Karadeniz Pet

Lütfen bilgisi olan birisi şu konuya nokta koysun .

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6768
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 6768

Guest
Yeni yaptığım kafes ve kumaştan oda .

Sorum şu ; Hava akımı yok denilecek kadar az ama çok soğuk 11 , 12 derece falan , biliyorum 25 derece oda sıcaklığı olayını ama dün bir arkadaşla konuştum forumdan AŞKIN adı , 15 derecede kuşları yumurtlamış . 10 ,11 , 12 derecede kuş yaşar mı yumurtlar mı ? ( lütfen 25 derece yazmayın sadece 10 derecede yaşayıp yumurtlar mı ? )

10 derede yaşar
fakat yumurta olayı biraz sıkıntı
olmaz değil
sen tutabildigin kadar sıcak
tutmaya çalış

Kafesin etradina inşaatlarda kullanilan binanin üzerine pembe kopuk gibi kartonlar yapistiriolar onlardan bulanilirseniz bantla etrafina yapistirarak şairin en alt kismina özellikle hem kişiyi di sari vermez hem soğuğu içeri almaz tni bunu yuva ligin etrafinada yapin bi deneyin derim BN

Gölge yerde tutma kuşu mantar olur demişti bana veteriner. Bu açıdan da bi düsünün derim.

Ortamdaki sıcaklık değeri sık sık değişmediği sürece bir sıkıntı olmaz. Kışın balkon kapısını açıp odayı havalandıran kişiler biliyorum. Fakat kesinlikle ceryanda kalmasınlar. Birde nem değeri %50-60 arası olması gerekiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ortamdaki sıcaklık değeri sık sık değişmediği sürece bir sıkıntı olmaz. Kışın balkon kapısını açıp odayı havalandıran kişiler biliyorum. Fakat kesinlikle ceryanda kalmasınlar. Birde nem değeri %50-60 arası olması gerekiyor.

Nem değerini nasıl ölçücem ben ?

Nem değeri özellikle yumurtada önemli. Havanın çok kuru olmaması gerekiyor. Piyasada 20-30 liraya nem ve sıcaklık ölçen dijital saatler var. Bende var. Önce buna güvenemedim ve profesyonel bir sıcaklık ve nem ölçer aldım emanet olarak. Baktım değerler nerdeyse bire bir.

Nem değeri özellikle yumurtada önemli. Havanın çok kuru olmaması gerekiyor. Piyasada 20-30 liraya nem ve sıcaklık ölçen dijital saatler var. Bende var. Önce buna güvenemedim ve profesyonel bir sıcaklık ve nem ölçer aldım emanet olarak. Baktım değerler nerdeyse bire bir.

Ya aslında 15 17 derece arası olan bir dükkanımız var ama babam oraya bakarsa kuşları salar havaya ailem tam bir hayvan düşmanı :(

Durum zor yani. Ama sen kendince kimseyi kırmadan hayvanlara olan sevginle mücadele edebilirsin. Sonunda kazanan sen olacaksın emin ol :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum zor yani. Ama sen kendince kimseyi kırmadan hayvanlara olan sevginle mücadele edebilirsin. Sonunda kazanan sen olacaksın emin ol :)

Vallaha çatıda bıldırcın besledim horoz tavuk besledim güvercin besledim 2 hafta kadar falan kedi yavrusu besledim kaplumbağa besledim :) hepsinde sorun yaptılar bi süre sonra satmak veya vermek zorunda kaldım ama muhabbet kuşunun yeri ayrı zorlıcam sonuna kadar.

Aslında ailenle konusarak ve tüm sorumlulugu üstüne alarak sorunu çözebilirsin gibi geliyor bana. En olmadı kendi odanda durur ailen de sık sık görüp sinirlenmez.
bu şekilde kıyıda köşede kuslara da yazık gibi geldi bana.

5 derecede de yaşar ancak üşür elbette. 10 da rahat rahat yaşar.
Yumurta işinide yuvalığa bol talaş ser sıcak tutsun tabanı

Aslında ailenle konusarak ve tüm sorumlulugu üstüne alarak sorunu çözebilirsin gibi geliyor bana. En olmadı kendi odanda durur ailen de sık sık görüp sinirlenmez.
bu şekilde kıyıda köşede kuslara da yazık gibi geldi bana.

Evde besledim daha önce ama annem biraz titiz bi süreden sonra izin vermedi tüğ dökümü sürecinde catiya aldım . şimdi yeni bir çift alıcam yer arıyorum derece olayları falan

Insallah ailen biraz yumuşar bu kinuda ve insallah kuşlar mutlu olur.

10 derecede yaşar ama bence yumurta almayı daha doğrusu yavru almayı pek bekleme derim çünkü o sıcaklıkta kuş üşür ve kendi üşürken yumurtayıda haliyle tam ısıtamaz buda yumurtanın gelişmemesine yada yumurtadan çıkmadan ölmesine neden olabilir

Geri