Karadeniz Pet

Lütfen bir yardım.

• Konbuyu başlatan Gökhan EKİN
  • Başlangıç tarihi
G

Gökhan EKİN

Guest
Arkadaşlar öncelikle foruma yeni üye oldum.Yaklaşık 4-5 gün önce eve yeni bir dişi muhabbet kuşu aldım.Daha öncesi 1.5 2 yıldan beri baktığım erkek bir kuşum var.Yeni aldığım dişi kuşta son 1 veya 1.5 gündür belli zamanlarda hareketsizleşme diğer erkek kuş ötünce kafesin içinde gezinmeye başlıyor dışarı çıkmak istiyor.Fakat bu hareketsiz kaldığı durumlarda kafasını arkaya çevirip tüylerinin arasına sokup uyumaya başlıyor.Bu olay olduğundan beri dışkısıda değişti ishal olmasından korkup gidip ishal ilacı aldım.Poposunda tüyler birbirine yapışmıştı ve bu olaylardan beri 1 2 kere gördüğümde dışkısı yapışık kalmıştı.Elimle kendim çıkardım ve bundan yarım saat öncesi poposunu ılık suyla yıkayıp resimde göründüğü kadar kuruttum.Kuşun ötmesinde bir sorun yok ötüyor yemeğini yiyor suyunu içiyor fakat diğer erkek kuş ötmeyince hareketsiz bir şekilde uyuyor.

Ek olarak az önce baktığımda poposunda dışkısı uzun bir şekildeydi fotoğraf çekmeyi unuttum.Dışkı uzundu ve elimle alınca dağılmadı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:21 -->-> Daha önceki mesaj 14:40 --

Yardımcı olabilecek yokmu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dışkıda bi sorun görünmüyor. Çok uyuması yavru olmasından da kaynklanabilir. İlaç kullanmayın şimdilik. 2 çay kaşığı keçiboynuzu tozunu kaynatıp ılıtıp verin. Devam ederse artma falan olursa o zaman problem olabilir. Ama ne kadar sağlıklı görünğrse görünsün yeni alğınız kuşu eski kuşların yanına koymayın hemen. En az 15 gün karantinada olmalı

Dışkıda bi sorun görünmüyor. Çok uyuması yavru olmasından da kaynklanabilir. İlaç kullanmayın şimdilik. 2 çay kaşığı keçiboynuzu tozunu kaynatıp ılıtıp verin. Devam ederse artma falan olursa o zaman problem olabilir. Ama ne kadar sağlıklı görünğrse görünsün yeni alğınız kuşu eski kuşların yanına koymayın hemen. En az 15 gün karantinada olmalı

Bugün daha kötü oldu sanırım.İshali ilerledi gibi.Tamamen cıvık bir şekilde dışkısını bırakıyor ama poposuna yapışmıyor.Yemliğinin yanına bir yemlik daha astım ve onu aspur ile doldurdum.Suluğuna ishal ilacı koydum.Tek sevindiren yönü beni dışkı poposuna yapışmıyor direk olarak yere düşüyor.

Birde bilginiz varsa bu ishal ilacı yemlerede koyulabiliyormuş sanırım.Avidiare diye bir ishal ilacı.Yem yemesinde hiçbir sorun yok suda içiyorda, olabildiğince çabuk iyileşmesi için daha neler yapabilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeme konulduğunu hiç duymadım. Yağış yapış olur toz değil çünkü nasıl koyacaksınız? Suluğunu iki kere değiştirin günde. Bir seferinde içinde ilacı olsun. Diğerinde 2 çay kaşığı keçi boynuzu tozu kaynatın ılıtın verin. Kafesindeki m.balığı kemiği gaga taşı ishal bitene kadar çıkarın. Aynı şekilde meyve sebze mama da vermeyin. Sıcak yerde tutun. Normal yem hiç vermeyin sadece aspur verin.

Yeme konulduğunu hiç duymadım. Yağış yapış olur toz değil çünkü nasıl koyacaksınız? Suluğunu iki kere değiştirin günde. Bir seferinde içinde ilacı olsun. Diğerinde 2 çay kaşığı keçi boynuzu tozu kaynatın ılıtın verin. Kafesindeki m.balığı kemiği gaga taşı ishal bitene kadar çıkarın. Aynı şekilde meyve sebze mama da vermeyin. Sıcak yerde tutun. Normal yem hiç vermeyin sadece aspur verin.

Dün akşam saatlerinde veterinere götürdüm.Şırınga içinde bir miktar ilaç verdi her sabah suluğunu temizleyip içine gözyaşı damlası kadar damlatacaksın dedi.Dün akşam koydum ve bu sabah koydum.İnanılmaz bir değişim gösterdi, şuanda çok sağlıklı.Poposundaki tüm tüyler kurudu ve dışkısında gözle görülür bi değişim oldu.Yaklaşık 1 günde.

Geri