Karadeniz Pet

lutfen cevap

• Konbuyu başlatan ogretmen
  • Başlangıç tarihi
O

ogretmen

Guest
Kuslarimi aldigim kisi 3 avis yavru Aldi.ben Eve getirfikten sonra 1 yumurta yapti devami gelmedi erkek sutekli disiyinin sirtina ayak atiyor fakat disi kaciyor.ancak normal durumlarda disi surekli erkegi temizliyor opuyor.cocuklarimda ben evde yokken kuslrin yaninda cok durmuslar.simdi kuslari tek bir odayaaldim.Gun icind bi kac defa girip cikuliyor.acaba kuslar hektar yumurta yaprmi.gunluk mama yem su duzenli veriyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
devamı biraz zor gelir hem çocuk stresi olmuş hemde yerini değiştirmişsiniz ama onu iyi yapmışsın ama biraz zaman geçsin yeniden yumurta verir. diğer konuya gelince muhtemelen dişi kuş strese girmiştir bu yüzden çiftleşmek istemiyordur merak etmeyin zamanla geçer umarım bol bol yavru alırsınız

eşlerse neden yapmasın,lakin yer değişimi yumurtalı kuşlarda yumurtayı kırma gibi strese girerler. yumurta yapsa bile yatmaz üzerine 2 - 3 aya tekrar yumurtlar diyorum ben bu arada kuşları nekadar çok insandan uzak tutarsanız sitresi az olur gibi gözüksede arada sırada girmeler onun ani panik yapmasına sebep olur. bence çocukların yanında kalmalı fakat çocuklara bu konuda bilgi verilmeli öğretilmeli yoksa hep yabani kalır kuş.

Kuslarin anlasmasi ve bakiminda sorun yok.10 gundur yuvalik takili pek ilgilenmoyolar.daha once bi ciftim værdi disi eve getirdikten sonra yuvaliga hic girmedi yaklasik bes ay kocasi oluncede baska es tutmadi.bundada aynisiolur diye endiseliyim.yalniz eski kusumun bakimini iyi yapamiyordum.cocuklara gelince.benim cocuklar daha cok kucukler 3 ve5 yaslarinda.ayni odada cok sorun oluyor .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:00 --

Emrah kardes yeni yumurta 2 3 ay surer diyosun bu surecte normal bakimina devammi edeyim.kalamr mama kuru ve yas.nijer .vereyimmi.yuvalik takili kalsinmi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri