Karadeniz Pet

Lütfen daha dikkatli olalım.

Kadir SEZGİN

Paylaşımcı Üye
Gözlemlediğim kadarıyla sitede bazı durumlar çok kolaymış gibi anlatılıyor ve deneniyor (söz meclisten dışarı). Birçok uzmanlık gerektiren şey sanki çocuk oyuncağıymış gibi ifade ediliyor ki bende uzman değilim ancak bu yanlışlığın farkına varabiliyorum.

Her yazılanı denemeyin, iyice araştırın, yapabileceğinize emin olun. Bu gibi durumlarda olan savunmasız kuşlara oluyor maalesef.

En çok gözlemlediklerim; yapay döllenme, şırınga ile yavru besleme, hastalığa ve kullanılacak ilaca karar verme, yumurtalı kuş satın alma ve daha birçoğu.

Bence bu gibi konularda çok çok fazla araştırma yapılmalı, uzman odaklı olunmalı, her yazılana inanılmamalıdır. Can değerlidir değil mi?

aynen herşey denenmemeli belli başlı kişiler seçilmeli güvenebileceğimiz ve onların dedikleri dikkate alınmalı.her ilacı herkes düzgün kullanamayıp ölüme sebebiyet verebilir.ilaç isimleri burdan verilmemeli her duyan alıp yanlış uygulamaya gidebilir.özelden yazılmalı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:15 -->-> Daha önceki mesaj 01:13 --

mesela en basiti göz damladı pomatlar falan benim kuşum için önerilen bir ilacı başkası kendi kuşu çin alır hastalığı farklı olsada nasıl olsa göze kullanılıyormus der alır.uygulamaya çalışır.

aynen herşey denenmemeli belli başlı kişiler seçilmeli güvenebileceğimiz ve onların dedikleri dikkate alınmalı.her ilacı herkes düzgün kullanamayıp ölüme sebebiyet verebilir.ilaç isimleri burdan verilmemeli her duyan alıp yanlış uygulamaya gidebilir.özelden yazılmalı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:15 -->-> Daha önceki mesaj 01:13 --

mesela en basiti göz damladı pomatlar falan benim kuşum için önerilen bir ilacı başkası kendi kuşu çin alır hastalığı farklı olsada nasıl olsa göze kullanılıyormus der alır.uygulamaya çalışır.

katılıyorum, bu ve bunlara benzer çok örnek var maalesef.

muhakkak vardır tabi.bir umut olarak kullanmaya çalışılır ama kusun ömrünü bilmeden kısaltıyorlar bence

çok haklısınız aynı konuyu acmayı düşünüyordum tesekkürler

Geri