Karadeniz Pet

Lütfen bana yardımcı olun arkadaşlar

Bugun birisine gosterdim kusa yasli sonra dan takilmis dedi bilezik ama cikartmayi denemedi sonradan takilsa bilezik cekilip ciksr degilmi ben denedim cikmiyor kus coflesmez dedi kanatdan dolayi dengede zorluk yasar dedi ama kanatlarini aciyor ucmak icin zipliyor kalkisa geciyor ucmamamos ciflesmesine engel mi ?

Canlısını görmeden bişey diyemem.
Ama bilezik kesip,takanlar varmış duydum.
Çiftleşir kim dediyse bilmiyor.Kuş kısa uçuşlar yapar.Bende de kilo alıp tüyde kısa uçuş yapan kuşlar oluyor.Zamanla düzeliyor.Yerli kuş ile iri cinslerin hareketleri farklı olabiliyor.

Yazık cnm benim çalı süpürgesi gibi olmuş çokta şişkoymuş değerli arkadaşların değerli yorumlarını dikkate alın geri almıyorsa aldığınız yer .kuş için acil küre başlayın ,tüyleri yeniden parlayıp birazda zayıflarsa çok güzel olduğunu göreceksiniz.ama sakın zayıflatmak için uçurmayın başka yöntemler deneyin arkadaşlar yazmış zaten aksi takdirde kuş çok yorulur.iyi bakımlar .

Hayvancağızın kanatları zaten çekilmiş gibi kuş artı yaglanmis zaten ucamiyor sende yok bileziği çıkarim yok tüyü kanadı çekim diyorsun yahu arkadaş parmak kadar kuş zaten bileziği cikarim derken ucamayan kuşun ayağını da sen kırıcan bu sefer ne ucabilecek ne konabilecek eziyet etmeyin şu hayvanlara yemini suyunu vitaminini ver kendiliğinden düzelir toparlar kuş. İnsandaki deri yaralanmaları gibi kendi kendine nasıl iyileşip kabuk bağlayıp ve kabuk atıyorsa o yara iyileştikten sonra hayvanında yemini suyunu vitaminini ver kendi kendine iyileşir toparlar.

Mudo kardesim cevavın için teşekkür ederim. Ama yazdığımı anlamamissin 5 kisi kuşun ayagıni tutup cekmiyoruz :) sadece hafifce bilezigi tutup cektik hayvan zaten ele alismis salak gibi afedersin kendi haline birakinca mahsallah canli ama eli alinca o canlilik kalmiyor ve buraya yaziyorum fikir almak için bizde bi canliya nasil dokunacağını biliriz muhabbet kuslarindan anlamasakda ;)

Geri