Karadeniz Pet

Lütfen bilgilendirin

memoo

Yeni Üye
Beyler ilk yavru cıkmış ama ne ses var nede hareket şimdi gördüm acaba ölmüşmü napim bekliyim mi? Yoksa cıkartıyım mı emin olamadım ölümü sağmı dişide sürekli kutuda hic cıkmadı tam bakiyimmı ne önerirsiniz? 4 yunurtası daha cıkmamış yeni doğduğu için acaba sesi cıkmıyomu

Dişi yuvalıktan çıktığında gözlemleyebilirsiniz. Yavrular acıkınca bağırırlar tokken sesleri çıkmaz.

Ben baktım ne hareket ne ses varda yeni bugün cıktı sanırım anlayamadım 4 yumurta daha var korkudan tam inceleyemiyorum

1 gün daha gözlemle hiç ses hareket yoksa ölü doğmuştur

Ölüyse cıkartıyım mı?? Yumurtalar var dişi rahatsız olup diğer yumurtalara zarar vermesin

Dokunduğunuzda hareket etmesi tepki vermesi gerekir. Eğer ölü olduğundan emin iseniz yuvalıktan almanız gerekir.

Evet ölüymüş şimdi aldım inşallah 4 yumurtasından sağlıklı çıkarlar inş :(

kötü bir başlangıc olmuş hocam . gecmiş olsun . devamı iyi gelir inşallah .

Saol dostumm benim kuşların ilk acemilikleri var herhalde ezdi falan diye düşünüyorum ama 4 yumurta daha var hayırlısıyla allah büyük :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:37 -->-> Daha önceki mesaj 22:46 --

Arkadaşlar ilk yumurta 19 nisanda oldu bugün 13mayıs 1tane yavru oldu ölü cıktı yada artık ezilerek mi öldü bilmiyorum bugün baktım 4 yumurta hala duruyor bu kadar uzun sürermi cıkması yolsa acaba boşmudur yumurtalar :s

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:40 -->-> Daha önceki mesaj 18:37 --

Arkadaşlar ilk yumurta 19 nisanda oldu bugün 13mayıs, 3gün önce 1tane yavru oldu ölü cıktı yada artık ezilerek mi öldü bilmiyorum bugün baktım 4 yumurta hala duruyor bu kadar uzun sürermi cıkması yolsa acaba boşmudur yumurtalar :s

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:41 -->-> Daha önceki mesaj 18:40 --

Arkadaşlar ilk yumurta 19 nisanda oldu bugün 13mayıs, 3gün önce 1tane yavru oldu ölü cıktı yada artık ezilerek mi öldü bilmiyorum bugün baktım 4 yumurta hala duruyor bu kadar uzun sürermi cıkması yolsa acaba boşmudur yumurtalar :s

Geri