit ilacı alsam olmaz mı ben zarar veririm diye korkuyorum çünkü:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:47 -->-> Daha önceki mesaj 23:46 --

yukarıda kafesi her yeri görüyor sık sık konuşuyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:47 --

birde kanadı ile beraber ayağını geriyor her kaşınmadan sonra esniyor gibi :confused:

11. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    vılmectın yapın dıyecegim ilaç olarak onuda yapamazsınız
    butcenız uygunsa ardap alın en güzel ve etkili parazit ilacı o ama oda pahalı bıraz 60 tl falan tabi orjınal olanı :)

12. songül tu

vilmectin yapın derken naıl yapılıyor ki

13. Gürkan GÜLER

Altın Üye

Beğenileri:
    23
    Kusunuzu degistirme imkaniniz varsa degistirin bence

14. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    kuşun ensesine bır tamla insülün ignesıyle damlatıyorsunuz

15. songül tu

kuş o kadar sevimli ve tatlı ki değiştirmeye niyetim yok varsa bir tedavisi onu yapmak benim için yeterli siz neden değiştirin dediniz peki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:19 -->-> Daha önceki mesaj 00:17 --

onu yaparım nerde satılır bu ilaç peki

16. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] yardımcı olur sanırım size oda ankarada :)

17. songül tu

Yeri nerde peki ben ankara merkeze uzagim eryaman da oturuyorum

18. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    sadece ankarada oldugunu bılıyor özel mesaj atarasız yardım olacagını düşünüyorum :)

19. songül tu

Tamam ben irtibata geçiyorum yardiminiz için tskler peki sizce cinsi ne

20. Picassa

Picassa New Member

Beğenileri:
    1
    öncelikle geçmiş olsun. Muhabbet kuşunun normal de kendisini nasıl kaşıdığını biliriz tek bir noktaya odaklanır kaşınan yere yani orası bitince diğer yere geçer.
    Fakat eğer bit pire gibi parazitler varsa üzerinde aynı anda bir kaç yer kaşındığı için hızlı hızlı kaşımaya calısır ve hepsine yetişmeye çalışır. Karşıdan bu durum tüylerine kızıyormuş gibi gözükür.
    yukarda arkadaşın dediği gibi, peçete yada tahta tünek koyarak yada kuşu elinize alarak karanlık olduğu zaman bir flaş ışık yardımıyla dikkatli baktığınız da hareket eden küçük bit pireleri görme imkanınız var.
    Üretim yaparken aynı anda 4 muhabbet kuşuma da bit pire bulaştı ve bu yöntemle gördüm onları. Avispray diye bir ilaç kullanmıştım geçmişti. kanat altlarına ve ensesine o spraydan çok olmamak şartıyla sıktım.
    Ve yemlik, suluk, kafes dahil olmak üzere herşeyi sıcak suyla güzel bir şekilde yıkadım ve bu sorundan kurtulmuştum.
    yöntemleri deneyerek bit pire gibi parazitleri gördüğünüz de bu adımları uygularsanız kuşunuza da iyi geleceğini düşünüyorum.
    Geçmiş olsun tekrar. Bahsettiğim ilaç da şudur. Tıkla

#20 Picassa, 15 Ekim 2014
    Son düzenleme: 15 Ekim 2014

Sayfayı Paylaş