Karadeniz Pet

Lütfen bana MUHABBET KUŞU HAKKINDA YARDIM EDİN !.

• Konbuyu başlatan Alihan klkn
  • Başlangıç tarihi
A

Alihan klkn

Guest
:confused::confused:Merhaba Ben Yarın Yeni Bir Muhabbet Kuşu Alcağım Ve İlk kez Besliyeceğim Neleere Dikkat Etmeliyim. ve Hangi Renk Cinsiyeti Ne Olması Lazım... Eğitim Vermeyi Biliyorum Fakat Neye Göre Seçeceğimi Bilmiyorum

:confused::confused:Merhaba Ben Yarın Yeni Bir Muhabbet Kuşu Alcağım Ve İlk kez Besliyeceğim Neleere Dikkat Etmeliyim. ve Hangi Renk Cinsiyeti Ne Olması Lazım... Eğitim Vermeyi Biliyorum Fakat Neye Göre Seçeceğimi Bilmiyorum

yavru al (1,5-2) aylık da rengi önemli değil. 5-10 dakika izle kuşları. Canlı olanları gözüne kestir. Erkek almanı tavsiye ederim (daha fazla kelime hazinesi olduğu söylenir) onun dışında rengi önemli değil. hangisini istersen al :) ama içine sinsin alırken :)

Nerelere dikkat etmeniz gerektiğini forumdaki konulardan takip edebilirsiniz. Yavru olabildiğince ufak olsun. 1-2 aylık arası alsaniz iyi olur her acidan. Konusturmak icin kesinlikle erkek seçin. Bi de dişi ler daha fazla ısırır onu da goz onunde bulundurun. Rengini de zevkinize gore secersiniz zaten. Hayırlısı olsun inşallah.. saygılarımla

Merhaba, hiç bir bilginiz yoksa forumda ki sabit konuları okuyun, gerçekten çok yararlı bilgiler çoğunu okusanız, gayet güzel bilgi sahipi olursunuz.

- - - - - - - - - -

Bu konunun bir aciliyeti yok kuşunuz ölüyormuş gibi başlık koymuşsunuz..

Yeşil renk önceliğiniz olsun çünkü muhabbet kuşlarının genlerinin bozulmamış hali asıl hali yeşildir. Sonra labaratuvar vs. ortamlarında farklı renkler elde edildi. Yeşiller bağışıklık hastalık vs. bakımından da daha dirençli oluyorlar. Ama diğer renk kuşların öyle olmadığı anlamına gelmez bu. Forumda kuş alırken nelere dikkat etmeli konusu bulunuyor diye hatırlıyorum. Forumu iyi araştırın.
Yine yazıyorum
Canlı olsun
Rengi parlak olsun
Hareketli olsun
Göz burun akıntısı olmasın
Aynı kafeste hastalıklı bir kuş olmasın
Diğer kuşlarla arası iyi olsun
Poposuna dışkı yapışmış olmasın, poposu temiz tüy olsun
Ceresinin yanı burnunun hemen üstünden çizgiler başlasın yani yavru olsun en fazla 2 aylık.
Erkek olsun çünkü dişiler hırçındır kolay da eğitilemeyebilirler.

Kolay gelsin :)

Geri