petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

lütfen çok acil

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve drsn_19 tarafından 23 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. drsn_19

drsn_19 Member

Beğenileri:
    1
    arkadaşlar yaklasık 2 saat önce petshopdan bir çift kuş aldım dişi kuş eve gelen kadar (yol mesafesi yaklasık bir saat) bir tane yumurta çıkarmıs yumurta kırılmış bende hemen erkeği ile birlikte kırık yumurtayla beraber yuvalıga koydum ve tenha karanlık bi yere koydum kuşları sizce bi sorun olur mu yumurtlamaya devam eder mi yoksa bırakır mı yada yavru alabilr miyim. kırılan yumurtanın içinde sarısı vardı boş değildi birde kuşu kutunun içinden dişi kuşu çıkartırken biraz hırpalandı elimden kaçmaya çalıstı bu da sorun olur mu ?

#1 drsn_19, 23 Eylül 2014
    Son düzenleme: 23 Eylül 2014
  2. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kırık yumurtayı neden koydunuz o kısmı anlamadım ? :) mama takviyesi yapin kalamar kemigini vitaminleri eksik etmeyin yüksek bir yere koyun bir sorun olucağını sanmıyorum. Insallah yavru alırsınız. :)

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

3. drsn_19

drsn_19 Member

Beğenileri:
    1
    bi arkadasa sordum öyle dedi yanında dursun dedi bende koydum :) suan hala yuvalıkta dişi kuş bekliyor :) karanlık yere koydum ama bizim oturdugumuz odada yüksek yerleri var oraya mı koyuym karanlık tenha yerde mi kalsın ?

4. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sessiz olsun :) sizin oturdugunuz odada ses vardır ;)

5. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Boş sessız sakın oda ıyıdır. Kulucka suresınce gece lambasının olması faydalı.

6. drsn_19

drsn_19 Member

Beğenileri:
    1
    yumurtlamaya devam eder dimi sorun olmaz meraktan çatlıyorum gidip bakmıyorum :) bende başka bir çift daha var kaç aydır bekledim çıkmadı bunlar bi saatte yumurtladı hemen :)

7. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    2 gun sonra gelır yumurta. Strese gırerse kırabılır.

8. drsn_19

drsn_19 Member

Beğenileri:
    1
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Kus bu sirti biraz Kabarik duruyor yumurta daha var gibi

9. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Evet şişlik var.

10. noks2131

noks2131 New Member

Beğenileri:
    0
    kardeş kuşunuz hayırlı olsun hangi petshoptan alıyorsunuz iyi bir yerse adresi yazarmısınız

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kuşlarınız hayırlı olsun her yumurtanın içinde sarılık vardır bundan dolu mu boş mu olduğu anlaşılmaz örneğin bakkallardan aldığımız tavuk yumurtaları tohumsuzdur ama içinde sarı vardır. Benim fikrim büyük oranda yumurtlasa bile yatmayacaktır ama en kısa zamanda tekrardan kuluçkaya başlayacaktır. 3 hafta sonra falan tabiki yerlerini beğenirse ve rahatsız edilmezseler. Tekrardan hayırlı olsun

12. drsn_19

drsn_19 Member

Beğenileri:
    1
    Ben eksa akvaryum diye bi yer var oradan alıyorum Diyarbakır'da cok yer gezdim kuslari güzel tren gari varya merkezde onun ilerisinde carfur var onun ilerisinde ışıklar var orayı geçince hemen kosede görürsün

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:08 -->-> Daha önceki mesaj 09:07 --

Sağolun ilk defa bi kuştan yumurta aldim oda yolda oldu kirildi inşallah gelir devamı

Sayfayı Paylaş