petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

lütfen biri yardım etsin artık yumurtayı kırdı ??????????

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve cixsower tarafından 17 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    maviş dün yumurtladı ama yuvalıkta yapmadı tünekten yumurtladı ve yumurta kafese düştü çatladı ama zarı içince duyurodu hayla yumurtayı yuvalıga koydum içeriye girdi 1 saat fln kaldı az önce yumurtayı kırdı yumurtayı atım hayla yumurta var onda ve yine tünekten atmasından korkuyorum ilk defa yumurtluyor sizce ben ne yapıyım yuvalıga girip yapması için poposunun orası hayla şişik ve heran yumurtlaya bilir ??

2. Hürkan YILMAZ

Tünekleri çıkarın bence tünekten aşağı atamaz bu sefer yere oturup yapar.

3. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Büyük ihtimal stresten yapmıştır rahatsız etmeyin kuşları

4. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    peki yuvalıga koydugumda ya yine kırarsa yumurtayı ? ilk defa yumurtladıgı için birşey bilmiyor galiba ?

5. Hürkan YILMAZ

Bu ilk kuluçkası olduğu için daha ne olduğunu bilmiyor oyüzden yapıcak birşey yok gibi görnüyor ama yavruluğuna alışmadan nasıl çiftleşiyor anlamadım.Siz petshopcudan damızlık filanmı aldınız yumurta varmıydıda kafesi ayırdınız yer değişimi olduysa strese girer yapamaz.

6. Yağız YAĞCI

Beğenileri:
    0
    bu konuda pek yapılcak bişe yok yuvalıktan bir şeyden dolayı ürkmüştür çok açıp bakıyosanız mesala bide tünek konumlarını bir tane yemlik önüne gelcek şekilde aşağıda birtanede yuvalığın ağzından karşıya uzancak şekilde yapın kendisi zamanla güvenini sağlayıp gircektir. ilk yumurtasıysa acemiliktende olur böle şeyler

7. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    benim odamda kimse içeri girip çıkmıyor yumurtaları kırmaması bide yuvaya girip yapması için ne yapabilirim ben ?

8. Hürkan YILMAZ

Sen onu bunu bırakda yenimi aldın kuşu ve kuşçudan yumurtlıcakken mi aldın ?

9. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    hayır kuş 8 9 aydır bende ele alışık diger çiftim yumurtladı dışardan almadım

10. Hürkan YILMAZ

İlk kuluçkası olduğu için acemilik yapılacak birşey yok gibi senin yerinde olsam tünekleri çıkarım.

11. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    ya yumurtlamadan 2 saat önce yuvalıkta yaklaşık 1 saat kaldı normalde hep dışarıya çıkarırdım mavişi ama son 1 ay hiç dokunmadım bile sadece yemlerini sularını degiştirmek için gidiyodum kafesin yanına

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:44 -->-> Daha önceki mesaj 15:42 --

tünekleri çıkarıcam peki aşada kalıp yumurtlarsa sonra yuvalıga koyunca tekrar kırmazmı ?

12. Hürkan YILMAZ

Yumurtayı yuvalığa nasıl koycak anlamadım ?

13. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    aşagıda yumurtlayınca yumurtayı sonra yuvalıga koydugumda kırmazmı tekrar

14. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    İlk kuluçkasında acemilikten yapar.

15. Hürkan YILMAZ

Yok kırcağını sanmıyorum okadar yapmaz heralde ama tek çare bu başka yapılcak yöntem varsa söle

16. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    peki yardımcı oldugunuz için çok teşekkür ederim iyi akşamlar herkese

17. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    yuvalikda birseyden urkmusdur her disi muhabbet kusu ciftlestikden sonra ic gudusel olarak nereye yumurtlicagini bilir. buyuk ihtimale siz rahatsiz etmisinizdir tunekleri cikartmayin saten ilk kulucka %75 Ölümlerle sonuclaniryada bos yumurtalar veya kusun strese girip yumurtalarini kirmasiyla sonuclaniyor.

Sayfayı Paylaş