petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Lütfen Bir Bakın

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed Çobanoğlu tarafından 1 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Muhammed Çobanoğlu

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar.İnternetten birçok araştırma yapmama rağmen KESİN bir sonuca varamadığım için bu konuyu açtım,bilginize.
    Yeni üyeyim.Boncuk adında bir yavru muhabbet kuşum var.Alalı 100 gün falan oluyor.aldığımızda 50 günlüktü sanırım.
    Şimdi konuya gireyim.Öncelikle muhabbet kuşumun birden fazla sıkıntısı var yada ben acemi olduğum için bana öyle geliyor.

1.Sorun: Muhabbet kuşum aldığımız günden bu yana 4-5 defa öttü neredeyse.Yani hiç ötmüyor.Neden olabilir?

2.Sorun: Gagasını sürekli açıp kapatıyor hızlı hızlı.Yani böyle şapır şupur ses çıkıyor ağzından öyle yapınca :D Sanki konuşmaya çalışıyormuş gibi oluyor ama konuşmuyor :confused: Neden olabilir?

3.Sorun: Yerden kafesine yükselemiyor.Bu sorun son 1 haftadır var.Omzuma alıp kafesten uzaklaştığım zaman kafesine uçabiliyor 4 metre falan.Ama yere koyduğum zaman 40 cm yükseklikte duran kafesine ulaşamadan yere DÜŞÜYOR,kalorifere ÇARPIYOR (kafes kaloriferin önünde) ve üzülüyorum bu duruma canı yandı diye.

4.Sorun: Bazen parmağımdan kaçıyor.Şöyle ki; Kafes,kaloriferin dibinde olduğu için kalorifer ile çok samimi kuşumuz :) Kaloriferin üstüne çıkıyor sıcak diye çok seviyor.Orda dururken parmağımı uzatıyorum parmağıma konsun diye.Ama o geri geri kaçıyor parmağımdan kaloriferin üstünde ki ızgaralar aracılığıyla.

Evet genel olarak bu sorunlar var arkadaşlar.Yani kuş daha 5 aylık falan konuşmaması normaldir belki.Ama ötmemesi normal mi? İlk defa muhabbet kuşu beslediğim için davranışlarını falan bilmiyorum,ACEMİYİM bu konuda.Bu konuda bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa çok makbule geçer :eek: İlginiz için teşekkür ederim.Saygılar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:08 -->-> Daha önceki mesaj 18:05 --

Cevaplarınızı bekliyorum :)

#1 Muhammed Çobanoğlu, 1 Nisan 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 1 Nisan 2014
  2. sadullah dinç

sadullah dinç New Member

Beğenileri:
    0
    2 sorunda ya korktuğu zaman yada sıcaktan ağzını açıp kapatır

3. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    ötme olayı pskolojik sanırım. erkek kuşum çok ötmüyordu. dişi alırken baktım bağıra bağıra ötüyor, eve getirdim erkek kendine benzetti sus pus oturuyorlar. ama sabah alarm gibiler. 7 oldumu başlıyorlar cıpırdamaya. radyo dinletin kısık sesle

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kus sesi acın netten.. biraz daha canlanıp ötecektir..

5. anıl deniz yılmaz

internetten muhabbet kuşu sesi açın ozaman coşuyolar eğer hiç birşey olmazsa yanına birtane eş al sonra bırakmazlarki uyuyasın :D

6. Muhammed Çobanoğlu

Cevaplarınız için teşekkür ederim.Kuş sesi falan açtım bi ara ama fayda etmedi.Yanına dişi kuş da almak istemiyorum çünkü o zaman konuşma ihtimali düşüyormuş duyduğuma göre.
    Dün akşam petshop sahibi bi abimize uğradım kuşun davranışlarını falan tarif ettim.Astım olduğunu söyledi ve Aviastım adında ki ilacı verdi dün kullanmaya başladım.Kuş hasta olduğu için ötmezmiş,halsiz olurmuş ve bazı garip davranışları olması normalmiş.
    Bu ilacı iyileşene kadar kullan dedi.Bakalım eğer düzelmezse veterinere götüreceğim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:47 -->-> Daha önceki mesaj 01:26 --

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar..

Sayfayı Paylaş