Karadeniz Pet

lutfen bi bakin

Ahmet SARUHAN

Paylaşımcı Üye
arkadaslar dun kus aldimda alistirmak icin kuscu dediki birak kanatlarindan kesim bari fazla ucamasin daha cabuk alissin diye bende tmm dedim her kanadindan 4-5 tuy kesip 1 tane birakti az once kusumun yanindaydim surekli o birakrigi tuyu koparmays calisiyor ne yapmam lazim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:28 -->-> Daha önceki mesaj 18:21 --

lutfen ya bi yardimci olabilecek kisi yokmu

arkadaslar dun kus aldimda alistirmak icin kuscu dediki birak kanatlarindan kesim bari fazla ucamasin daha cabuk alissin diye bende tmm dedim her kanadindan 4-5 tuy kesip 1 tane birakti az once kusumun yanindaydim surekli o birakrigi tuyu koparmays calisiyor ne yapmam lazim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:28 -->-> Daha önceki mesaj 18:21 --

Kusa yazik etmişsin yazik hayvana boyle aliştirmami olur

Kusura bakmayın Ahmet bey çok sinirlendim. O kuşçunun elleri kırılsın..! Yazık etmiş minicik kuşa. Hayvancağız yeni kanatlarına alışmaya çalışıyor. Uzun olan tek kaldığı için onunla uğraşıyordur. Bikaç gün sonra alışacaktır. Siz mama ve vitamin takviyesi yapınız. Kuş size ve ortama alışana kadar yaklaşık 1 hafta 10 gün kafesinden çıkartmayınız ve kafesini sabit bir yerde tutunuz. Lütfen İlginizi eksik etmeyiniz. Hayırlı olsun inşallah bir daha böyle bir travma yaşamaz.

İlk kuş almaya niyetlendiğimde petshop sahibi cahilliğimden de faydalanıp dişi kuşu erkek diyerek sattı, ayak tırnaklarını ve kanadını da kesti ucundan. Kanayan tırnaklar mikrop kapıp parmaklarının yarısını çürüttü. Kangiren oldu anlayacağınız. O kanatlarda hala toplamadı. Kuşu gördükçe üzülüyorum.

Kusura bakmayın Ahmet bey çok sinirlendim. O kuşçunun elleri kırılsın..! Yazık etmiş minicik kuşa. Hayvancağız yeni kanatlarına alışmaya çalışıyor. Uzun olan tek kaldığı için onunla uğraşıyordur. Bikaç gün sonra alışacaktır. Siz mama ve vitamin takviyesi yapınız. Kuş size ve ortama alışana kadar yaklaşık 1 hafta 10 gün kafesinden çıkartmayınız ve kafesini sabit bir yerde tutunuz. Lütfen İlginizi eksik etmeyiniz. Hayırlı olsun inşallah bir daha böyle bir travma yaşamaz.

bende kestirdigime pisman oldum acidim kusa boyle bakinca insallah en kisa surede uzarda kus rahatlar ilgimide eksik etmem zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:25 -->-> Daha önceki mesaj 19:21 --

İlk kuş almaya niyetlendiğimde petshop sahibi cahilliğimden de faydalanıp dişi kuşu erkek diyerek sattı, ayak tırnaklarını ve kanadını da kesti ucundan. Kanayan tırnaklar mikrop kapıp parmaklarının yarısını çürüttü. Kangiren oldu anlayacağınız. O kanatlarda hala toplamadı. Kuşu gördükçe üzülüyorum.

peki ne zamandir aldin aristirmalarima gore 3 bucuk aylik oldugunda yeni tuyler cikiyormus dogrumu

Size de çok geçmiş olsun =(

ben bilmiyordumki boyle olacagini kuscu oyle deyince dedim herarde biliyor diye tamam dedim tabi pisman oldum

neyse hocam sen bi veterinere göster bakalım duzelecekmi kuş . bu petshopcu işinin hakkını vermeyen şeref yoksunlarınınıda allaha havale ediyorum . ticaret olsunda ne olursa olsun zıhnıyetli insanların yatacak yeri yok.

neyse hocam sen bi veterinere göster bakalım duzelecekmi kuş . bu petshopcu işinin hakkını vermeyen şeref yoksunlarınınıda allaha havale ediyorum . ticaret olsunda ne olursa olsun zıhnıyetli insanların yatacak yeri yok.

tesekkurler artk yarna goturup gosteririm

Ben net birşey diyemem. Ben aldığımda kuş 2 aylıktı. Lakin şuan 1 yaşından fazla.

seda hanim birak alisir demistinzizde simdi gittim baktim o tuyunu koparmis kopardigi yer kipkirmizi olmus ne yapmam gerekli

Hayvanın psikolojisini bozmuşlar. Kesilen tüyleri yerine yapıştıramayacağımıza göre bekleyeceğiz mama vitamin verip, ilgi ve şefkat göstereceğiz. Zamanla iyileşmesini umacağız. İyileşme olmaz kötüleşirse veteriner hekimlere danışın. Şu vakitten sonra bizim yapabileceğimiz bişey yok.Kanat tüyünü kopardı yazmışsınız kanama var mı?

Son düzenleme:
Hayvanın psikolojisini bozmuşlar. Kesilen tüyleri yerine yapıştıramayacağımıza göre bekleyeceğiz mama vitamin verip, ilgi ve şefkat göstereceğiz. Zamanla iyileşmesini umacağız. İyileşme olmaz kötüleşirse veteriner hekimlere danışın. Şu vakitten sonra bizim yapabileceğimiz bişey yok.

tamam saol

Geri