Lütfen bana MUHABBET KUŞU HAKKINDA YARDIM EDİN !.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Alihan klkn tarafından 10 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Alihan klkn
  Çevrimdışı

  :confused::confused:Merhaba Ben Yarın Yeni Bir Muhabbet Kuşu Alcağım Ve İlk kez Besliyeceğim Neleere Dikkat Etmeliyim. ve Hangi Renk Cinsiyeti Ne Olması Lazım... Eğitim Vermeyi Biliyorum Fakat Neye Göre Seçeceğimi Bilmiyorum
   
 2. Alev Soytürk
  Çevrimdışı

  yavru al (1,5-2) aylık da rengi önemli değil. 5-10 dakika izle kuşları. Canlı olanları gözüne kestir. Erkek almanı tavsiye ederim (daha fazla kelime hazinesi olduğu söylenir) onun dışında rengi önemli değil. hangisini istersen al :) ama içine sinsin alırken :)
   
 3. Numan Küçük
  Çevrimdışı

  Nerelere dikkat etmeniz gerektiğini forumdaki konulardan takip edebilirsiniz. Yavru olabildiğince ufak olsun. 1-2 aylık arası alsaniz iyi olur her acidan. Konusturmak icin kesinlikle erkek seçin. Bi de dişi ler daha fazla ısırır onu da goz onunde bulundurun. Rengini de zevkinize gore secersiniz zaten. Hayırlısı olsun inşallah.. saygılarımla
   
 4. Eren Temiz
  Çevrimdışı

  Merhaba, hiç bir bilginiz yoksa forumda ki sabit konuları okuyun, gerçekten çok yararlı bilgiler çoğunu okusanız, gayet güzel bilgi sahipi olursunuz.
   
 5. Cihat Türkmen
  Çevrimdışı

  Cihat Türkmen Profesyonel

  Katılım:
  3 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.851
  Beğenileri:
  65
  Yer:
  - - - - - - - - - -

  Bu konunun bir aciliyeti yok kuşunuz ölüyormuş gibi başlık koymuşsunuz..


  Yeşil renk önceliğiniz olsun çünkü muhabbet kuşlarının genlerinin bozulmamış hali asıl hali yeşildir. Sonra labaratuvar vs. ortamlarında farklı renkler elde edildi. Yeşiller bağışıklık hastalık vs. bakımından da daha dirençli oluyorlar. Ama diğer renk kuşların öyle olmadığı anlamına gelmez bu. Forumda kuş alırken nelere dikkat etmeli konusu bulunuyor diye hatırlıyorum. Forumu iyi araştırın.
  Yine yazıyorum
  Canlı olsun
  Rengi parlak olsun
  Hareketli olsun
  Göz burun akıntısı olmasın
  Aynı kafeste hastalıklı bir kuş olmasın
  Diğer kuşlarla arası iyi olsun
  Poposuna dışkı yapışmış olmasın, poposu temiz tüy olsun
  Ceresinin yanı burnunun hemen üstünden çizgiler başlasın yani yavru olsun en fazla 2 aylık.
  Erkek olsun çünkü dişiler hırçındır kolay da eğitilemeyebilirler.

  Kolay gelsin :)
   

Sayfayı Paylaş