petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lütfen bilgisi olan birisi şu konuya nokta koysun .

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed Hamza Acar tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yeni yaptığım kafes ve kumaştan oda .

Sorum şu ; Hava akımı yok denilecek kadar az ama çok soğuk 11 , 12 derece falan , biliyorum 25 derece oda sıcaklığı olayını ama dün bir arkadaşla konuştum forumdan AŞKIN adı , 15 derecede kuşları yumurtlamış . 10 ,11 , 12 derecede kuş yaşar mı yumurtlar mı ? ( lütfen 25 derece yazmayın sadece 10 derecede yaşayıp yumurtlar mı ? )

2. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    10 derede yaşar
    fakat yumurta olayı biraz sıkıntı
    olmaz değil
    sen tutabildigin kadar sıcak
    tutmaya çalış

3. tarçın ve şaşkın

Kafesin etradina inşaatlarda kullanilan binanin üzerine pembe kopuk gibi kartonlar yapistiriolar onlardan bulanilirseniz bantla etrafina yapistirarak şairin en alt kismina özellikle hem kişiyi di sari vermez hem soğuğu içeri almaz tni bunu yuva ligin etrafinada yapin bi deneyin derim BN

4. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Gölge yerde tutma kuşu mantar olur demişti bana veteriner. Bu açıdan da bi düsünün derim.

5. tarçın ve şaşkın

İzocam foamboard mis adi

6. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Güneş alan yere koyarsam rüzgar akımı olur rüzgardansa gölge iyidir diye düşündüm.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:27 -->-> Daha önceki mesaj 20:25 --

Köpük fazla işe yaramaz sonuçta tel açık .

7. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Siz bilirsiniz, ustalar daha doğrusunu söyler size.

8. Emre DENİZ

Ortamdaki sıcaklık değeri sık sık değişmediği sürece bir sıkıntı olmaz. Kışın balkon kapısını açıp odayı havalandıran kişiler biliyorum. Fakat kesinlikle ceryanda kalmasınlar. Birde nem değeri %50-60 arası olması gerekiyor.

#8 Emre DENİZ, 25 Kasım 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Kasım 2014
  9. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Nem değerini nasıl ölçücem ben ?

10. Emre DENİZ

Nem değeri özellikle yumurtada önemli. Havanın çok kuru olmaması gerekiyor. Piyasada 20-30 liraya nem ve sıcaklık ölçen dijital saatler var. Bende var. Önce buna güvenemedim ve profesyonel bir sıcaklık ve nem ölçer aldım emanet olarak. Baktım değerler nerdeyse bire bir.

11. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ya aslında 15 17 derece arası olan bir dükkanımız var ama babam oraya bakarsa kuşları salar havaya ailem tam bir hayvan düşmanı :(

12. Emre DENİZ

Durum zor yani. Ama sen kendince kimseyi kırmadan hayvanlara olan sevginle mücadele edebilirsin. Sonunda kazanan sen olacaksın emin ol :)

#12 Emre DENİZ, 25 Kasım 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Kasım 2014
  13. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Vallaha çatıda bıldırcın besledim horoz tavuk besledim güvercin besledim 2 hafta kadar falan kedi yavrusu besledim kaplumbağa besledim :) hepsinde sorun yaptılar bi süre sonra satmak veya vermek zorunda kaldım ama muhabbet kuşunun yeri ayrı zorlıcam sonuna kadar.

14. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Aslında ailenle konusarak ve tüm sorumlulugu üstüne alarak sorunu çözebilirsin gibi geliyor bana. En olmadı kendi odanda durur ailen de sık sık görüp sinirlenmez.
    bu şekilde kıyıda köşede kuslara da yazık gibi geldi bana.

15. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    5 derecede de yaşar ancak üşür elbette. 10 da rahat rahat yaşar.
    Yumurta işinide yuvalığa bol talaş ser sıcak tutsun tabanı

16. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Evde besledim daha önce ama annem biraz titiz bi süreden sonra izin vermedi tüğ dökümü sürecinde catiya aldım . şimdi yeni bir çift alıcam yer arıyorum derece olayları falan

17. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Insallah ailen biraz yumuşar bu kinuda ve insallah kuşlar mutlu olur.

18. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    10 derecede yaşar ama bence yumurta almayı daha doğrusu yavru almayı pek bekleme derim çünkü o sıcaklıkta kuş üşür ve kendi üşürken yumurtayıda haliyle tam ısıtamaz buda yumurtanın gelişmemesine yada yumurtadan çıkmadan ölmesine neden olabilir

19. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    kuşlar yaşayacakmı burada yoksa tavan arasına atılmışcasınamı yaşayacaklar , yerleri pek hoş değil ışık nasıl girecek oraya ? lütfen daha güzel bir yerde bakın kuşlara

Sayfayı Paylaş