petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lütfen bana MUHABBET KUŞU HAKKINDA YARDIM EDİN !.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Alihan klkn tarafından 10 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Alihan klkn

:confused::confused:Merhaba Ben Yarın Yeni Bir Muhabbet Kuşu Alcağım Ve İlk kez Besliyeceğim Neleere Dikkat Etmeliyim. ve Hangi Renk Cinsiyeti Ne Olması Lazım... Eğitim Vermeyi Biliyorum Fakat Neye Göre Seçeceğimi Bilmiyorum

2. Alev Soytürk

yavru al (1,5-2) aylık da rengi önemli değil. 5-10 dakika izle kuşları. Canlı olanları gözüne kestir. Erkek almanı tavsiye ederim (daha fazla kelime hazinesi olduğu söylenir) onun dışında rengi önemli değil. hangisini istersen al :) ama içine sinsin alırken :)

3. Numan Küçük

Nerelere dikkat etmeniz gerektiğini forumdaki konulardan takip edebilirsiniz. Yavru olabildiğince ufak olsun. 1-2 aylık arası alsaniz iyi olur her acidan. Konusturmak icin kesinlikle erkek seçin. Bi de dişi ler daha fazla ısırır onu da goz onunde bulundurun. Rengini de zevkinize gore secersiniz zaten. Hayırlısı olsun inşallah.. saygılarımla

4. Eren Temiz

Merhaba, hiç bir bilginiz yoksa forumda ki sabit konuları okuyun, gerçekten çok yararlı bilgiler çoğunu okusanız, gayet güzel bilgi sahipi olursunuz.

5. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    - - - - - - - - - -

Bu konunun bir aciliyeti yok kuşunuz ölüyormuş gibi başlık koymuşsunuz..

Yeşil renk önceliğiniz olsun çünkü muhabbet kuşlarının genlerinin bozulmamış hali asıl hali yeşildir. Sonra labaratuvar vs. ortamlarında farklı renkler elde edildi. Yeşiller bağışıklık hastalık vs. bakımından da daha dirençli oluyorlar. Ama diğer renk kuşların öyle olmadığı anlamına gelmez bu. Forumda kuş alırken nelere dikkat etmeli konusu bulunuyor diye hatırlıyorum. Forumu iyi araştırın.
    Yine yazıyorum
    Canlı olsun
    Rengi parlak olsun
    Hareketli olsun
    Göz burun akıntısı olmasın
    Aynı kafeste hastalıklı bir kuş olmasın
    Diğer kuşlarla arası iyi olsun
    Poposuna dışkı yapışmış olmasın, poposu temiz tüy olsun
    Ceresinin yanı burnunun hemen üstünden çizgiler başlasın yani yavru olsun en fazla 2 aylık.
    Erkek olsun çünkü dişiler hırçındır kolay da eğitilemeyebilirler.

Kolay gelsin :)

Sayfayı Paylaş